Wiemy jak wygląda Drużyna Roku według UEFA

UEFA ogłosiła listę zawodników, którzy zasłużyli na miano jedenastki roku. Kibice z pewnością byli zaskoczeni, widząc zmienioną taktykę, ponieważ z klasycznego 4-3-3 została ona zmieniona na 4-2-4. Oczywiście natychmiast pojawiły się spekulacje, dlaczego wprowadzono taką zmianę. Według jednych doniesień, rozstawienie zostało zmienione ze względu na Christiano Ronaldo.

Ronaldo po raz 14 w zestawieniu

Jak tłumaczy federacja, przyjęta taktyka 4-2-4 jest niestandardowa tylko i wyłącznie ze względu na to, że w innym wypadku skład by nie odpowiadał głosom kibiców oraz nie odzwierciedlał sukcesów piłkarzy na murawie. Jednak według „Daily Mail”, to wytłumaczenie nie pokrywa się z prawdą, ponieważ drużyna roku miała zostać ogłoszona tydzień wcześniej, jednak UEFA postanowiła nanieść poprawki ze względu na brak… Christiano Ronaldo. To właśnie ze względu na niego zmieniono taktykę zespołu marzeń. Gdyby postawiono na klasyczne 4-3-3, Ronaldo nie wszedłby do składu, ponieważ zgodnie z głosami kibiców, zajął on zaledwie czwarte miejsce. Chcesz obstawiać mecze z udziałem najlepszych piłkarzy? Zobacz kod bonusowy Fortuna i sprawdź ofertę bukmachera.

Istnieją spekulacje, że zmiana została dokonana ze względu na to, że w federacji pojawiły się głosy, które nie chciały zaakceptować tego, że Christiano Ronaldo nie znajdzie się w najnowszym zestawieniu. Nie można było wyrzucić innego zawodnika, dlatego postanowiono zmienić taktykę na korzyść Portugalczyka. Ronaldo jest bardzo popularny wewnątrz organizacji, dlatego też uznano, że lepiej będzie wprowadzić kilka zmian, w taki sposób, żeby portugalski piłkarz również mógł znaleźć się w zestawieniu. Nawet sama UEFA pomiędzy wierszami przyznała, że to brak Ronaldo był motywem do zmiany taktyki. Jak powiedział rzecznik federacji, nowa formacja została utworzona w oparciu o głosy fanów, a także z uwzględnieniem sukcesów piłkarzy. Dlatego ostatecznie w jedenastce znajduje się pięciu zwycięzców Ligi Mistrzów, czterech finalistów Ligi Narodów, w tym również jednego tryumfatora. Tryumfatorem ma być właśnie Ronaldo, który w ubiegłym sezonie wygrał Ligę Narodów, jednak występował jedynie w Final Four grając dwa mecze. Jesteś fanem Christiano Ronaldo? Zobacz BetFan kod promocyjny lub zobacz kod promocyjny PZBuk i ciesz się sportowymi emocjami.

Lewandowski wśród najlepszych napastników

Polacy również mogą być dumni z Roberta Lewandowskiego, którzy po raz pierwszy znalazł się w Drużynie Roku UEFA. Tuż po Lionelu Messim oraz Sadio Mane widnieje nazwisko polskiego piłkarza. Dzięki głosom kibiców RL9 jest trzecim najlepszym napastnikiem roku, wyprzedzając Ronaldo. W tym roku pojawiło się aż siedmiu debiutantów, więc Lewandowski nie jest jedynym nowym zawodnikiem. Messi znalazł się w składzie po raz 11, a niezaprzeczalnym liderem w tej kwestii jest Christiano Ronaldo, który pojawił się w zestawieniu po raz 14.

Drużyna Roku według UEFA

Jak wygląda najlepsza jedenastka według federacji? Oto ostateczna wersja, która opiera się na ponad 2 milionach głosów fanów: Alisson (Liverpool) – Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Matthijs de Ligt (Juventus), Virgil van Dijk (Liverpool), Andrew Robertson (Liverpool), Frenkie de Jong (FC Barcelona), Kevin de Bruyne (Manchester City), Leo Messi (FC Barcelona), Cristiano Ronaldo. (Juventus), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Sadio Mane (Liverpool). W drużynie roku znalazło się sporo zawodników Liverpoolu, których w zestawieniu jest aż 5. Nie mniej jednak jedenastka posiada silnych zawodników. Oglądaj zmagania tych zawodników i zobacz kod promocyjny STS lub też zobacz kod promocyjny BetClic. Poczuj prawdziwe sportowe emocje.