Śląska Wrocław lepszy od Cracovii Kraków

Sezon piłkarski w Polsce powoli wychodzi na ostatnią prostą. Zakończyła się już faza zasadnicza, co oznacza że tabela podzielona została na dwie grupy. Pierwsza ósemka walczy między sobą o tytuł mistrzowski oraz o miejsce, które gwarantuje udział w eliminacjach do europejskich pucharów. Jeśli chodzi o kwestię mistrzostwa to jest to już sprawa niemal rozstrzygnięta. Legia ma pewną przewagę na resztą stawki i raczej to ona sięgnie po tytuł. O wiele ciekawiej zapowiada się walka o kolejne lokaty, ponieważ różnice punktowe pomiędzy kolejnymi zespołami są naprawdę niewielkie.

Warto również dodać, że wszystkie zespoły z górnych miejsc są ostatnio w dobrej dyspozycji, co może zwiastować bardzo emocjonująca końcówkę sezonu. Warto zwrócić uwagę na to, że różnica pomiędzy drugim Lechem Poznań, a ósmą Pogonią Szczecin to tylko siedem punktów. Tak więc wiele może się jeszcze zmienić. Odbierz kod bonusowy STS i typuj poczynania zawodników z polskiej ligi.

Dzisiaj jednak zajmiemy się spotkaniem, które zakończyło 32. kolejkę zmagań w ramach piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Śląsk Wrocław będący ostatnio w fantastycznej formie pokonał na swoim boisku Cracovię Kraków 3:2. Trzeba przyznać, że było to naprawdę emocjonujące spotkanie. Drużynę gospodarzy do wygranej poprowadził Przemysław Pachleta, który w tym meczu zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. Piłkarze prowadzeni przez Michała Probierza po raz kolejny nie mogli uznać wyjazdu do Wrocławia za udany. Dla drużyny Cracovii jest to szósta porażka z rzędu na obiekcie Śląska. Odbierz Lvbet kod bonusowy i sprawdź jak działa.

W miniony weekend oba zespoły poniosły porażki, co mocno skomplikowało im walkę o najwyższe cele. W środę jednak kolejne zespoły z czołówki pogubiły punkty, co oznaczało że jedna z tych drużyn ma szansę, aby nadrobić straty. Te sytuację umiejętnie wykorzystał Śląsk Wrocław, który po pokonaniu Cracovii znacznie przybliżył się do podium i jego piłkarze wciąż mogą myśleć o medalach w tym sezonie.

Dla drużyny prowadzonej przez Michała Probierza powoli priorytetem staje się Puchar Polski, ponieważ do strefy medalowej ma w tej chwili siedem punktów straty. Nie wiadomo, czy w obecnej dyspozycji jego zawodnicy będą w stanie to odrobić, jednak PKO Ekstraklasa wiele razy udowadniała, że są to rozgrywki, gdzie może zdarzyć się wszystko. Odbierz Fortuna kod bonusowy i ciesz się typowaniem PKO Ekstraklasy.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie tego spotkania niewiele się działo. Jedyną godną uwagi sytuacją była akcja stworzona przez zawodników Cracovii. Wówczas na 9. minut przed końcem piłkę z rzuty rożnego dośrodkował Ivan Fiolic, a ta spadła pod nogi Ołeksija Dytiatjewa. Zawodnik z Ukrainy był tym faktem niesamowicie zaskoczony, czego rezultatem był słaby strzał prosto w bramkarza ekipy Śląska. Minęły cztery minuty i w fantastycznej sytuacji znalazł się Erik Exposito, który otrzymał świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego od Krzysztofa Mączyńskiego. Hiszpan jednak nie popisał się w tym przypadku i strzałem głową posłał piłkę daleko od bramki strzeżonej przez Michala Peskovicia.

Trzy minuty po wznowieniu gry Cracovia zdobyła bramkę. Do 60. minuty wyglądało na to, że Cracovia skutecznie powstrzymuje gospodarzy. Wtedy jednak Śląsk ruszył do ataku. Odbierz Forbet bonus powitalny i wykorzystaj go na typowanie spotkań polskiej ligi piłkarskiej.

forbet

Robert Pich świetnie dograł z lewej strony, a tam akcję przy dalszym słupku zamykał Przemysław Pacheta, który wpakował piłkę do bramki. Zawodnik świetnie wykorzystał chwilę zawahania Mateusza Wdowiaka. Chwilę później było już 2:0. Płacheta przejął piłkę i popędził z nią w kierunki bramki rywali. Tam odegrał do Exposito, który świetnie przedryblował Michała Helika i pewnym strzałem umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki rywala. Zawodnicy Probierza próbowali pozbierać się po tych dwóch szybkich ciosach, jednak chwilę po okresie dobrej gry do ich bramki ponownie trafił Płacheta.

Po tej bramce na tablicy widniał już wynik 3:1 dla gospodarzy i wydawało się, że Cracovia nie jest w stanie nic już w tym meczu zrobić. Ostatecznie zdobyli oni bramkę kontaktową, ale było to dopiero w 93. minucie, czyli na sam koniec spotkania. Śląsk zwyciężył 3:2. Odbierz kod promocyjny PZBuk i obstawiaj wybrane przez siebie spotkania.