biathlon-wierer

Dorothea Wierer znowu na podium

Nowy sezon biathlonowy zaczął się świetnie dla tryumfatorki poprzedniej edycji. Włoszka Dorothea Wierer zwyciężyła w niedzielnym sprincie w Oestersund i po raz ósmy w swojej karierze zajęła pierwsze miejsce w tym elitarnym cyklu. Polka Monika Hojnisz-Staręga uplasowała się na 20. miejscu.

Włoszka znowu na prowadzeniu

Biathlon jest bardzo ciekawym sportem, który posiada w Polsce dosyć sporo fanów. Każdy z nich z pewnością doskonale wie, że Wierer jest bardzo silną zawodniczką. Tym razem również pokazała, że potrafi niemal bezbłędnie pokonać tor, ponieważ Włoszka miała tylko jeden niecelny strzał, a także uzyskała 8,6 sekundy przewagę nad Norweżką Marte Olsbu Roeiseland, która zajęła drugie miejsce ze względu na to, że dwukrotnie spudłowała. Trzecia była Czeszka Marketa Davidova, która bezbłędnie poradziła sobie na strzelnicy, jednak zabrakło jej dosłownie kilku sekund do rywalek. Jeśli chcesz obstawić kolejne biegi tego sezonu, sprawdź forBET kod promocyjny i zobacz, co bukmacher przygotował dla fanów tego sportu.

Jak poradziły sobie Polki?

Niestety nasza najlepsza zawodnika, Monika Hojnisz-Staręga musiała przebiec jedną karną rundę, ze względu an to miała 1.01,0 starty do pierwszej zawodniczki. Z kolei Kamila Żuk zajęła 28. miejsce i jedno pudło na strzelnicy. Magdalena Gwizdoń zajęła 57. lokatę, a Kinga Zbylut 62. miejsce, z aż dwoma niecelnymi trafieniami. Jest to jedynie początek sezonu i mamy nadzieję, że reprezentantki Polski jeszcze pokażą więcej w kolejnych startach. Jeśli chcesz kibicować naszym zawodniczkom, sprawdź kod bonusowy eTOTO. Jeszcze wczęsniej natomiast odbył się sprint mężczyzn na dystansie 10 kilometrów. Tym razem obrońca trofeum również zajął pierwsze miejsce, a był nim zawodnik z Norwegii – Johannes Thingnes Boe. Niestety Polacy zajęli odległe lokaty.

Jak swój występ podsumowała Monika Hojnisz-Staręga, jej forma biegowa to jeszcze nie jest dokładnie to, czego od siebie wymaga, natomiast jest niemalże pewna, że świeżość nadejdzie nieco później. Dodała również, że nie do końca lubi trasy w Oestersund i z niecierpliwością czeka na kolejne starty, w których będzie mogła pokazać, na co naprawdę ją stać. Cieszy się również ze zdobycia pierwszych punktów i 20. miejsce nie nastawia jej negatywnie, wręcz przeciwnie, jest ono motywacją do lepszych wystąpień. Na czwartek jest zaplanowany kolejny bieg na 15 kilometrów, co będzie dosyć wymagającym wyzwaniem. Jednak zawodniczki są pozytywnej myśli. Chcesz obstawić kolejne biegi biathlonowe? sprawdź BetFan kod bonusowy i zobacz jakie promocje czekają na użytkowników po rejestracji.

Czy Dorothea Wierer będzie gwiazdą tego sezonu?

To, że Włoszka posiada świetną formę, można już było zaobserwować podczas sztafety mieszanej. Zeszłoroczna zdobywczyni Pucharu Świata posiada dobrą formę biegową, ponieważ mimo jednego pudła na strzelnicy, zdołała utrzymać prawie 9 sekund przewagi nad Roeiseland. Gdyby Norweżka lepiej poradziła sobie na strzelnicy, sytuacja na podium mogłaby być nieco inna, gdyż Marte Olsbu Roeiseland była troszkę szybsza na trasie.

Angielskie tabloidy zaczęły również rozpisywać się na temat urody Włoszki, która nie tylko świetnie radzi sobie na trasach i posiada precyzyjne oko na strzelnicy. Zaczęto nawet spekulować, że piękna biathlonistka powinna zagrać w filmie u boku agenta 007. Jednak są to tylko zwykłe plotki, ponieważ włoska zawodniczka chce się skupić na sportowej karierze, odrzucając ofertę rosyjskiego „Playboya”. W ostatnich 5 sezonach zawsze znajdowała się w pierwszej 10 Pucharu Świata, a w zeszłej edycji udało jej się zdobyć Kryształową Kulę. Fani również trzymają kciuki za Wierer i życzą jej kolejnych wygranych. Jeśli Ty również chcesz kibicować Włoszce, sprawdź kod promocyjny BetClic lub Totolotek bonus na start i zobacz, co Ci bukmacherzy posiadają w swojej ofercie na sporty zimowe.

Wybór graczy

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 580 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

Wybór graczy

KOD: PREZENTPZB

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 714 razy
KOD: PREZENTPZB
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 328 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie