Rozpoczął się Turniej Czterech Skoczni. Kubacki na podium.

Zaczął się 68. Turniej Czterech Skoczni i kibice z ciekawością śledzą najnowsze doniesienia nie tylko na temat formy skoczków, ale również informacje dotyczące formy Polaków. Czy któremuś z polskich skoczków uda się stanąć na podium?

Zawody w Oberstdorfie

Pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbył się w Oberstdorfie, gdzie na podium znalazł się jeden z polskich zawodników i tym razem nie był to Kamil Stoch. Pierwsze miejsce należało do Ryoyu Kobayashiego, który nie tylko daleko lądował, ale również otrzymywał wysokie noty za styl. Polacy również radzili sobie dobrze, jednak niestety Jakub Wolny został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Jednak najlepiej z polskiej kadry poradził sobie Kubacki, który po pierwszej serii zajmował czwarte miejsce, dzięki 132 metrom oraz dobrym notom sędziów, Kubacki tracił do lidera 11 punktów. Po dwóch równych skokach, Dawid Kubacki zajął trzecią pozycję, natomiast tuż za nim, na 5. miejscu był Piotr Żyła. Kobayashi wygrał swój piąty konkurs z rzędu w Turnieju Czterech Skoczni, dzięki sporej zaliczce punktowej zdobytej w pierwszej serii. Dla Kubackiego było to jubileuszowe podium, ponieważ po raz dziesiąty w swojej karierze zajął tak wysokie miejsce w Pucharze Świata, a po raz pierwszy w Oberstdorfie. Jeśli chcesz kibicować Polakom, zobacz Totolotek kod promocyjny i sprawdź ofertę bukmachera na skoki narciarskie.

Adam Małysz o pierwszym konkursie turnieju TCS

Były skoczek jest zadowolony z wyników konkursu w Oberstdorfie. Pochwalił on Kubackiego i Żyłę za wysokie lokaty oraz dobre skoki. Oczywiście biorąc pod uwagę popis Kobayashiego, który nie zostawił rywalom żadnych szans, Polacy świetnie rozpoczęli turniejowe zmagania. Stoch tym razem był w dalszej części rankingu, gdyż zamykał pierwszą dwudziestkę, jednak Małysz wcale nie przekreśla jego szansy na zdobycie wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej. Jak twierdzi były skoczek, czasami można wiele zyskać przy przelicznikach za wiatr i wystarczy jeden szalony konkurs, żeby różnica punktowa obróciła się na korzyść zawodnika na dalszych pozycjach.

Małysz wskazał również zależność, którą udało mu się zauważyć. Otóż jak twierdzi, w sprawiedliwych zawodach z równymi warunkami atmosferycznymi, Polacy odgrywają główne role, dlatego jeśli będzie więcej konkursów tego typu, Stoch może jeszcze odrobić stratę. Teoretycznie, żeby stanąć na podium Turnieju Czterech Skoczni, trzeba oddać osiem dalekich i ładnych stylowo skoków. Przez prawie dwa tygodnie trzeba pokazywać dobrą formę, jednak czasami wystarczą dwa małyszowe dobre skoki i można odrobić starty. W tym przypadku tego właśnie potrzeba Stochowi. Zobacz PZBuk kod bonusowy i sprawdź, co bukmacher przygotował dla swoich graczy.

Były również chwile grozy

Podczas pierwszego skoku treningowego Jakubowi Wolnemu podczas lotu wypięła się narta. Incydent wyglądał groźnie, ponieważ polskiemu skoczkowi odpięła się kostka z buta, a narta utrzymywała się jedynie na zabezpieczającej ją konstrukcji. W późniejszych wywiadach Wolny powiedział, że kompletnie stracił kontrolę i zaczął uciekać w lewą stronę, jednak udało mu się bezpiecznie wylądować. Wolnemu udało się zająć 21. miejsce w sobotnich klasyfikacjach. Zobacz kod bonusowy Fortuna i oglądaj zmagania Polaków w Turnieju Czterech Skoczni.

Czy Stoch rzeczywiście ma pecha?

To, że Japończyk Ryoyu Kobayashi jest w świetnej formie jest wyraźnie widocznie. Jego wygrana nie zdziwiła nikogo, jednak czy Polacy również mogą zacząć skakać tak dobrze jak zdobywca pierwszego miejsca w Oberstdorfie? Na ten temat wypowiedział się Jan Szturc – odkrywca talentów nie tylko Adama Małysza, ale również i Piotra Żyły. Szturc martwi się o Stocha, który zajął dopiero 19. miejsce. Jednak ma nadzieję, że był to tylko jeden gorszy dzień. Skoczek miał problem z ustawieniem pozycji dojazdowej, która nie była wystarczająco aktywna. Warto przeanalizować to, co w Oberstdorfie nie wyszło i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Szturc stwierdził, że według niego nie tylko Stoch, ale również inni skoczkowie mają pecha i trafiają im się albo złe warunki atmosferyczne, albo coś jest nie tak pod względem technicznym. Nie mniej jednak jeszcze wiele może się zmienić podczas Turnieju Czterech Skoczni. Śledź na bieżąco i zobacz forBET kod bonusowy, a także sprawdź jaki LVBET bonus powitalny przygotował dla swoich użytkowników.