Zbigniew Boniek przyznał piłkarskie Oskary 2019

Nadchodzi koniec roku, więc jest to czas podsumowań, również i w sporcie. W Sieci pojawiają się różne zestawienia, mające na celu wyłonienie najlepszych zawodników nie tylko tego roku, ale i dekady. Także prezes PZPN Zbigniew Boniek postanowił przyznać własne nagrody i wybrać między innymi najlepszego trenera i piłkarza.

Piłkarskie Oskary 2019

Zbigniew Boniek uwielbia używać Twittera i również tym razem postanowił użyć tego portalu społecznościowego do przyznania swoich Oskarów piłkarskich za rok 2019 w ośmiu kategoriach. Według prezesa PZPN najlepszym prezesem jest Jarosław Mroczek stojący na czele Pogoni Szczecin. Z kolei najlepszy wiceprezes to Michał Probierz, który obecnie prowadzi Cracovię, a także został uhonorowany tytułem trenera 90-lecia Jagiellonii. Najlepszym trenerem został Marek Papszun, odpowiedzialny za RKS Raków Częstochowę. Warto sprawdzić, jak radzą sobie te zespoły, dlatego zobacz Totolotek kod bonusowy i sprawdź ofertę bukmachera.

Następnie prezes wskazał najlepszego piłkarza, jednak nie powiedział bezpośrednio, kogo uznał za zwycięzcę, tylko żartobliwie napisał „Wiadomo”. Oczywiście chodzi o Roberta Lewandowskiego, który w tym roku zdobył wiele nagród, w tym nominację do Złotej Piłki. Boniek uznaje Lewnadowskiego za najlepszego napastnika na świecie, więc nic dziwnego, że bez zastanowienia wyróżnił go w swoim zestawieniu. Natomiast jeśli chodzi o sędziów, Zbigniew Boniek nie wskazał nikogo, stwierdzając, że „Wszyscy OK”. To stwierdzenie wywołało oburzenie wśród innych użytkowników, którzy zaczęli komentować, że chyba to jest pomyłka, ponieważ prędzej powinno być napisane „Wszyscy do zwolnienia”.

Boniek postanowił wyróżnić także i kibiców. Zdecydował, że najlepszymi kibicami w tym roku byli fani Widzewa Łódź. Z kolei odkryciem roku zostali dwaj zawodnicy – Karol Fila oraz Patryk Klimala, którzy świetnie radzą sobie na boisku. Młodzieżowcy rzeczywiście zasłużyli na wyróżnienie, ponieważ ich występy zapadły w pamięć i widać, że młodzi piłkarze doskonale się rozwijają. Jeśli chcesz obstawiać ligę młodzieżową, zobacz PZBuk kod promocyjny.

Zbigniew Boniek zdecydował się na wyróżnienie także programu o piłce nożnej. Według niego na miano programu roku zasłużyła Prawda Futbolu. Program ten można znaleźć w serwisie YouTube oraz na oficjalnej stronie. Oczywiście nie wszyscy zgadzają się ze zdaniem Prezesa PZPN, jednak jego podsumowanie wydaje się dosyć trafne i zyskało również aprobatę od fanów piłki nożnej. Ty również możesz decydować, dlatego zobacz kod bonusowy LVBET sprawdź, co bukmacher przygotował dla swoich graczy.

Lewandowski zdetronizował Messiego

W ramach potwierdzenia wyróżnienia kapitana naszej reprezentacji w oskarowym zestawieniu Bońka, piłkarz zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w ligach europejskich. UEFA ogłosiła najlepszych strzelców w minionym roku i na szczycie widnieje nazwisko Lewandowskiego. RL9 zdobył aż 54 gole w 58 meczach i wyprzedził Messiego, który uplasował się na drugiej pozycji z wynikiem 50 goli w 58 meczach. Cristiano Ronaldo zajął dopiero piąte miejsce. Nic więc dziwnego, że Lewandowski jest przez wielu ekspertów uznawany za najlepszego piłkarza w tym roku. Co ciekawe sytuacja odwróciła się o 180 stopni, kiedy to w 2018 roku, to Lewandowski musiał ustąpić miejsca Messiemu oraz Ronaldo. Teraz polski piłkarz pozostawił wszystkich w tyle. Jeśli chcesz oglądać dalsze mecze Lewego, zobacz STS kod promocyjny lub zobacz BetClic kod bonusowy i ciesz się transmisjami meczów na żywo.