Świetny mecz Arsenalu Londyn. Leeds United rozbite!

Leeds United to drużyna, która po latach zdołała powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Podopieczni Marcelo Bielsy w rundzie jesiennej spisywali się naprawdę świetnie jak na beniaminka Premier League. Wielu ekspertów wierzyło nawet, że Leeds może wskoczyć w okolice pierwszej szóstki. Rzeczywistość jednak delikatnie zweryfikowała aktualne możliwości zawodników z Leeds. Nie radzą sobie najgorzej, ale zdarzają im się spotkania, w których brakuje kilku kluczowych elementów. Jedno z takich spotkań miało miejsce w weekend, kiedy to Leeds wybrało się do Londynu na stadion Emirates Stadium, aby zmierzyć się z miejscowym Arsenalem. To było jedno z tych spotkań, które pokazują, że przed Marcelo Bielsą jeszcze sporo pracy, jeżeli marzy o sukcesach z tą drużyną na szczeblach Premier League. Wypróbuj kod bonusowy Totolotek odbierz i sprawdź jak działa.

Pierwsza połowa została rozegrana przez piłkarzy Arsenalu w sposób perfekcyjny. Gospodarze zdołali wypracować sobie cztery bramki przewagi w spotkaniu z Leeds United i przychodziło im bardzo łatwo konstruowanie kolejnych ataków. Po przerwie Marcelo Bielsa zdecydował się na zmiany w składzie. Dopiero wtedy piłkarze Leeds United podjęli rękawice i zaczęli grać na przyzwoitym poziomie. Zryw w drugiej połowie nie wystarczył jednak na rozpędzony w tym spotkaniu Arsenal, który wprost przejechał się po Leeds w pierwszej odsłonie tego spotkania. Ostatecznie pojedynek w Londynie przyniósł kibicom przed telewizorami sześć bramek, a Arsenal zwyciężył 4:2 z Leeds United. Mateusz Klich zagrał w tym meczu przez 45. minut, po czym został zmieniony w przerwie. Przetestuj kod bonusowy Fortuna odbierz i postaw zakłady na ligę angielską.

W poprzedniej kolejce Leeds United pokonało innego rywala z Londynu, a konkretnie Crystal Palace. Dzięki zwycięstwu 2:0 piłkarze beniaminka Premier League zdołali wskoczyć do pierwszej dziesiątki tabeli tuż przed drużynę Arsenalu Londynu. Trzeba przyznać, że z pewnością mało kto spodziewał się takiego scenariusza przed rozpoczęciem sezonu. Zawodnicy Arsenalu byli najwyraźniej podrażnieni takim przebieg sezonu, gdyż w bezpośrednim starciu pokazali swoją siłę beniaminkowi. W bardzo efektowny sposób przerwali passę swoich średnich występów i z pewnością poprawili sobie humory przed powrotem do rozgrywek Ligi Europy. Nie ma wątpliwości co do tego, że dla Arsenalu droga do Champions League prowadzi poprzez zwycięstwo w Lidze Europy. W lidze angielskiej bowiem ciężko będzie na wskoczenie do czołowej czwórki, która gwarantuję występy w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Przekonaj się jak działa Forbet kod promocyjny odbierz i typuj rozgrywki Premier League.

forbet

Przebieg pojedynku

Należy przyznać, że starcia Arsenalu Londyn z Leeds United w poprzedniej dekadzie nie były przepełnione dużą liczbą bramek. Wynik 4:2 w niedzielnym meczu jest więc swego rodzaju zaskoczeniem. W rundzie jesiennej oba zespoły spotkały się po 16 latach na boiskach Premier League na Elland Road i wówczas padł bezbramkowy remis. Wówczas Arsenal również stworzył mnóstwo sytuacji podbramkowych, jednak nie był w stanie wpakować piłki do siatki beniaminka Premier League. W rewanżowym spotkaniu rozgrywanym na Emirates Stadium Pierre-Emerick Aubameyang trafił do siatki na 1:0 już po 13. minutach. Świetnie podawał mu Granit Xhaka, a Gabończyk poradził sobie w starciu z Aylingiem i trafił do siatki rywali. To było prawdziwe show tego napastnika, który na europejskich boiskach zdobył już 200. bramek. Zawodnik z Gabonu od lat utrzymuje wysoką dyspozycję pod bramką swoich rywali. Sprawdź jak funkcjonuje Sts bonus powitalny odbierz i postaw kupon na wybrane przez siebie rozgrywki.

Prowadzenie Arsenalu było w pełni zasłużone. Wynikało ono przede wszystkim z nieustających ataków, na które Leeds nie potrafiło odpowiedzieć. W składzie drużyny gości wystąpił Mateusz Klich, który nie może zaliczyć tego spotkania do udanych. Zaliczył kilka akcji pod bramką Arsenalu, ale żadna z nich nie przyniosła bramki dla zespołu gości. Marcelo Bielsa zdecydował się zdjąć Polaka w przerwie. Aubameyang przed przerwą trafił na 2:0 po rzucie karnym, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy piłkę do siatki wpakował Hector Bellerin. Dwie minuty po wznowieniu gry Arsenal zdobył czwartą bramkę, której autorem był Aubameyang. Był to świetny mecz napastnika Kanonierów. W ten sposób skompletował hat-tricka. Leeds odpowiedziało trafieniami Pascala Struijka oraz Heldera Costy. Było to jednak wszystko na co było stać zawodników Bielsy w tym meczu. Pomimo zrywu w drugiej połowie nie udało im się dogonić gospodarzy, którzy byli w tym meczu naprawdę bardzo skuteczni. Arsenal wygrał i przeskoczył Leeds United w tabeli. Zobacz jak działa Betfan kod promocyjny odbierz i typuj mecze piłkarskie według swoich analiz.