Wielka niespodzianka! Polscy hokeiści wygrali prekwalifikacyjny turniej do igrzysk olimpijskich.

Polscy hokeiści wciąż mogą marzyć o wyjazd na igrzyska olimpijskie, które odbędą się w 2022 roku w Pekinie. Polacy niespodziewanie odnieśli zwycięstwo 3:2 z Kazachstanem w ostatnim meczu turnieju prekwalifikacyjnego rozgrywanym w Nur-Sułtanie, tym samym zwyciężając cały turniej.

Nasi reprezentanci po dwóch kolejnych zwycięstwach – w czwartek z Holandią 8:0 oraz w piątek z Ukrainą 6:1 – zachowali szansę na awans do ostatniej rundy kwalifikacji olimpijskich. Ostatnią przeszkodą było spotkanie z gospodarzami turnieju drużyną Kazachstanu. Gospodarze byli faworytami całego turniej, dlatego też ostatnie zadanie naszych hokeistów było zdecydowanie najtrudniejsze. Osoby, które lubią obstawiać mogły wykorzystać na ten mecz BetClic bonus powitalny.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli to spotkanie i już w 8. minucie objęli prowadzenie. Krążek po strzale z dystansu naszego obrońcy Bartosza Ciury odbił się od jednego z rywali co zmyliło bramkarza i nie miał szans na interwencję. Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej tercji pomimo, że drużyna z Kazachstanu zdołała oddać na naszą bramkę aż 20 strzałów.

Po przerwie do ataku ruszyli rywale naszej drużyny, jednak zostali szybko skontrowani przez polskich hokeistów. Krążek po strzele Oskara Jaśkiewicza dobił Martin Przygodzki co pozwoliło podopiecznym Tomasza Valtonena powiększyć przewagę nad rywalem. Drużyna gospodarzy zabrała się za odrabianie strat i po dwóch świetnych akcjach skończonych przez Dustina Boyda zdołała doprowadzić do wyrównania jeszcze w drugiej tercji. Jeśli interesuje Cię hokej na lodzie, zobacz kod promocyjny PZBuk i sprawdź ofertę bukmachera.

Decydująca tercja przyniosła Polakom niesamowicie szybkie objęcie prowadzenia w spotkaniu. Już w pierwszej minucie po błyskawicznej kontrze bramkarza rywali zdołał pokonać Urbanowicz i na tablicy widniał wynik 3:2 dla polskich hokeistów. Przewagę udało się nam utrzymać już do końca meczu, a wielką zasługę miał w tym będący w znakomitej formie tego dnia John Murray, który obronił tego dnia aż 51 strzałów!

Ta wygrana sprawiła, że Polacy zwyciężyli także w całym turnieju prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Ostatni etap rywalizacji o wyjazd na zimowe igrzyska odbędzie się w sierpniu tego roku. Polscy hokeiści poznali już wszystkich rywali, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w turnieju na Słowacji. Będzie to niezwykle trudne zadanie, gdyż z tego turnieju awans olimpijski uzyska tylko jedna drużyna. Jeśli chcesz kibicować Polakom, zobacz kod bonusowy forBET.

forbet

Aby postawić ostatni decydujący krok w kierunku igrzysk Polacy muszą zwyciężyć turniej na Słowacji. Zostały rozlosowane już ostatnie turniejowe i Polska w dniach 27-30 sierpnia zmierzy się z drużyna gospodarzy, Białorusinami oraz drużyną Austrii. Przepustkę olimpijską wywalczy tylko jedna z tych czterech reprezentacji. Na chwilę obecną faworytami będą Słowacy, którzy posiadają 12 reprezentantów występujących w najlepszej lidze hokejowej świata czyli NHL. Austriacy mają w swoich szeregach dwóch takich zawodników, a Polacy i Białorusini żadnego. Zobacz STS kod promocyjny i sprawdź ofertę na zakłady u tego bukmachera.

Naszych hokeistów czeka więc na pewno trudna przeprawa jednak nie ma co składać broni. Już podczas turnieju w Kazachstanie nasza reprezentacja pokazała, że ma charakter aby stawiać czoło faworytom. Nic nie stoi na przeszkodzi aby ten wynik powtórzyć również przy okazji turnieju, który odbędzie się latem na Słowacji. Czekamy więc z niecierpliwością aby swoim wsparciem ponieść naszych hokeistów do zwycięstwa w turnieju i uzyskania kwalifikacji na igrzyska, które odbędą się w 2022 roku w Pekinie. Nie możesz się doczekać igrzysk? Już teraz zobacz kod promocyjny Fortuna i zacznij typowanie.

Wybór graczy

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 580 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

Wybór graczy

KOD: PREZENTPZB

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 714 razy
KOD: PREZENTPZB
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 328 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie