STS opinie i recenzja 2021

Ustawa hazardowa i obowiązki, jakie mają legalni bukmachery

Modernizacja ustawy hazardowej z roku 2009 budziła w środowisku zakładów bukmacherskich mieszane odczucia. Najważniejsze postanowienia tej ustawy weszły w życie 1 lipca 2017 roku. Na polskim rynku tytuł legalnego bukmachera jest przypisany do podmiotu, który otrzymał zezwolenia nadane przez urząd Ministerstwa Finansów na urządzanie i prowadzenie zakładów wzajemnych na ternie Polski. Te usługi mogą być świadczone zarówno w punktach stacjonarnych, jak i za pomocą strony internetowej. Reszta operatorów, a zwłaszcza Ci zagraniczni, którzy nie mają takiego zezwolenia, są zmuszeni do zaprzestania działalności na terenie naszego kraju. Zaleca się korzystanie z usług polskich bukmacherów, gdyż zapewnia to rozrywkę zgodną z prawem. Branie udziału w nielegalnych grach hazardowych związane jest z problemami prawnymi i mogą się skończyć nawet więzieniem.

Bukmacher STS jest podmiotem, który otrzymał zezwolenie od Ministerstwa Finansów na urządzanie i prowadzenie zakładów sportowych przez Internet 21 lutego 2012 roku. Jest więc legalnym operatorem.

Bukmacher STS i jego strona internetowa

Pomijając punkty stacjonarne bukmacher STS posiada również stronę internetową, na której można dokonywać zawierania zakładów wzajemnych przez Internet. Zakłady bukmacherskie STS posiadają bardzo intuicyjną oraz estetyczną stronę internetową. Dominują na niej kolory granatowy oraz niebieski a także zabarwienia koloru pomarańczowego. Te kolory są związane z logo firmy bukmacherskiej STS, dlatego też to dodaje uroku tej stronie.

Wygląd strony głównej jest niesamowicie przejrzysty. U góry możemy dostrzec zakładki, do których możemy się szybko przenieść po kliknięciu na nie. W centrum znajdują się informację o aktualnej ofercie zakładów na żywo. Poniżej można dostrzec najpopularniejsze zakłady na dany dzień, które obstawiają gracze bukmachera STS. Po lewej stronie znajduje się panel, z którego możemy wybrać dyscyplinę sportową, jaką chcemy obstawić w danym momencie. Obsługa klienta również świetnie działa na stronie bukmachera i odpowie na wszelkie pytania dotyczące zawierania zakładów sportowych.

Aplikacja mobilna STS

Jeśli chcesz rozpocząć zawieranie zakładów wzajemnych u bukmachera STS, masz możliwość zdecydowania się na wybór jednej z trzech form gry. Chodzi tu o grę w punktach naziemnych, stronie internetowej lub za pomocą aplikacji mobilnej. Jest ona dostępna na smartfony z systemem Android oraz iOS. Często istnieją różne strategie, którymi posługują się gracze. Ludzie mają również różne zasoby czasu, jaki mogą poświęcić na granie. Prowadzą zróżnicowane tryby życia, dlatego też ciężko wybrać jedną najlepszą metodą na granie u bukmachera STS. Zawieranie zakładów sportowych za pomocą aplikacji mobilnych jest warunkowane licencją Ministerstwa Finansów.

Aplikacja mobilna jak ją pobrać? – STS opinie

Jeśli chcesz skorzystać z usług aplikacji mobilnej i cieszyć się zawieraniem zakładów wzajemnych w wersji mobilnej, musisz wykonać kilka prostych kroków. Pierwsza kwestia to wejście na stronę, która posiada bukmacher STS. Kolejnym krokiem będzie wejście w zakładkę „Aplikacja mobilna” i zależnie od używanego systemu wybierz banner „Pobierz dla Android” lub „Pobierz dla Apple iOS”. W sytuacji gdy nie korzystasz z żadnego z tych systemów, wybierz trzeci banner „M.STS.POL wersja mobilna”.

Czy korzystanie z apki zakładów bukmacherskich sts daje jakieś promki? – STS opinia

Niestety oferta zakładów bukmacherskich STS nie przewiduje żadnej promki dla użytkowników aplikacji mobilnej. Odznacza się to negatywną opinią na polskim rynku. Często legalni bukmacherzy oferują jakieś specjalne promki dla użytkowników, które mają zachęcać do korzystania z aplikacji. Aplikacja mobilna STS w tej kwestii odstaje od oferty, które można znaleźć u innych legalnych bukmacherów. Na polskim rynku bukmacherzy często oferują promki przy pobieraniu aplikacji.

STS recenzja aplikacji mobilnej

Jeśli chodzi o aplikację STS jest ona dobrze zaprojektowana oraz wygodna w użyciu. Umożliwia dostęp do tych samych funkcjonalności, które dostępne są na stronie bukmachera. Podobnie jak strona apka oferuje liczne metody płatności. Oferta zakładów jest równie szeroka, jak przy okazji korzystania ze strony. Czasami przez problemy z serwerem zawieranie zakładów sportowych jest niemożliwe, co jest dla użytkownika zdecydowanym minusem.

Czym jest STS TV?

Jest to specjalna funkcja dostępna dla graczy zarejestrowanych na STS zakłady bukmacherskie. Dzięki temu możemy oglądać mecze za darmo. Podczas zawierania zakładów sportowych oglądanie transmisji wydarzeń sportowych jest niesamowicie istotne. To właśnie streamy umożliwiają nam obserwować akcje na przykład podczas meczu piłki nożnej oraz szukanie jak najbardziej opłacalnych zakładów. STS TV cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród graczy, gdyż udostępnia darmowe transmisje meczów. Udział w tego rodzaju transmisji warunkowany jest jedynie przez zarejestrowanie konta.

Jak oglądać mecze na STS TV?

Gdy chcesz oglądać mecze za darmo w internecie wcale nie musisz spełniać żadnych skomplikowanych kryteriów. STS bukmacher wymaga jedynie założenie darmowego konta użytkownika. Podczas rejestracji uzyskujemy dostęp do korzystania z usług STS TV. Telewizja ta umożliwia nam oglądanie wydarzeń sportowych z różnych dziedzin sportu takich jak na przykład piłka nożna, tenis, siatkówka i wiele innych. Nie istotne jest czy chcesz obejrzeć spotkanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem, czy taki, o którym dyskutuje jedynie garstka osób.

Korzystanie z STS TV

Obsługa klienta umożliwia przez telewizję STS oglądanie transmisji nie tylko na stronie bukmachera, ale również w formie przenośnej. Jeśli chodzi o zawieranie zakładów sportowych online, przydać może się również korzystanie z aplikacji mobilnej, którą udostępnia bukmacher STS.

Transmisje meczów opinie o ofercie STS

Ogólne opinie na temat możliwości oglądania transmisji u bukmachera STS są pozytywne. Wielu graczy jest zadowolonych, gdyż piłka nożna uwielbiana przez nich jest najczęściej transmitowana na stronie bukmachera. Gracze podkreślają, że w kablówce za taki pakiet najważniejszych lig piłkarskich płaciliby majątek. W ofercie STS mają do tego dostęp za darmo co bardzo ich cieszy. Jedynym mankamentem jest brak polskiego komentarza, jednak wielu użytkowników STS bukmacher, uważa to za zaletę. Dziennikarze według graczy bardziej wkurzają, niż pomagają przy oglądaniu meczu. Transmisje na żywo to na prawdę duży plus jeśli chodzi o usługi bukmachera STS. Obsługa klienta STS czuwa nad tym aby transmisje wydarzeń były płynne oraz startowały o odpowiednich porach.

sts

Czym są sporty wirtualne?

Jest to alternatywa dla tradycyjnego zawierania zakładów wzajemnych. U legalnych bukmacherów były one dostępne już wiele lat temu, jednak teraz powróciły ze zdwojoną siłą. Śmiało można powiedzieć, że ta forma rozrywki dla graczy przeżywa prawdziwy renesans. Kolejni legalni bukmacherzy decydują się na wprowadzanie ich do oferty lub poszerzenie aktualnych propozycji. Wielu nowych graczy zaczyna właśnie od tego, aby wprowadzić się w temat zawierania zakładów wzajemnych.

Na czym polega ich popularność?

Skąd więc coraz większa popularność sportów wirtualnych? Otwierają one możliwość szybkiej gry, przy której kupony można rozliczyć co kilka minut. Mało istotne jest czy dyscypliną, na który chcemy postawić zakład jest piłka nożna, czy jakąkolwiek inną dostępną, dana kolejka lub wyścig trwa niezwykle krótko. Legalni bukmacherzy dodatkowo dają nam duży wybór zdarzeń oraz niespotykaną dynamikę rozgrywki.

Jak możemy obstawiać sporty wirtualne?

Warto pamiętać, że na rynku zakładów na rozstrzygnięcie wytypowanych zakładów wzajemnych nie musimy czekać dwóch godzin lub więcej, tak jak w przypadku tradycyjnego obstawiania. Obsługa klienta podkreśla, że musimy się liczyć z możliwością poniesienia porażki. Dlatego graj odpowiedzialnie i rozsądnie gospodaruj swoimi pieniędzmi. Stawki należy zwiększać w miarę zawierania kolejnych zakładów sportowych zakładając, że nasze wcześniejsze typy okazały się trafione. Zawieranie zakładów jest zgodne z licencją uzyskaną od Ministerstwa Finansów.

Ważna jest analiza – STS opinie

Tak jak w przypadku tradycyjnego obstawiania, należy tutaj wykonać odpowiednią analizę. Wielu nowych graczy popełnia ten błąd, nie robiąc żadnej analizy i przegrywając raz po raz swoje pieniądze. Przed zawieraniem zakładów wzajemnych, lepiej przez chwilę poobserwować trwające zdarzenia i na spokojnie prześledzić dostępne możliwości gry w ofercie STS. Pośpiech w tym wypadku nigdy nie jest dobrym doradcą. Należy pamiętać, że wirtualny sporty generowane są komputerowe, dzięki czemu wyniki zazwyczaj są bardzo loteryjne. Na temat STS sportów wirtualnych opinie są pozytywne.

Jak wygląda piłka nożna w sportach wirtualnych STS opinie

Najpopularniejszym sportem wirtualnym na polskim rynku w ofercie STS jest piłka nożna, która widnieje w ofercie każdego bukmachera oferującego zakłady wirtualne. STS bukmacher korzysta z programów, które pozwalają symulować mecze piłkarskie. Mechanizm, który widzimy u bukmachera STS jest luźnym połączeniem najsłynniejszych gier piłkarskich na komputery oraz konsole takich jak FIFA, PES czy Football Manager. Zawsze należy się przygotować na to, że ten typ zakładów wzajemnych jest związany z ryzykiem. Kursy na takie zakłady potrafią być równie wysokie, a nawet wyższe niż przy okazji tradycyjnych zakładów sportowych. Obsługa klienta zawsze chętnie odpowie na Twoje pytania dotyczące wirtualnych rozgrywek.

STS zakłady bukmacherskie a sporty wirtualne – STS recenzja

Sporty wirtualne oferowane przez STS bukmacher występowały już przed laty, ale w obecnej, nowoczesnej formie działają od niedawna. Użytkownicy mogą dokonywać zakładów sportowych na „wirtuale” zarówno w punktach stacjonarnych, jak i na stronie bukmachera. Wirtualna piłka nożna została udostępniona przez STS najwcześniej. Dopiero po pewnym czasie STS zakłady powiększyły swoją ofertę zakładów o tenis, koszykówkę i wyścigi psów oraz koni. Należy pamiętać, że zawieranie zakładów sportowych jest warunkowane przez licencję wydaną przez urząd Ministerstwa Finansów.

Czym jest zakład bez ryzyka?

Jest to możliwość postawienia kuponu u bukmachera STS, który gwarantuje nam, że w przypadku porażki zwróci na nasze konto kwotę, którą będziemy mogli wykorzystać później na kolejne zakłady. Ważnym krokiem, który należy wykonać, aby móc skorzystać z takiej promocji, jest wpłata swoich środków na konto założone u bukmachera. Można pomyśleć, że jest to coś podobnego jak darmowy zakład.

Promka powitalna 1200 zł

Istnieje możliwość otrzymania na start nawet 1200 złotych promki. Jedyne co należy zrobić to dokonać pierwszej wpłaty i jej równowartość otrzymujesz na konto. Maksymalna kwota jaką możemy otrzymać to właśnie 1200 złotych. Aby wypłacić otrzymane środki wystarczy, że dokonasz trzy obroty kwotą, która została Ci przyznana. Aby kupon został zaliczony do obrotu, musi on zostać rozliczony jako wygrana oraz jego kurs łączny musi mieć 1.91.

Dodatkowe 30 złotych

Aby wziąć udział w tej akcji należy być aktywnym graczem bukmachera STS. Należy grać regularnie i wykonać obrót na naszym koncie na kwotę przynajmniej 200 zł w ciągu tygodnia. Obrót ten jest liczony dopiero od kursu minimalnego, który musi wynosić 1.85. Jeśli spełnisz wszystkie warunki akcji, to za swoją regularną grę otrzymasz od STS 30 złotych. Promka ta dotyczy każdego tygodnia.

STS zakłady bukmacherskie oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski

Z dniem 1 sierpnia 2018 zaczęła obowiązywać umowa pomiędzy PZPN a spółką STS. Dzięki temu legalny bukmacher STS został oficjalnym sponsorem naszej kadry, kadry do lat 21, a także reprezentacji kobiet. Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportową w naszym kraju. Obecna umowa obowiązywać będzie do końca lipca 2022 roku. Jako jeden z największych legalnych bukmacherów STS jest sponsorem kadry nieprzerwanie od 2014 oku. Warto podkreślić, że piłka nożna to sport, który generuje największe przychody finansowe.

Nie jest tajemnicą fakt, że STS jest firmą bardzo zaangażowaną jako sponsor. STS bukmacher zrealizował mnóstwo unikatowych projektów wraz z klubami i kibicami z całej polskim między innymi wymiana trykotów Kaspra Hamalainena, kolorujeMY, Koszulka na Basel czy przygotowanie specjalnej oprawy meczowej na ostatni występ Artura Boruca w kadrze narodowej.

W ramach umowy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zakłady bukmacherskie STS będzie mógł się posługiwać tytułem „Oficjalnego Sponsora Reprezentacji Polski” – również przy okazji kampanii telewizyjnych. Logo bukmachera STS znajduje się między innymi na biletach, ściankach do wywiadów oraz programach meczowych. Kolejnym ważnym punktem jest, że w punktach naziemnych przyjmowania zakładów sportowych STS będzie wyposażenie związane z kadrą Polski. STS bukmacher będzie również partnerem portalu Łączy nas Piłka.

Piłka nożna w bukmacherce – STS opinie

Najpopularniejszą dyscypliną sportową, przy której dochodzi do zawierania zakładów sportowych jest piłka nożna. Słysząc bukmacherka często z miejsca kojarzy nam się to z meczem piłkarskim. Spowodowane jest to faktem, że piłka nożna jest niesamowicie popularną dyscypliną nie tylko w Polsce ale również na całym świecie. Dzięki temu w bukmacherce najczęściej dyskutuje się na temat obstawiania meczów piłkarskich. Piłka nożna zajmuje w ofercie legalnych bukmacherów szerokie miejsce. Najwięcej opcji podczas zawierania zakładów wzajemnych istnieje przy obstawianiu właśnie piłkarskich spotkań. Na rynku zakładów bukmacherskich możemy spotkać się z wieloma możliwościami dotyczącymi typowania sportów takich jak piłka nożna czy wirtualna odmiana tej dyscypliny. Wielu nowych graczy zaczyna od obstawiania meczów piłkarskich.

Dostępne metody płatności u bukmachera STS

Legalni bukmacherzy wymagają od swoich użytkowników, aby mieli na swoim koncie środki, które umożliwią im zawieranie zakładów wzajemnych. Bukmacher STS ma w swojej ofercie różne metody płatności, dzięki którym gracz może na bieżąco uzupełniać swoje konto, a także wypłacać swoje środki. Wypłacanie oraz wpłacanie środków na polskim rynku jest warunkowane poprzez licencję, która jest wydawana przez urząd Ministerstwa Finansów.

Metody płatności jakie oferuje swoim klientom legalny bukmacher STS

Aż 27 banków widnieje w ofercie STS, jeśli chodzi o wpłaty środków. Użytkownicy zakładów bukmacherskich STS mogą wpłacać swoje środki za pomocą swoich kart, a także serwisów takich jak PayU lub dotpay. Blik oraz paysafecard również obsługiwane są przez bukmachera STS. W punktach stacjonarnych również istnieje opcja wpłaty swoich środków na konto online. Jeśli chodzi o polskich bukmacherów STS udostępnia szeroką gamę metod płatności.

Jakie metody płatności są dostępny przy wypłacie środków?

Wypłacając swoje środki mamy zapewnione bezpieczeństwo przez system STSPay. Obsługa klienta zapewnia dostępność wypłat przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Tak samo jak zawieranie zakładów, tak wypłata środków jest wygodna i realizowana aż do 12 podmiotów bankowych. W sytuacji posiadania rachunku w innym banku niż te, które wymienia bukmacher STS na swojej stronie, to wypłata zaksięgowana zostanie na Twoim koncie w maksymalnie 1-2 dni robocze. Metody płatności oferowane ze strony zakładów bukmacherskich STS są przystosowane do klientów, aby mogli swobodnie operować swoimi środkami na koncie. Na temat STS metod płatności są bardzo dobre opinie. Gracze cenią sobie różnorodność opcji przy wpłacaniu i wypłacaniu swoich środków.

Rejestracja konta w STS

Typowanie zakładów wzajemnych online to bez wątpienia niesamowita forma rozrywki. Dzięki temu nie ma potrzeby wychodzenia z domu, a wszystko możemy zrobić za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych. Wejście zakładów bukmacherskich do sieci Internet było bez wątpienia sporym krokiem w rozwoju tej branży. Pozwoliło odkryć nowe możliwości nie tylko dla samych firm, ale również dla klientów, którzy otrzymują coraz nowsze możliwości typowania ulubionych rozgrywek. Trzeba jednak pamiętać o jednej bardzo istotnej rzeczy. Jest niezwykle ważna informacja zwłaszcza dla nowych graczy. Aby móc typować zakłady wzajemne online u legalnych bukmacherów w Polsce trzeba założyć konto gracza. Od tej zasady nie ma żadnych wyjątków i jest to obowiązek konieczny. Nie ma możliwości, aby typująca osoba w sieci Internet był anonimowa dla firmy bukmacherskiej. Dlaczego rejestracja jest aż tak ważna? Już śpieszymy z odpowiedzią dla Państwa.

Wynika to między innymi z regulaminu dotyczącego odpowiedzialnej gry. Legalni bukmacherzy w naszym krają są zobowiązani do przestrzegania jego postanowień. Dlatego też powstał obowiązek rejestracji konta użytkownika w przypadku, gdyby chciał rozpocząć typowanie online. Przestrzeganie zasad odpowiedzialnej gry przez bukmacherów polega między innymi na tym, aby uświadamiać graczy, jakie niebezpieczeństwa czekają na nich po przekroczeniu granicy rozsądnej i odpowiedzialnej gry. Rejestracja ma też za zadanie zapobiegać zakładaniu konta przez osoby, które w przeszłości borykały się z problemami z uzależnieniem o tego typu gier. Zdarza się nawet tak, że na niektóre osoby, które miały spore problemy z zaprzestaniem udziału w tego typu rozrywce, nałożone zostały zakazy uczestnictwa we wszelkiego rodzaju grach hazardowych i zakładach sportowych.

Dzięki procesowi rejestracji konta, każdy legalny bukmacher może bez problemu zweryfikować tożsamość takiej osoby. Jeśli okaże się, że widnieje ona w bazie, jako podmiot podlegający zakazowi uczestnictwa w typowaniu zakładów bukmacherskich, to wówczas firma może bez wahania odrzucić wniosek takiej osoby. W ten sposób można łatwo zapobiegać pogłębianiu się problemów tego podmiotu, co bez wątpienia może pozytywnie wpłynąć na jego dalsze życie. W Polsce należy korzystać wyłącznie z legalnych bukmacherów, ponieważ udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany i niedozwolony na terenie naszego kraju. Ze względu na swoje bezpieczeństwo gracze powinni więc pamiętać o umiarze, ponieważ bez niego nawet najprzyjemniejsza rozrywka z czasem może stać się niebezpieczna. Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, jak można założyć konto gracza na stronie STS.

Czy u tego bukmachera można założyć konto tymczasowe?

W ostatnich latach bardzo popularnym rozwiązaniem stała się tak zwana szybka rejestracja. Bukmacherzy zaoferowali te funkcjonalność swoim klientom, aby Ci mogli przetestować wszystkie narzędzie dostępne na jego stronie. To bez wątpienia pozwala sprawdzić ofertę i zdecydować, czy to co przygotował bukmacher nam odpowiada. Każdy dobry bukmacher w naszym kraju posiada taką opcję. W przypadku STS można również skorzystać z funkcji konta tymczasowego. STS jest jednym z największych graczy w branży, więc takiej funkcjonalności nie mogło u niego zabraknąć. W przypadku szybkiej rejestracji u bukmachera STS nie ma potrzeby podawania numeru rachunku bankowego, ani przesyłania skanu dokumentu do weryfikacji tożsamości. Wymagane są wyłącznie podstawowe dane oraz wymyślenie loginu oraz hasła, za pomocą którego gracz będzie logował się w STS.

Warto również zwrócić uwagę na to, że wielu legalnych bukmacherów na naszym rynku nie oferuje promek na start po założeniu tymczasowego konta. W STS natomiast jest odwrotnie. Już po szybkiej rejestracji można skorzystać z freebetu, a także z promki, która uzależniona jest od kwoty wpłaconej przez gracza. Więcej informacji można znaleźć na stronach bukmachera STS. Nie da się ukryć, że tymczasowe konto jest świetną opcją dla świeżych graczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z typowaniem zakładów bukmacherskich. Wielu nowych użytkowników pytanych o to, co sądzą o rejestracji, od razu wskazują na to że obawiają się podawać swoje dane w formularzu rejestracyjnym. Dlatego też w tym miejscu chcielibyśmy uspokoić wszystkich nowych klientów. Nie ma się czego obawiać, ponieważ dane klientów są przez bukmacherów naprawdę dobrze zabezpieczone.

Nie tylko klienci muszą przestrzegać pewnych ustalonych zasad. Legalni bukmacherzy w Polsce również muszą trzymać się wcześniej ustanowionych przez prawo zasad. Jedna z nich dotyczy właśnie danych osobowych klientów. Bukmacherzy działający w oparciu o licencję wydawaną przez urząd Ministerstwa Finansów, zobowiązani są do dołożenia wszelkich starań w celu bezpiecznego przechowywania danych swoich użytkowników. Wszelkie niedopatrzenia oraz ewentualne wycieki grożą ogromnymi konsekwencjami prawnymi, dlatego też bukmacherzy przywiązują dużą wagę do tej kwestii. Dlatego też uspokajamy i informujemy, że w przypadku przekazywania danych w formularzu nie ma się czego obawiać. Wróćmy jednak do konta tymczasowego w STS. Trzeba zaznaczyć, że na tego typu konto nałożone są pewne ograniczenia, o których warto wspomnieć.

Pierwsze z ograniczeń dotyczy kwoty stawki, którą można przeznaczyć na zakłady bukmacherskie. W przypadku zakładów bukmacherskich kwota ta wynosi 5000. złotych. Kolejnym ograniczeniem i bez wątpienia bardzo istotnym jest brak możliwości wypłaty środków z ewentualnych wygranych. Na konto tymczasowe można wpłacać pieniądze i za ich pomocą obstawiać zakłady, jednak nie jest możliwe wypłacanie środków. Ta opcja uaktywnia się dopiero wtedy, gdy gracz postanowi przejść na konto stałe. Wówczas użytkownicy mogą korzystać z usług bukmachera STS bez żadnych ograniczeń? Jak zatem przekształcić konto tymczasowe na stałe? Już wyjaśniamy.

Jak przejść na konto stałe u bukmachera STS?

Konto stałe w przypadku bukmachera STS pozwala na korzystanie ze wszystkich dostępnych w serwisie usług bez żadnych ograniczeń. Będzie można więc stawiać dowolne stawki i w każdym momencie wypłacać środki, które pochodzić będą z ewentualnych wygranych. Przejście na konto stałe nie jest wcale trudne, ale wymaga podania konkretnych danych. Przede wszystkim potrzebny będzie numer rachunku bankowego, na który przelewane będą środki przez gracza. Kolejna i bez wątpienia najważniejsza rzecz to skan dokumentu osobistego. Na jego podstawie bukmacher będzie mógł zweryfikować tożsamość klienta i jednocześnie zapobiec uczestnictwu w grze osobom, którym zostało to zabronione. Chodzi tu o te kwestie, które omówiliśmy już w poprzedniej części tego artykułu. Należy jednak zaznaczyć, że bukmacher STS zastrzega sobie prawo do poproszenia o przesłanie kolejnego skanu dokumentu gracza.

Wynika to z tego, że nie zawsze skany są odpowiednio wykonane. Często zdarza się, że skan jest niewyraźny, a co za tym idzie bukmacher nie jest w stanie odszyfrować pewnych danych z dokumentu. Wówczas może poprosić gracza o dosłanie kolejnego skanu. Bez wątpienia może to wpłynąć na długość trwania weryfikacji konto, dlatego aby tego uniknąć warto wykonać porządny skan, co do którego bukmacher nie będzie mógł mieć żadnych wątpliwości. Zazwyczaj, jeśli skan jest wykonany poprawnie to weryfikacja nie trwa długo. Maksymalnie kilka godzin po wysłaniu gracz może przystąpić do typowania zakładów w serwisie STS na pełnych obrotach i bez żadnych ograniczeń. Weryfikacja jest też potrzebna, aby zapobiec uczestnictwu w zakładach bukmacherskich osobom, które nie ukończyły 18. lat. Zakłady wzajemne są przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich. Podsumowując trzeba przyznać, że bukmacher STS przygotował przyjazny użytkownikowi proces rejestracji, z którym poradzić powinien sobie każdy.

Zakłady na żywo na stronie STS PL

Jeszcze do niedawna można było typować zakłady wyłącznie w punktach na ziemnych lub na stadionach, a oferta zakładów dotyczyła wyłącznie zdarzeń przedmeczowych. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że aby dobrze prosperować na rynku potrzebny jest rozwój. Bez wątpienia dużym krokiem dla branży bukmacherskiej było wejście firm oferujących zakłady sportowe do Internetu. Jednak rozwój na tym się nie zatrzymał. Widać, że firmy bukmacherskie regularnie poczynają postępy i pracują nad coraz to nowszymi rozwiązaniami. Kolejnym takim rozwiązaniem, które bez dwóch zdań zrewolucjonizowało bukmacherski rynek są zakłady na żywo. Na czym to właściwie polega? W tej części artykułu postaramy się to dogłębnie przeanalizować. Przede wszystkim jest to kolejna forma typowania zakładów wzajemnych. To co wyróżnia ofertę live od zakładów przedmeczowych to to, że zakłady na żywo pozwalają na typowanie kuponów w trakcie trwania danego wydarzenia.

Obecna sytuacja na boisku lub parkiecie ma wpływ na wysokość kursów, które dany bukmacher jest w stanie zaoferować swoim graczom. Na plus również można zapisać to, że oferta sporo różni się od tej przedmeczowej. Ponieważ przykładowo w trakcie trwania spotkania meczu w piłce nożnej, klient może wytypować kto strzeli kolejną bramkę, lub która drużyna uzyska wyrzut z autu. Możliwości jest naprawdę wiele i dotyczy to wszystkich dyscyplin sportowych, także bez wątpienia każdy znajdzie tam coś dla siebie. Typowanie zakładów na żywo to niesamowita rozrywka, ponieważ gracz może obstawiać wydarzenia na boisku w spotkaniu, które aktualnie ogląda. Dzięki temu emocje mogą być jeszcze większe, a przy okazji przy odrobinie szczęścia gracz może się delikatnie wzbogacić. Należy jednak pamiętać, że z zakładami na żywo związane jest także duże ryzyko.

Chodzi tu przede wszystkim o większą szansę na impulsywne zachowania graczy. Przy okazji typowania zakładów na żywo mamy niemal non stop dostęp do oferty, z której wybierać można najróżniejsze typy. Może więc zdarzyć się sytuacja, że kupon gracza zostanie rozstrzygnięty nie po jego myśli, a wówczas w głowie zrodzi się pomysł aby błyskawicznie się odegrać. Zakłady live są do tego doskonałą okazją, dlatego może zdarzyć się tak, że gracz chcąc się odkuć wytypuje kompletnie nieprzemyślany zakład, który przyniesie mu kolejne straty i tak w kółko. Warto więc pamiętać o tym, aby zachowywać ostrożność podczas typowania zakładów na żywo. Gracz musi być cały czas czujny i panować nad swoimi emocjami, w przeciwnym wypadku mogą go spotkać przykre konsekwencję. Uzależnienie oraz starty finansowe mogą dotknąć nie tylko jego, ale również jego najbliższych, dlatego tak ważne jest, aby trzymać umiar w tego rodzaju rozrywce.

Do zalet bez dwóch zdań można zaliczyć również kursy obowiązujące w ofercie live. Posłużymy się tutaj przykładem meczu piłkarskiego. Często bywa tak, że gracz chciałby dodać do kuponu zwycięstwo swojej ulubionej drużyny. Jednak ze względu na to, że jest ona w ostatnich tygodniach w świetnej formie kurs na jej zwycięstwo nie jest dostatecznie atrakcyjny. Po prostu nie opłaca się tego grać. W tej sytuacji warto poczekać na rozpoczęcie spotkania i udostępnienie przez bukmachera oferty zakładów live. Wówczas jest szansa, że nasz faworyt przez długi czas nie wypracuje sobie przewagi bramkowej. Dzięki temu z każdą minutą kurs na zwycięstwo naszej drużyny będzie rósł, a co za tym idzie typowanie ich wygranej będzie o wiele bardziej opłacalne. Jeśli więc nadal gracz będzie wierzył w zwycięstwo swoich ulubieńców, może bez problemu postawić na ich wygraną po o wiele wyższym kursie, niż w ofercie przedmeczowej. Sprawdźmy więc, jak przedstawia się oferta zakładów live u bukmachera STS.

Typowanie live w STS

Już na początku analizowania oferty live zakładów bukmacherskich STS należy podkreślić, że jest to ich flagowy produkt, który mocno wyróżnia ich spośród innych bukmacherów na polskim rynku. Dla osób, które lubią typować zakłady na żywo to bez wątpienia bardzo istotna informacja. Każdego dnia można typować na stronie STS PL mnóstwo wydarzeń, które dotyczą wielu dyscyplin sportowych. Można więc live obstawiać piłkę nożną, koszykówkę, piłkę ręczną, tenisa i wiele więcej. Wybór dyscyplin jest naprawdę szeroki, także z pewnością każdy gracz znajdzie tam coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że bez względu na to z jakiego poziomu rozgrywkowego będzie rozgrywane spotkanie, oferta rynkowa na ten mecz będzie naprawdę szeroka. Oznacza to, że nie ogranicza się ona wyłącznie do podstawowych typów, ale dostępne są również te często spotykane przy dużo bardziej prestiżowych meczach.

Trzeba też wspomnieć o tym, że użytkownik ma do dyspozycji szczegółowe statystyki, które są na bieżąco aktualizowane. W STS można śledzić przebieg spotkań za pomocą wizualizacji lub czasem nawet transmisji meczów na żywo. Statystyki bez wątpienia mogą okazać się bardzo przydatne podczas szybkiej analizy typu. Oczywiste jest to, że często przy zakładach live potrzebne jest podejmowanie szybkich decyzji. Należy jednak pamiętać, aby był to przemyślany typ, a najlepiej oparty o analizę na podstawie dostarczonych przez firmę bukmacherską statystyk. W przypadku bukmachera STS warto także wspomnieć o tym, że wiele spotkań z różnych dyscyplin można śledzić na żywo. Umożliwia to telewizja firmy bukmacherskiej, która nosi nazwę STS TV. Wspominaliśmy już o niej w tym artykule. Śledzić można więc nie tylko spotkania piłkarskie, ale również transmisję mniej popularnych dyscyplin.

Podsumowując trzeba zgodzić się z opinią wielu użytkowników wypowiadających się na temat oferty zakładów live od STS. Na pewno jest to jedna z lepszych ofert tego typu dostępna na polskim rynku. Widać, że nie bez powodu bukmacher STS posiada renomę jednego z najlepszych organizatorów zakładów sportowych w Polsce. Ich oferta jest naprawdę dopieszczona i ciężko w niej odnaleźć jakiekolwiek mankamenty. Bez wątpienia duża w tym zasługa dużego wyboru wśród dyscyplin. Na plus zalicza się również to, że typować na żywo można również rozgrywki esportowe. Ta rywalizacja ma coraz więcej fanów, dlatego też dobrym krokiem jest inwestowanie również w tego typu rozgrywki. Dla osób które interesują się grami komputerowymi to bez wątpienia świetna informacja, zwłaszcza jeśli czasem lubią postawić sobie kupon. Zakłady na żywo w STS to bez wątpienia wizytówka tej firmy i coś, czego pozazdrościć może im konkurencja.

Oferta zakładów bukmachera STS

Niezwykle ważnym aspektem, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji o wyborze bukmachera, u którego gracz będzie obstawiał swoje środki pieniężne bez wątpienia jest przygotowana przez firmę oferta zakładów. Jest to bardzo istotne, ponieważ im więcej dyscyplin sportowych posiada bukmacher, tym większa szansa, że potencjalny klient wybierze właśnie jego. Nie od dziś wiadomo, że gracze cenią sobie duży wybór, dzięki któremu będą mogli podczas typowania poznać inne dyscypliny, niż tylko te śledzone przez nich do tej pory. Oprócz oferty zakładów bardzo ważne jest także zapewnienie odpowiedniej ilości rynków. Na nic zda się wiele dyscyplin, jeśli w ramach zakładów będzie można postawić tylko podstawowe zdarzenia. Przyjrzyjmy się więc temu, jak prezentuje się oferta dyscyplin sportowych przygotowana przez jednego z najlepszych bukmacherów w Polsce, czyli firmę STS.

Jeśli chodzi listę dyscyplin dostępnych do typowania u bukmachera STS, to na stronie użytkownik może ją znaleźć po lewej stronie. Tam znajduje się spora kolumna, gdzie bukmacher umieścił wszystko to, co gracz może typować. Zanim przejdziemy do jej omówienia warto zwrócić uwagę na to, co umieszczone zostało nad nią. Przede wszystkim mamy na myśli filtry, którymi użytkownik może posłużyć się w ramach swoich poszukiwań. Pozwalają one wybrać okres czasu z jakiego pojawić się mają zakłady. W ten sposób znacznie poprawia się nawigacja na stronie, a użytkownik jednym kliknięciem otrzymuje listę spotkań rozgrywanych w interesującym go terminie. Oprócz tego wyżej została umieszczona kolejna kolumna. W niej umieszczone zostały odnośniki do lig oraz turniejów, które aktualnie najchętniej są obstawiane przez użytkowników na stronie STS PL. To kolejny ukłon STS w stronę graczy, który pozwoli o wiele szybciej odnaleźć najlepsze rozgrywki do typowania.

Przejdźmy jednak do oferty zakładów. Jeśli chodzi o dyscypliny sportowe to w ofercie zakładów bukmachera STS można ich znaleźć ponad trzydzieści. Oprócz standardowych sportów dostępne są także zakłady specjalne. Dotyczą one wydarzeń politycznych, kulturowych oraz rozrywki. Można więc bez problemu wytypować zwycięzce nadchodzących wyborów prezydenckich lub aktora, który zagra rolę w konkretnym filmie. To wszystko można znaleźć w sekcji zakładów specjalnych, która jest niezwykle rozbudowane, co może być świetną alternatywą dla osób, które zmęczyły się typowaniem klasycznych dyscyplin sportowych. Wracając właśnie do sportu w STS, to raczej nikogo nie zdziwi to, jak ogłosimy, że najszerszy zakres rynku zakładów dotyczy rozgrywek piłkarskich. Piłka nożna to aktualnie jeden z najpopularniejszych sportów na całym świecie, dlatego też liczba rynków na piłkarskie mecze nie powinna nikogo dziwić.

Jeśli chodzi o piłkę nożną to dostępnych jest około 100. różnych rozgrywek, ponieważ nie zaliczają się do tego wyłącznie najwyższe klasy rozgrywkowe, ale również niższe ligi. Im ważniejszy mecz oraz większe nim zainteresowanie wśród kibiców, tym o wiele bardziej okazała będzie oferta rynkowa przygotowana dla niego. STS wystawia również zakłady specjalne dedykowane piłce nożnej. Można więc przed sezonem wytypować króla strzelców danych rozgrywek, lub jej finalnego triumfatora. Na stronie znajduje się także zakładka HIT DNIA, gdzie znaleźć można najważniejsze spotkania na dany dzień, które bukmacher zaproponuje o wiele bardziej atrakcyjny kurs. Oprócz piłki nożnej można obstawiać również inne dyscypliny. Są to między innymi koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, a także tenis i hokej na lodzie. Ważne jest to, że STS nie ogranicza się wyłącznie do popularnych w naszym kraju dyscyplin.

W ich ofercie dostępne są również dyscypliny, które przez wiele osób w Polsce uważane są za niszowe. Typować można football australijski oraz amerykański, krykieta, snooker oraz Rugby. Więcej można znaleźć na stronie bukmachera. Coś dla siebie z pewnością znajdą również fani motoryzacji, ponieważ bukmacher STS przygotował ofertę dotyczącą wyścigów żużlowych oraz wszelkiego rodzaju rajdów. W ofercie znaleźć można również zakłady na sporty walki oraz boks, które w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność wśród polskich kibiców. Dostępne są też sporty wirtualne, o których wspominaliśmy już wyżej. To bez wątpienia kolejna obok zakładów specjalnych, alternatywa do typowania, aby gracz mógł odpocząć od obstawiania rzeczywistej rywalizacji sportowej.

Rozgrywki karciane na stronie firmy STS

Wiemy już, jak prezentuje się oferta zakładów bukmachera STS. Po tym co zobaczyliśmy ciężko nie zgodzić się z opinią, która głosi że STS to jedna z najlepszych firm bukmacherskich na polskim rynku. Cały czas pracują nad tym, aby udoskonalać swoją ofertę i dodawać do niej kolejne nowości. I właśnie nowościami zajmiemy się w tym akapicie. Zakłady bukmacherskie STS to pierwsza firma organizująca zakłady sportowe w Polsce, która dodała do swojej oferty karciane rozgrywki, które noszą nazwę BetGames. Dzięki tej usłudze użytkownik może obstawiać wyniki między innymi wojny oraz pokera. Od razu uspokajamy nie jest to bezpośrednie uczestnictwo w pokerze, gdyż tego typu gry są w naszym kraju niedozwolone. BetGames to odbywająca się na bieżąco symulacja, gdzie gry rozgrywane są pomiędzy graczami a krupierem.

Przed rozpoczęciem gry udostępniane są kursy, a w trakcie trwania rozgrywki zmieniają się one w zależności od wydarzeń na stole. Do użytkownika należy wytypowanie zwycięzcy lub tego, który układ da uczestnikowi zwycięstwo. W przypadku wojny gracz może wytypować kolor karty, która się pojawi na stole. Jeśli chodzi o pokera, to na stole pojawiają się pod wie karty dla każdego zawodnika. Gracze dostają po dwie karty otwarte, a krupier rozkłada kolejne pięć kart wspólnych. Typowanie odbywać się może wówczas w kilku etapach. Przed rozpoczęciem gry, po rozłożeniu wszystkich kart, a także po kolejnym dobraniu karty przez gracza. Im mniej informacji dostępnych dla gracza, tym większe kursy na dane zdarzenie. Zakłady z oferty BetGames można umieszczać bez problemu na kuponach pojedynczych. Jedyne co musi zrobić gracz to wybrać interesujący go zakład, a następnie dobrać stawką, którą jest w stanie postawić na kupon.

Rozgrywki esportowe w ofercie bukmachera STS

Kolejną atrakcją w ofercie zakładów bukmacherskich STS są rozgrywki esportowe. Ciężko nie zauważyć tego, jak w ostatnich latach wzrosła ich popularność i zmieniło się postrzeganie wśród społeczeństwa rywalizacji tego typu. Zacznijmy może jednak od przybliżenia wszystkim tego, czym tak naprawdę są zmagania esportowych zawodników. Można powiedzieć, że nie wiele różni się to od klasycznych dyscyplin. Tu również od zawodników oraz zespołów wymaga się regularnych treningów oraz odnoszenia zwycięstw w najważniejszych turniejach. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że w przypadku esportu zawodnicy nie muszą biegać po boisku, ani machać rakietą na korcie. Ich rywalizacja z przeciwnikami z niemal całego świata odbywa się w świecie wirtualnym. W praktyce oznacza to, że jest to rywalizacja graczy w konkretne tytuły gier komputerowych.

Nie oznacza to jednak, że jest to aż tak łatwa sprawa. Niektórzy zawodnicy trenują latami, aby trafić w odpowiedni moment i zabłysnąć na esportowej scenie. Dzięki temu mogą dostać szansę na angaż w mocnej organizacji, która otworzy drzwi do potężnych kontraktów reklamowych. Esportowcy również narażeni są na różnego rodzaju urazy. Czasem wpływ na grę zawodnika może mieć dyspozycja danego dnia, czyli w przypadku kiedy od rana boleć go będzie głowa lub dokuczać mu będzie żołądek to jest duże prawdopodobieństwo, że w spotkaniu zagra dużo poniżej swoich normalnych umiejętności. Turnieje esportowe to łakomy kąsek dla sponsorów, którzy coraz chętniej pojawiają się w gronie wspierających tego typu rywalizację firm. Rywalizacja esportowa ma rzeszę swoich fanów, a zwłaszcza Ci najmłodsi mogą zapewnić firmie na przykład ze sprzętem dla graczy duży obrót, jeśli odpowiednio zareklamują się w trakcie turnieju.

Popularność esportowych rozgrywek postanowili również wykorzystać legalni bukmacherzy. W końcu cały czas rozgrywane są turnieje w różne gry komputerowe, dlatego też dodanie zakładów na te wydarzenia bez dwóch zdań jest świetnym posunięciem. Na takie rozwiązanie zdecydował się również bukmacher STS. Firma uznawana za jedną z najlepszych w tej branży, również w przypadku esportu postanowiła pokazać klasę. Śmiało można umieścić ich ofertę w trójce najlepszych na polskim rynku. Użytkownicy mają do dyspozycji typowanie rozgrywek z wielu różnych gier komputerowych. Można typować między innymi League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Dota2, a także mecze piłkarskie w ramach gry FIFA. Co więcej rynki zakładów również są dość rozbudowane, dzięki czemu użytkownik ma w czym wybierać. Na plus należy również zapisać ABC Gracza, czyli poradnik mający pomóc oswoić się użytkownikowi z zakładami tego typu.

Dowodem na to, że bukmacher STS traktuje bardzo poważnie esportowe rozgrywki jest to, że istnieje również specjalnie przygotowany blog, gdzie umieszczane są bieżące informację na temat tej dyscypliny. Można tam znaleźć informację o wynikach z różnych turniejów oraz nowinki, jakie pojawiają się w różnych grach. Wyżej wspominaliśmy także o tym, że esport można w STS obstawiać na żywo, co jest kolejną atrakcją dla użytkowników. Oprócz tego transmisję z niektórych esportowych wydarzeń można śledzić w telewizji bukmachera, czyli w STS TV. Podsumowując należy przyznać, że oferta od bukmachera STS dotycząca rozgrywek esportowych prezentuje się naprawdę dobrze i jest to kolejny filar ich działalności, która czyni ich jedną z najlepszych firm w tej branży.

Kontakt z obsługą klienta

Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze korzystanie usług różnego rodzaju odbywa się bez problemów. Często zdarzają się sytuację, kiedy występuje jakiś błąd na stronie i raczej samemu ciężko będzie go rozwiązać. W takiej sytuacji ważne jest, aby właściciel serwisu zadbał o to, by na stronie znajdował się odpowiedni poradnik co do tego, w jaki sposób poradzić sobie z danym problemem. Oprócz tego warto też zaopatrzyć stronę w kontakt z biurem obsługi klienta. Dzięki temu użytkownik będzie mógł bezpośrednio zwrócić się do pracownika danej firmy, który bez wątpienia posiadać będzie o wiele większe doświadczenie od niego. Nie inaczej jest w przypadku zakładów bukmacherskich. Tu również często zdarzają się błędy i potrzebna jest wówczas pomoc pracowników danej firmy bukmacherskiej. Przyjrzyjmy się więc teraz temu, jak o kontakt z klientem zadbał bukmacher STS.

W przypadku typowania zakładów wzajemnych często zdarzają się przypadki źle rozliczonych kuponów, lub błędów w ofercie kursowej. Zdarza się również, że jakaś funkcja po prostu przestaje działać na stronie, dlatego wówczas dobrze skontaktować się z kimś, kto ma wpływ na naprawienie takiego błędu. W przypadku firmy bukmacherskiej STS kontakt z obsługą klienta został rozwiązany w całkiem przyjazny dla użytkownika sposób. Przede wszystkim najpierw bukmachera zaleca zapoznanie się z zakładką FAQ. Wielu bukmacherów uczula na to swoich graczy, aby zanim postanowią nawiązać kontakt z konsultantem, zapoznali się właśnie z listą znajdującą się w zakładce FAQ. Jest to zbiór pytań, które najczęściej zadawane są przez użytkowników STS. Na każde pytanie lub problem udzielona jest wyczerpująca odpowiedź, która powinna zaspokoić oczekiwania gracza. Trzeba przyznać, że FAQ to naprawdę przydatne rozwiązanie.

W przypadku STS jest on podzielony na różnego rodzaju kategorie, dzięki czemu gracz może dokładnie sprecyzować problem, który mu doskwiera. Pytań w każdej kategorii jest po kilkadziesiąt, dlatego jest spora szansa, że gracz znajdzie tam odpowiedź na frustrujące go pytanie. Oprócz tego w serwisie STS znajduje się zakładka o nazwie ABC Zakładów, która dokładnie opisuje rodzaje zdarzeń oraz w pewnym sensie podpowiada w jaki sposób typować dane wydarzenia sportowe. To bez wątpienia przyda się dla graczy na początku ich przygody z typowaniem zakładów bukmacherskich. FAQ pozwala również zaoszczędzić sporo czasu zarówno klientowi, jaki i pracownikowi biura obsługi. Gracz może szukać odpowiedzi na nurtujące go kwestie w FAQ, a pracownik może w tym czasie pomóc komuś, kto będzie miał o wiele poważniejszy problem. Kolejną formą kontaktu z biurem obsługi jest czat na żywo. Ikonkę czatu znaleźć można w prawym dolnym rogu witryny STS PL.

Po kliknięciu w ikonkę na ekranie pojawia się okienko, w którym należy podać imię oraz adres e-mail. Po chwili użytkownik zostanie połączony z konsultantem, któremu może zdać dowolne pytanie. Jeśli chodzi o czas oczekiwania, to podejrzewamy, że jest to zależne od tego jak wygląda natężenie pracy w biurze obsługi. Wypróbowaliśmy funkcjonowanie tej opcji i po uzupełnieniu wszystkich pól w okienku czatu od razu zostaliśmy połączeni z konsultantem, który miło nas przywitał i był gotów do udzielenia nam pomocy. Warto zwrócić również uwagę na to, że na stronie jest dostępny czas dla zalogowanych użytkowników. Tam gracze mogą dyskutować na temat swoich typów, ale również udzielać sobie w pomocy w różnych kwestiach. W zakładce o nazwie Pomoc znajduje się również formularz kontaktowy, za pomocą którego gracz może nawiązać kontakt z STS. Wystarczy podać tam swoje dane i opisać problem. Obsługa klienta prezentuje się dobrze i gracz ma wiele form kontaktu z bukmacherem, co należy zapisać na plus.

Program VIP dla aktywnych w STS

Trzeba przyznać, że sporo mówi się o tym, co bukmacherzy przygotowują dla swoich nowych klientów. Wiele promek nastawionych jest wyłącznie na to, aby zachęcić nowy graczy do skorzystania z oferty. Nie należy jednak zapominać o swoich stałych użytkownikach. W końcu to oni cały czas nakręcają biznes poprzez regularne typowanie zakładów wzajemnych u danego bukmachera. Wobec tego, że większość ofert dotyczących promek skierowana jest tylko do nowych graczy, niektórzy bukmacherzy wpadli na pomysł na to, jak nagradzać użytkowników, którzy od dłuższego czasu korzystali z ich oferty. Można zauważyć, że kilka firm na polskim rynku bukmacherskim pokusiło się o stworzenie specjalnych programów lojalnościowych, które miałyby być swego rodzaju sposobem na docenienie stałych użytkowników. I trzeba przyznać, że ten pomysł zdaje egzamin, ponieważ gracze są zadowoleni z tego typu profitów, które oferowane są im w ramach pakietu lojalnościowego.

Na podobne rozwiązanie zdecydowali się również właściciele firmy bukmacherskiej STS. Jeden z największych organizatorów zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju stworzył pakiet lojalnościowy dla swoich klientów, który nazywa się Strefa VIP. Jeśli chodzi o udział w tym programie, to zasady są niesamowicie proste. Jedyne co musi zrobić użytkownik to założyć konto gracza, a następnie grać. To w jaki sposób można znaleźć się w Stefie VIP jest swego rodzaju zaszczytem. Jest tak dlatego, że wyłącznie najaktywniejsi w obstawianiu gracze mogą zostać osobiście zaproszeni przez bukmachera STS do wąskiego grona użytkowników VIP. Uczestnictwo w programie lojalnościowym firmy bukmacherskiej STS niesie za sobą różnego rodzaju nagrody. Nie jest jednak łatwo dostać się do grupy użytkowników VIP, ponieważ wymagane jest typowanie niemal każdego dnia. Nie każdy jest aż tak zapalony w typowaniu zakładów, jednak trzeba przyznać, że sama pomysł STS jest dobry i zasługuje na pochwałę.

Typuj zakłady sportowe bezpiecznie

Poddaliśmy szczegółowej analizie ofertę przygotowaną dla użytkowników przez zakłady bukmacherskie STS. Należy jednak zwrócić również uwagę na kwestię bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności, która związana jest z tą formą spędzania wolnego czasu. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że na ulicach nadal można usłyszeć wiele negatywnych głosów względem typowania zakładów bukmacherskich. Niektórzy nie chcą nawet wchodzić w dyskusję, jeśli jej temat jest właśnie bukmacherka. Tym bardziej ciężko będzie ich namówić do chociażby postawienia jednego kuponu, aby sprawdzić jak to tak naprawdę funkcjonuje. I właśnie przez takie błędne postrzeganie zakładów bukmacherskich, jako coś złego zaciera to, czym tak naprawdę one są. A powinny być traktowane przede wszystkim jako rozrywka, czyli forma spędzania wolnego czasu. Przynajmniej tak powinno wyglądać w przypadku odpowiedzialnej osoby.

Samo postawienie kuponu jest tak naprawdę ostatnim etapem całej tej zabawy, którą jest obstawianie zakładów sportowych. Wszystko to jest poprzedzone kilkoma innymi czynnościami, które dla wielu graczy są o wiele bardziej istotne. Zaczyna się to od śledzenia ulubionych rozgrywek, czyli docelowych spotkań drużyn, które w przyszłości chcielibyśmy typować. Na przestrzeni czasu gracz gromadzi wiedzę na temat obecnej formy poszczególnych drużyn oraz zawodników, dzięki czemu ma trochę łatwiej podczas dobierania zdarzeń na kupon. Wspomnieliśmy już o tym, że bukmacher STS udostępnia u siebie na stronie szczegółowe statystyki, na podstawie których gracz może dokonywać analizy dotychczasowych spotkań zespołów. Kolejnym aspektem poprzedzającym finalne postawienie kuponu jest dyskutowanie na temat swoich typów z innymi graczami. Dopiero później mamy do czynienia z wisienką na torcie, czyli puszczeniem kuponu. Na czym więc polega problem z bukmacherką?

Wspomnieliśmy już o tym, że typowanie zakładów bukmacherskich to rozrywka. A w przypadku każdej rozrywki potrzebny jest odpowiedni umiar. Nawet najbardziej przyjemna rozrywka dawkowana w przesadnych ilościach może stać się po czasie niebezpieczna. Skutki mogą być różne, ale z pewnością przekroczenie granicy odpowiedzialnej gry podczas typowania zakładów sportowych może bardzo skomplikować życie gracza. W tym przypadku warto więc spojrzeć na typowanie zakładów wzajemnych z perspektywy rozrywki, która wymaga od gracza rozwagi i sporej odpowiedzialności za swoje poczynania. Tego typu rozrywka może przynieść sporo korzyści, jednak trzeba odpowiednio ją dawkować. Sprawdźmy więc, jak bukmacher STS oraz inne legalnie działające firmy w tej branży wspierają graczy w odpowiedzialnym korzystaniu z ich ofert zakładów.

Rola bukmachera STS w odpowiedzialnej grze

Po otrzymaniu licencji na organizowanie oraz prowadzenie zakładów sportowych na terenie Polski, legalni bukmacherzy mogą udostępniać swoje oferty dla użytkowników z naszego kraju. Jednak ich obowiązki nie kończą się na samym otrzymaniu licencji. Muszą oni również przestrzegać kilku zasad, a także dbać o to, aby gracze odpowiedzialnie podchodzili do typowania zakładów wzajemnych. Pierwszy z obowiązków, który dotyczy każdego legalni działającego bukmachera dotyczy odprowadzania podatku. Musi to być 12% od każdej kwoty postawionej przez gracza na zakład. Wiemy już, że w przypadku typowania zakładów online konieczne będzie zarejestrowanie konta użytkownika. Bukmacherzy zobowiązani są do zapewnienia bezpieczeństwa danych, które zostaną im powierzone przez nowych użytkowników. W przypadku zaniechań i ewentualnego przecieku bukmachera czekać będą potężne konsekwencje, dlatego firmy przykładają do ochrony danych sporą wagę.

Kolejną i bez wątpienia jedną z ważniejszych kwestii, dotyczących bezpieczeństwa graczy jest przestrzeganie przez legalnych bukmacherów zasad zapisanych w regulaminie dotyczącym odpowiedzialnego typowania zakładów. Poprzez respektowanie znajdujących się w nim zapisów firmy bukmacherskie mogę w pewien sposób kontrolować poziom zaangażowania swoich użytkowników w obstawianie wydarzeń sportowych. Na czym to jednak właściwie polega? Przestrzeganie przez firmę STS regulaminu dotyczącego odpowiedzialnego grania polega na tym, że bukmacher regularnie uświadamia swoich graczy o tym, jakie mogą nastąpić konsekwencje w momencie, gdy zbyt mocno zaangażują się w typowanie zakładów sportowych. Ważne jest bowiem to, aby gracz zdawał sobie sprawę, jakie czekają go skutki, jeśli nie będzie umiał odróżnić racjonalnego typowania, od zachowań podyktowanych uzależnieniem od gier hazardowych.

Jak bukmacherzy wspierają odpowiedzialną grę?

Legalni bukmachery cały czas podkreślają, że zdają sprawę z niebezpieczeństwa, które może czekać na osoby zbyt mocno zaangażowane w typowanie zakładów sportowych. Dlatego też cały czas słychać o działaniach, które są podejmowane przez firmy oferujące zawieranie zakładów wzajemnych. Tworzone są różne narzędzie, a także przygotowywane są różnego rodzaju procesy, które mają wspierać odpowiedzialne zachowania użytkowników serwisu STS PL. Jednym z działań, które spotkać można w przypadku każdego legalnie działającego w Polsce bukmachera jest kontrola wieku nowych użytkowników. Typowanie kuponów w ramach zakładów bukmacherskich dozwolone jest wyłącznie dla osób pełnoletnich. Dlatego też między innymi jest tak istotna rejestracja konta gracza. Już podczas wypełniania formularza w trakcie zakładania konta, gracz jest zmuszony do podania swojej daty urodzenia.

W przypadku zakładów bukmacherskich STS też jest taki obowiązek. Co więcej warto podkreślić, że jeden z największych bukmacherów w Polsce wymaga również od użytkownika, dołączenia do formularza skanu dokumentu osobistego. Na jego podstawie będzie mógł dokonać nie tylko weryfikacji tożsamości gracza, ale również upewni się, że osoba która wypełniła wniosek jest pełnoletnia i może bez łamania prawa uczestniczyć w typowaniu zakładów sportowych. Niektórzy bukmacherzy posiadają w swojej ofercie funkcję limitów, które gracz musi ustalić zanim przystąpi do przeglądania oferty zakładów na swoim koncie. Limity dotyczą często stawek, które użytkownik może przeznaczyć na zakłady. Przydaje się również możliwość zawieszenia konta, a nawet jego zamknięcia. Są to co prawda drastyczne kroki, jednak powinny one być dozwolone, jeśli gracz nagle zrozumie, że przesadza z intensywnością grania.

Testy dla użytkowników

Na każdym kroku bukmacher STS zaznacza, że jest świadomy zagrożenia płynącego z nadmiernego obstawiania zakładów wzajemnych. Ogromnym niebezpieczeństwem jest również uzależnienie do hazardowych gier, dlatego też firmy bukmacherskie regularnie pracują nad narzędziami, które mogłyby wspierać walkę z nieodpowiedzialnym podejściem graczy do tego typu rozrywki. Został opracowany między innymi poradnik dla gracza, który jest dokumentem dostępnym w sieci online. Jest to plik, w którym znajdują się informację dla użytkowników, którzy zauważają u siebie impulsywne zachowania oraz zmianę swoich codziennych nawyków. Bez wątpienia może to być bardzo przydatne narzędzie, po które gracz może sięgnąć tak naprawdę w każdej chwili, jeśli tylko dostrzeże w swoim zachowaniu coś niepokojącego. Nie jest to jednak jedyne narzędzie, które zostało przygotowane dla osób obawiających się uzależnienia od gier hazardowych.

Kolejnym efektem pracy bukmacherów nad wspieraniem odpowiedzialnych zachowań graczy, są testy. Są to listy pytań, które można znaleźć na stronie niemal każdego legalnego bukmachera w Polsce. Są to proste testy, które składają się z kilku lub kilkunastu pytań. W ten sposób gracz może na własną rękę sprawdzić, czy ma problem z uzależnieniem od typowania zakładów wzajemnych. Pytania zazwyczaj powiązane są z codziennym zachowania gracza i należy na nie odpowiadać tak albo nie. Kiedy użytkownik udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, wówczas uzyska odpowiedź na to, w jakiej sytuacji się aktualnie znajduje. Bez dwóch zdań jest to świetna sprawa, ponieważ poprzez wypełnienie takiego testu i uzyskanie konkretnej sugestii, gracz może powoli sam zacząć sobie uświadamiać, że dzieje się coś złego i należy zaprzestać typowania wydarzeń sportowych. Należy więc pochwalić firmę STS oraz resztę legalnych bukmacherów działających na polskim rynku za dbanie o bezpieczeństwo graczy.

Rola gracza w odpowiedzialnej grze

Narzędzia oraz działania, które przedstawiliśmy pokazują, że bukmacher STS i reszta firm naprawdę poważnie podchodzi do kwestia dbania o bezpieczeństwo swoich graczy. Firmy bukmacherskie mają bowiem świadomość, jakiego rodzaju zagrożenia czekają na graczy, którzy będą przesadzać z dawkowaniem zakładów sportowych. Ich starania nie przyniosą jednak żadnych rezultatów, jeśli wyłącznie oni będą angażować się w dbanie o bezpieczeństwo. Nie ma wątpliwości co do tego, że to głównie od użytkowników uzależnione jest to, czy zawieranie zakładów wzajemnych pozostanie tym, czym w istocie powinno być, czyli przyjemną, a przede wszystkim bezpieczną rozrywką. Bezpieczeństwo nie będzie więc możliwe, jeżeli wyłącznie jedna strona będzie się o to starać. Aby zadbać o swoje bezpieczeństwo wystarczy, że gracz będzie postępował zgodnie z kilkoma bardzo ważnymi zasadami.

Pierwsza niezwykle ważna rzecz dotyczy środków przeznaczanych na udział w zakładach bukmacherskich. Nigdy nie powinny być to środki, których pierwotne przeznaczenie było inne. Chodzi to o to, aby nie typować zakładów na przykład za pomocą pieniędzy, które były odłożone na zapłacenie rachunków, bądź zrobienie zakupów do domu. Jest to bardzo niebezpieczne zachowanie i może bardzo źle się skończyć. Dlatego też należy tego unikać. Kolejna rzecz to świadomość tego, że zakładów bukmacherskich nie można traktować, jako sposobu na dorobienie się majątku. Nigdy nie można dopuścić do siebie myśli, że typowanie wydarzeń sportowych może nam zastąpić prawdziwą pracę, gdzie dostajemy regularne wynagrodzenie. Użytkownicy nie powinni sugerować się opowiadaniami osób, które twierdzą, że da się wyżyć z samego typowania. Tego typu przekonania należy jak najszybciej porzucić, o czym przypomina również bukmacher STS.

Bardzo złym nawykiem będzie również zapożyczanie się u znajomych oraz najbliższych tylko po to, by postawić kupon. Nie dość, że gracz może wpaść przez to w poważne problemy finansowe, to straci zaufanie w oczach najważniejszych dla niego osób. Ostatnią kwestią są niesamowicie wielkie emocje, które towarzyszą typowaniu zakładów bukmacherskich. Już sam sport potrafi dostarczyć naprawdę wielkie emocje, a w połączeniu z postawionym kuponem rosną one w niesamowitym tempie. Oczekiwanie na pozytywne rozstrzygnięcie kuponu powoduje spore napięcie, które finalnie może bardzo źle się skończyć. Trzeba pamiętać, że nie zawsze są to wyłącznie pozytywne emocje. Często są to emocje niesamowicie skrajne, nad którymi każdy uczestnik zakładów bukmacherskich musi być w stanie zapanować. Jeśli nie jest w stanie tego zrobić, to wówczas warto skontaktować się najbliższą placówką, która zajmuje się udzielaniem pomocy osobom uzależnionym.

Tu również warto wskazać na to, że zarówno bukmacher STS, jak i wiele innych firm z tej branży posiadają na swojej stronie specjalną zakładkę, gdzie gracze odczuwający problem ze swoim zaangażowaniem w typowanie zakładów, mogą się udać i odnaleźć numery telefonów oraz adresy placówek specjalizujących się w pomocy w walce z uzależnieniem od gier hazardowych. Pomoc w takiej sytuacji jest bardzo potrzebna, ponieważ jeśli zostawi się taką osobę samą z problemem, to może już nigdy się z tego nie podnieść. Wszyscy bukmacherzy z firmą STS na czele zasługują więc na sporą pochwałę. Dzięki podejmowanym przez nich działaniom gracze mogą mieć pewność, że ktoś czuwa nad nimi i w razie potknięcia wskaże im odpowiednią drogę.

FAQ

Czy bukmacher STS działa legalnie?

Tak, firma bukmacherska STS opiera swoją legalną działalność o zezwolenie na urządzanie oraz organizowanie zakładów wzajemnych, które zostało im wydane przez urząd Ministerstwa Finansów dnia 21 lutego 2012 roku.

Czy dostępna jest aplikacja mobilna w ramach oferty STS?

Zakłady wzajemne w przypadku bukmachera STS można typować również za pomocą aplikacji mobilnej. Warto podkreślić, że jest ona dostępna zarówno na urządzeniach mobilnych z Androidem, jak i z iOS. Oprócz tego można też skorzystać z mobilnej wersji strony internetowej, która również funkcjonuje bez zarzutów.

Czy w STS można założyć konto tymczasowe?

Tak, zakłady bukmacherskie STS umożliwiają przejście przez proces tak zwanej szybkiej rejestracji. Wówczas gracz już po minucie może przejść do typowania zakładów z poziomu swojego konta. Trzeba jednak pamiętać, że na tymczasowe konto nałożone są ograniczenia, które przestają obowiązywać po przejściu na konto stałe.

Ile wynosi limit środków, które użytkownik może wpłacić w STS?

Gracz nie ma ograniczonej ilości środków, które chciałby wpłacić na konto. Jedyne ograniczenia dotyczą konta tymczasowego, wówczas gracz nie ma możliwości wypłacania środków z ewentualnych wygranych, a także nałożony zostaje na niego limit stawek, które może przeznaczyć na zakłady. W przypadku STS kwota ta wynosi 5000 złotych.

Czy w ofercie STS można znaleźć zakłady na rozgrywki esportowe?

Tak w STS bardzo mocno postawili na zakłady dotyczące rywalizacji esportowej. Oferta STS na rozgrywki tego typu bez wątpienia jest jedną z najlepszych na rynku.

Czy bukmacher STS posiada program lojalnościowy dla graczy?

Wiele firm z branży bukmacherskiej decyduje się na takie rozwiązanie, aby honorować swoich najbardziej oddanych graczy. W STS powstała tak zwana Strefa VIP, do której zapraszani są najaktywniejsi gracze. Nie jest jednak łatwo dostać się do tego grona, jednak aby próbować wystarczy założyć konto gracza i typować zakłady.

Ile wynosi minimalna stawka zakładu w STS?

Na początku warto zaznaczyć, że gracz może dokonać wpłaty na dowolną kwotą. Co do tego nie ma żadnych ograniczeń. Natomiast minimalna kwota za jaką gracz może postawić kupon to 2. złote. Jeśli zaś chodzi o wypłaty środków, to można ich dokonywać od 1 zł.

W jaki sposób skontaktować się z STS w razie problemu z ich stroną?

Firma bukmacherska STS posiada rozbudowany system kontaktu z klientem. Pierwszym krokiem klienta powinno być udanie się do zakładki Pomoc, gdzie znajduje się FAQ. Jest to zbiór pytań o najczęściej występujące błędy, dzięki czemu gracz może oszczędzić sobie czasu na rozmowę z konsultantem i sam odnaleźć odpowiedź na nurtującego go pytania. Jeśli to nie pomoże, to na stronie bukmachera dostępny jest czat na żywo oraz formularz kontaktowy.