Zdjęcie przedstawia upadek Piotra Żyły w Wiśle.

Wypadek na skoczni, czy z Piotrem Żyłą jest wszystko w porządku?

Puchar Świata w skokach narciarskich na skoczni w Wiśle nie zaczął się zbyt pomyślnie dla Piotra Żyły, któremu zdarzył się wypadek podczas pierwszej serii konkursu indywidualnego. Kibice zamarli, kiedy Żyła upadł, ponieważ wypadek wyglądał fatalnie, na całe szczęście skoczkowi nie stało się nic poważnego.

Wypadek Piotra Żyły

Skoki w Wiśle Malince kibice z pewnością zapamiętają na długo. Emocji nie brakowało, szczególnie podczas skoku Żyły podczas pierwszej serii. Polak co prawda wylądował, jednak chwilę później leżał już na ziemi po tym jak z impetem uderzył głową o śnieg. Przez chwilę się nie ruszał, co wywołało sporo paniki wśród publiczności. Jednak po tym jak podbiegli ratownicy medyczni, którzy zajęli się Piotrkiem, skoczek wstał, samodzielnie zdjął kask i chwiejnym krokiem poszedł do wyjścia ze skoczni. Medycy od razu zajęli się Żyłą, który był wyraźnie oszołomiony. Na całe szczęście nie doszło do wstrząśnienia mózgu, ani żadnych złamań, a życiu skoczka nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeśli chcesz kibicować Piotrkowi Żyle podczas Pucharu Świata sprawdź forBET kod promocyjny i zobacz jakie bonusy przygotował bukmacher.

Ciężki dzień dla skoczków

Trzeba przyznać, że niedzielny konkurs był nieco pechowy, nie tylko dla Piotra Żyły. W sobotę Polacy poradzili sobie nieźle, gdyż zajęli trzecie miejsce w konkursie drużynowym. W niedzielę co prawda Kamil Stoch był trzeci na podium, a Dawid Kubacki uplasował się na siódmym miejscu, jednak wyniki mogłyby być zupełnie innego, dyby nie loteryjne warunki. Wiatr był na tyle silny, że czasem długość skoku mogła zostawiać wiele do życzenia. Nie mniej jednak Polakom udało się dosyć dobrze zakończyć zawody w Wiśle. Kibicuj naszym skoczkom i sprawdź LVBET kod bonusowy.

Czy Żyła będzie mógł dalej skakać?

Sytuacja wyglądała dosyć groźnie, gdyż twarz skoczka była cała zakrwawiona. Na samym początku podejrzewano jedynie rozcięcie łuku brwiowego, jednak badania pokazały, że krew leci z ran na całej twarzy, powstałych w wyniku zderzenia ze śniegiem. Jednak poza kilkoma siniakami Żyle nie dolega nic poważnego. Jak poinformował Adam Małysz – lekarze będą chcieli na wszelki wypadek wykluczyć dodatkowe powikłania. Skoczek nie chciał dać się dokładniej przebadać, ponieważ miał nadzieję na to, że weźmie udział w drugiej serii skoków. Co prawda w pierwszej turze skoczył na 119 metrów, co dałoby mu awans do kolejnej serii, jednak lekarze nie pozwolili mu na kontynuację zawodów w Wiśle. Żyła skończył konkurs na 35. miejscu. Kilka godzin po wypadku, skoczek humorystycznie skomentował całe zajście, śmiejąc się, że zaprezentował „klasyczny telemark na nosie”. Jednak na szczęście na stopach miał skarpetki w papryczki chilli, których zdjęcie postanowił wrzucić do Sieci. Żyła pogratulował również koledze – Kamilowi Stochowi, który w zajął trzecie miejsce. Kibicuj polskiej kadrze skoczków i sprawdź kod promocyjny Totolotek.

Start Piotra Żyły w Rurce

Jak poinformował PZN na swoim Twitterze, na zawody Pucharu Świata w Rurce pojedzie również i Piotr Żyła razem z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim, Stefanem Hulą, Jakubem Wolnym, Klemensem Murańką i Maciejem Kotem. Dzięki temu, że badanie tomografem nie wykazało u żyły niczego niepokojącego, trener Michal Doleżal pozwolił Żyle na dołączenie do składu jadącego na zawody do Finlandii. Trener jest zadowolony, że Piotrkowi nic się nie stało i 32-latek nadal może brać udział w zawodach Pucharu Świata. W Rurce odbędą się dwa konkursy indywidualne, pierwszy w sobotę 30 listopada, natomiast drugi zaplanowany jest kolejnego dnia, czyli w niedzielę 1 grudnia. Kwalifikacje odbędą się w piątek 29 listopada. Warto kibicować naszym skoczkom, dlatego sprawdź kod promocyjny Milenium lub sprawdź STS kod promocyjny i zobacz, co ci bukmacherzy przygotowali dla swoich graczy.

Wybór graczy

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 580 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

Wybór graczy

KOD: PREZENTPZB

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 714 razy
KOD: PREZENTPZB
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 328 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie