Remis w starciu Portugalii z Hiszpanią!

Spotkanie towarzyskie to zawsze szansa dla selekcjonerów, aby wypróbować zawodników, którzy w meczach o stawkę nie mieli okazji się pokazać. Często trenerzy drużyn reprezentacyjnych mają też szansę przetestować najnowsze strategie oraz ustawienia, które być może będą mogły być zastosowane w przyszłości. Przy okazji spotkań towarzyskich emocje są bez wątpienia dużo niższe niż przy meczach o punkty. Wszystko jednak zależy też od tego, jakie drużyny stają naprzeciw siebie w towarzyskiej potyczce. W przypadku spotkania, na którym chcielibyśmy doszło do pojedynku Portugalii z Hiszpanią. Aktualni mistrzowie Europy stanęli więc przed trudnym zadaniem, pomimo tego że w ostatnich miesiącach gra Hiszpanów nie wygląda najlepiej. Spotkanie było niesamowicie emocjonujące, jednak zabrakło w nim tego co najważniejsze, czyli bramek z obu stron. Wypróbuj Lvbet kod bonusowy odbierz i sprawdź jak działa.

Piłkarze Portugalii dwukrotnie trafili w poprzeczkę bramki Hiszpanów, natomiast ich rywala oddali sześć celnych uderzeń. Nikomu jednak nie udało się znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Dlatego też w spotkaniu rozgrywanym na stadionie Estadio Jose Alvalade padł wynik remisowy 0:0. Obaj trenerzy po tym spotkaniu byli zadowoleni. Udało im się bowiem usprawnić taktyczne cele w starciu z silnym rywalem. Dodatkowo udało się od składu wprowadzić kilku młodych zawodników, których forma może być kluczowa podczas EURO 2020, które rozegranie zostanie w przyszłym roku. Impreza została przeniesiona na przyszły rok ze względu na pandemię koronawirusa. Sprawdź jak działa Betclic kod bonusowy odbierz i typuj ulubione rozgrywki.

Poprzednie starcie tych drużyn z Półwyspu Iberyjskiego mieliśmy okazję oglądać w Soczi podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Wówczas fenomenalnym hat-trickiem popisał się Cristiano Ronaldo. Mecz sprzed dwóch lat był pierwszym pomiędzy tymi drużynami od 2002 roku, kiedy te zespoły strzelały przynajmniej jedną bramkę. To spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 3:3. Do tej pory podopieczni Fernando Santosa zdołali umieścić piłkę w siatce aż jedenastu przeciwnikom z rzędu. Dla porównania ta sama sztuka udała się Hiszpanom w aż 42. spotkaniach. Dlatego też nie dziwi rozczarowanie kibiców, dla których wynik 0:0 jest sporą niespodzianką. Wielu spodziewało się chociażby kilku bramek w tym meczu. Zwłaszcza, że było o starcie towarzyskie. Wypróbuj kod bonusowy Forbet odbierz i ciesz się typowaniem.

Przebieg spotkania

Mecz świetnie rozpoczęli podopieczni Luisa Enrique. Pierwsze minuty meczu rozgrywanego na Estadio Jose Alvalade bez cienia wątpliwości należały do nich. Niemal przez cały czas piłka była rozgrywana na połowie drużyny z Portugalii. W trakcie pierwszych minut Hiszpanom udało się oddać aż sześć strzałów na bramkę Portugalczyków. Dwa z nich były celne. Mistrzów Europy przed utratą pierwszego gola skutecznie chronił Rui Patricio. Bramkarz Portugalczyków świetnie spisał się zwłaszcza przy uderzeniach Daniego Olmo oraz Gerarda Moreno. Portugalia natomiast miała duży problem z dobrze zorganizowanym rywalem. Hiszpanie byli agresywni i niesamowicie mobilni. Cristiano Ronaldo oraz jego koledzy nie byli w stanie przedrzeć się pod bramkę strzeżoną przez Kepę Arrizabalagę. Przekonaj się jak działa kod promocyjny Totolotek odbierz i obstawiaj ulubione wydarzenia.

Pierwszą groźną okazję Mistrzowie Europy wypracowali po pół godzinie gry. Zdobyli wówczas dwa stałe fragmenty gry, jednak nie stworzyły one żadnego zagrożenia pod bramką Hiszpanów. W pierwszej połowie niewiele się działo, a wszystko dlatego, że obie drużyny naprawdę solidnie się broniły. To skutecznie powstrzymywało kolejne akcje na bramki po dwóch stronach boiska. Podczas przerwy trenerze dokonali po trzy zmiany. Optyka tego meczu również delikatnie się zmieniła. W drugiej odsłonie to Portugalczycy przejęli inicjatywę na boisku. Po siedmiu minutach od wznowienia gry z akcją ruszył Cristiano Ronaldo. Jego silne uderzenie wylądowało jednak na poprzeczce bramki Kepy. Kwadrans później piłka znowu wylądowała na poprzeczce bramki Hiszpanów po tym, jak uderzał Renato Sanches. Dogrywał do niego Cristiano Ronaldo. Ostatecznie to spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zobacz jak funkcjonuje Fortuna bonus powitalny odbierz i stawiaj swoje kupony.