ranking-bukmacherow

Ranking bukmacherów 2019.

Mamy nowy rok, zatem warto sprawdzić jak się mają bukmacherzy w 2019 roku. Dla doświadczonych graczy wybór bukmachera u którego chce się grać nie jest sprawą trudną. Każdy ma jakieś przyzwyczajenia, swoje preferencje i wystarczy im tylko rzut oka na zmiany proponowane u innych firm i wiedzą czy chcą zmienić miejsce składania depozytów swoich pieniędzy. Dla tych, którzy jednak nie są aż tak doświadczeni przygotowaliśmy ranking legalnych bukmacherów w Polsce. Przypominamy jednak, że zawierając zakłady ryzykujemy swoje pieniądze. Dlatego w przemyślany sposób należy dobierać stawki i nie powinno się traktować zakładów bukmacherskich jako jedynego sposobu na zarabianie pieniędzy.

Pójdziemy nawet dalej, zdecydowana większość typerów zostaje tzw. dawcami kapitału dla firm bukmacherskich. Dlatego właśnie szczególnie początkujący gracze nie powinni zakładać, że uda im się osiągać regularnych wygranych z typowania. Minimum to świadomość tego jak daleka droga do pokonania jest przed każdym, kto chciałby w długim okresie czasu być wygrywającym gracze.

Mimo uśmiechniętych, znanych twarzy ambasadorów bukmacherów na banerach warto pamiętać że cele bukmachera są rozbieżne z interesem gracza, znaczy jeżeli jedynym celem gracza jest tylko i wyłącznie czerpanie przyjemności z gry to nie ma problemu, natomiast jeżeli gracz myśli o wygrywaniu warto, aby pamiętał, że dokładnie to samo jest celem zakładów bukmacherskich online. Bukmacherskie zakłady, prowadzenie zakładów to działalność stricte komercyjna zarówno w świecie offline jak i w przypadku bukmachera internetowego.

Szanowny graczu pamiętaj, że celem bukmacherów online, nawet jeżeli wspomniani już ambasadorzy brandu tacy jak Mateusz Borek, Bożydar Iwanow, Artur Boruc, Jerzy Dudek czy Andrzej Fonfara oferują bonusy powitalne czy zachwalają wysokie kursy i promują różne rodzaje zakładów to pożądanym przez właścicieli zakładów sportowych zachowaniem graczy jest deponowanie i przegrywanie. Wygrana gracza jest przegraną bukmachera.

BukmacherBONUSOferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 freebet + 34 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 3000 zł
Nasz bonus: 3000 zł + 14% bez podatku

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 530 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENTPL

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 100 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 1000 zł Bonus + 170 zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 49 zł bonus mobile

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł bonus + 1500 zł cashback + 150 freebet + 20 zł extra

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Zakłady bukmacherskie ranking

Na czym postanowiliśmy oprzeć nasze zestawienie legalny bukmacher ranking? Tym razem skupiliśmy się na czterech aspektach, które naszym zdaniem są ważne dla każdego kto chce grać u bukmacherów. Są to:  bonusy na start, pozostałe promocje, oferty zakładów i kursy oraz strona internetowa wraz z aplikacją mobilną. Oceny? Niech to będzie prawdziwa cenzurka – ranking zakładów bukmacherskich, a więc najbardziej chyba czytelna skala szkolna.

Staraliśmy się w najbardziej obiektywny sposób zrecenzować ofertę legalnych bukmacherów w Polsce, listę legalnych bukmacherów znajdziesz w innych artykułach na naszym serwisie oraz na stronie ministerstwa finansów. Dla uniknięcia jakichkolwiek wątpliwości na naszych serwisach reklamujemy jedynie tylko i wyłącznie legalne podmioty bukmacherskie. Mimo iż dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasz ranking bukmacherów 2019 był jak najbardziej obiektywny każdy ranking jest w pewnym stopniu subiektywny, każdy z czytelników powinien o tym pamiętać.

Powiedzmy sobie też jasno jeszcze jedną rzecz. Polski rynek bukmacherski nie jest zbyt liczny. Po zmianach prawnych w 2017 roku legalnie można zagrać zaledwie u kilkunastu bukmacherów. Konkurencja nie jest największa. Co z jednej strony nie jest najlepsze dla klientów, ale dzięki temu firmy bukmacherskie mają ułatwione zadanie jeśli chodzi o obserwowanie swoich rywali. Dzięki temu są w stanie szybko reagować na różnego rodzaju promocje i nowości dla potencjalnych graczy. Choć nie oznacza to, że oferty są identyczne stąd potrzeba  stworzenia ranking bukmacherów w Polsce.

W 2019 rok wkraczamy z liczbą 15-tu legalnych bukmacherów, wszyscy z nich oferują możliwość obstawiania na żywo, jednak nadal najlepsi bukmacherzy, a może powinniśmy napisać najwięksi gracze na europejskim czy światowym rynku jak choćby Bet365 nie posiadają lokalnej licencji. Bet365 w związku z brakiem licencji zablokował dostęp do swojego serwisu dla graczy z Polski.

Należy też zawsze pamiętać, że każdy ranking, uszeregowanie siłą rzeczy jest subiektywne. Nawet w ramach redakcji toczone są spory odnośnie wad/zalet opisywanych bukmacherów. Warto przeczytać poniższe uwagi i zestawienia, ale należy też traktować poniższe opinie, sądy informacyjnie jako punkt widzenia ich autora. Każdy ma prawo do własnego, indywidualnego osądu.

Bukmacherzy ranking. Część I – bonusy na start

Czyli to na co największą (jedyną?) uwagę zwracają początkujący gracze, chociaż i bardziej doświadczonym zdarza się zapomnieć dokładnie doczytać regulaminu i dać się skusić kwocie na banerze. Poniżej dokładnie porównamy oferty bukmacherów, ale chcielibyśmy podkreślić iż czynimy to w celach informacyjnych. Bonus jest tym co cieszy, ale zawsze należy dokładnie przeczytać regulamin, aby zwrócić uwagę nie tylko na kwotę bonusa, ale także wymogi obrotowe, czy minimalny akceptowalnych kurs.

Przepraszamy za nieco edukacyjny ton, ale po prostu z komentarzy początkujących graczy wiemy, że wielu z nich o tym zapomina i potem czuje się rozczarowana, gdyż naturalnie bukmacherzy podkreślają plusy swoich ofert, a raczej dość głęboko w regulaminach ukrywają minusy, czyli te zapisy o których początkujący gracze dowiadują się „po fakcie”, kiedy dopytują pracownika Customer Serwisu dlaczego nie mogę wypłacić swojego bonusa.

Totolotek przyznaje premię od pierwszej wpłaty wynoszącą tyle ile pierwsza wpłata – do 1000 zł (jeśli skorzystasz z naszego kodu: PREZENT – wzrośnie do 1111), a do tego 20 zł na darmowy zakład (z kodem: PREZENT 25 zł). Obie oferty Totolotka musimy obrócić trzykrotnie po kursie 2,0. Ocena: 5/6

 

W STS robimy pierwszą wpłatę i od razu dostajemy jej równowartość w bonusie do 1000 zł.  Jak wypłacić otrzymane środki? Należy wykonać trzy obroty przyznaną kwotą. Pamiętaj, aby kupon był zaliczony do obrotu, musi mieć łączny kurs wynoszący co najmniej 1.91.
Ocena: 5/6.

 

Fortuna proponuje dwie promocje startowe. Po pierwsze zakład bez ryzyka do100 zł i nie musimy martwić się przebiegiem rywalizacji. Jeśli przegramy to Fortuna zwróci nam postawione pieniądze.  Tutaj również kod: PREZENT podwyższa  bonus do 120 zł.

Drugi bonus to ten od depozytu. W ciągu 60 dni należy zagrać za czterokrotność pierwszej wpłaty. Zaliczane są kupony z minimum trzema spotkaniami i minimalnym kursem całkowitym 1,90. Po spełnieniu powyższych warunków otrzymujemy bonus w wysokości swojego pierwszego przelewu, maksymalnie do 400zł. Minus oferty to to, że bonus przyznawany jest nam dopiero po obrocie pierwszą wpłatą. Nie każdy tego doczeka i w efekcie zawrze mniej kuponów. Ocena: 3/6

 

forbet

W Forbet możemy dostać aż 1200 zł (a kod prezent podwyższa stawkę o 50 zł).

Zaczynamy od pierwszego depozytu przy którym dostaniemy  100% od wpłaty  (maksymalny bonus 400 zł), przy drugiej wpłacie to będzie 75 % depozytu ( również maksymalnie 400 zł). Trzecia wpłata to z kolei 50 % bonusu od depozytu ( także maksymalnie 400 zł).

Minimalna kwota depozytu to 20 zł. Aby odblokować bonus należy dokonać jednokrotnego obrotu depozytem po całkowitym kursie minimalnym 2,0 dowolną liczbą kuponów równą deponowanej kwocie. Podwyższona kwota bonusu zaczyna możliwa jest jednak dopiero wtedy gdy nasza pierwsza wpłata to co najmniej 100 zł. Ocena: 4/6

 

Debiutant na rynku i…zdaniem wielu zawód jeśli chodzi o promocję na start. „Niczego nie będzie”. No prawie. PZBuk oferuje darmowy zakład w wysokości 50 zł. Ale, żeby móc z niego korzystać najpierw  należy zagrać zakład na PZBuk.pl za co najmniej 50 zł po kursie wynoszącym minimum 2,0. Dzięki temu przy naszym kolejnym logowaniu w zakładce „Darmowy zakład” zyskamy możliwość obstawienia zakładu wielokrotnego o wartości 50 zł przy kursie minimalny wynoszącym również 2,0. Mało! Ocena: 2/6.

 

W Etoto za dokonanie rejestracji  klient otrzyma bonus w postaci dodania do konta gracza talonu o wartości 20 zł (freebet) do wykorzystania tylko w aplikacji mobilnej Etoto. Pierwsza wpłata? Bonus w wysokości 200%, ale uwaga maksymalnie będzie to 100 zł, czyli wpłacając 50 zł lub więcej gracz i tak otrzyma 100 zł. Druga wpłata to bonus 100% wysokości depozytu, maksymalnie do 900 zł. Depozyty trzeba obrócić 4-krotnie. Ocena: 4/6

W Totalbet pierwsza wpłata jest podwajana do kwoty 500 zł. Obrót? 6 razy po kursie co najmniej 2,00.  Do tego zaraz po rejestracji dostaniemy zakład bez ryzyka w kwocie 25 zł. Nie musimy go obracać. Ocena: 4/6

Bukmacher Milenium w ramach depozytu podwaja pierwszą wpłatę. Obrót bonusu? Spory, bo 4-krotność pierwszej wpłaty, a do tego dziennie nie możemy obrócić więcej niż 10 proc. Kurs nie mniejszy niż 2,00. Ocena: 4/6.

Bonusna start w LvBet jest najwyższy, bo w sumie może wynieść aż 1500 zł. Jednak przyznanie tego bonusu jest chyba najbardziej skomplikowane na rynku bukmacherskim. Zobaczcie sami:

Maksymalny bonus (równowartość 1000 złotych) będzie przyznawany następująco: Użytkownik otrzyma bonus w wysokości stanowiącej 1% swojej wpłaty (maksymalnie 10 zł. przy wpłacie 1000 zł., przy wpłacie wyższej na przykład 2000 zł użytkownik otrzyma maksymalny bonus w wysokości 10 zł). Minimalna wpłata to 50 zł. Bonus z mnożnikiem może zostać wykorzystany w dowolnym momencie jego ważności, musi jednak zostać wybrany bezpośrednio na kuponie. Aktywacja bonusu spowoduje wykorzystanie mnożnika x100, co oznacza pomnożenie kursu całkowitego kuponu razy 100. Przykładowo: wpłata 1000 zł, Bonus 10 zł, stawka: 8,80 zł, kurs całkowity kuponu: 2.50, mnożnik: x100, kurs finalny kuponu: 250, wygrana: 2200 zł.

Podobny bonus dostępny jest dla drugiej wpłaty, też nie mniejszej niż 50 zł, ale tutaj maksymalny mnożnik wynosi 50. Ocena: 3/6.

Ranking bukmacherów. Część II – pozostałe promocje.

Za chwilę przyjrzymy się tzw. promocjom retencyjnym czyli ofercie dla „starych graczy”. Bonusy co zrozumiałe cieszą, ale każdy gracz powinien pamiętać, że intencją bukmachera jest zarabiania, a nie tracenie. Bukmacher przyznaje bonusy licząc, że przegramy, a nie wygramy nasze środki. Należy dokładnie przemyśleć i zdecydować czy warto brać udział w danej ofercie. Bez kolejnych depozytów bukmacherzy nie osiągną zysków stąd promocje retencyjne w serwisach bukmacherskich.

Totolotek proponuje grę bez podatku pod nazwą „Gram grubo”. Mamy do wyboru trzy ścieżki . Albo w trakcie europejskich pucharów za kupon postawiony co najmniej za 20 zł lub w każde piątki za minimum 100 zł po kursie co najmniej 2,0. Przy okazji meczów reprezentacyjnych zasady są podobne do tych z europejskich pucharów, ale jeden mecz na naszym kuponie musi mieć związek z reprezentacją Polski. Bukmacher w tych przypadkach dodaje do ewentualnej wygranej kuponu 14 proc. stawki. Ocena: 4/6.

 

STS. Nie ma co ukrywać jest słabo. Zakłady bez ryzyka przy okazji imprez sponsorowanych przez STS czy „Weekendy europejskie” i 50 000 złotych do podziału dla wszystkich osób, które poprawnie wytypują (za minimum 10 zł) wyniki czterech spotkań z wybranej ligi przez bukmachera w danej kolejce. Nie rzuca to na kolana. Ocena: 2/6.

 

Fortuna to dużo okolicznościowych bonusów. A to gra bez podatku na skoki, a to zakład bez ryzyka na boks czy brak marży np. na ligę polską. Do tego zwiększone kursy na „typ dnia” czy w ramach „Superoferty+” (im więcej dołożymy spotkań tym kurs jednego z nich dość mocno wzrasta). Ocena: 3/6.

 

Forbet, to grudniu specjalny „kalendarz adwentowy” i codziennie inna promocja np. zwrot w bonusach, gdy niepoprawnie wytypujemy zwycięzcę konkursu skoków. Bonus w wysokości 20 zł dla tych, którzy mają urodziny i do tej pory wpłacili przynajmniej 100 zł. „Szczęśliwa 13” czyli zawieramy kupon z 13 zdarzeniami za 10 zł i jeśli trafimy wszystkie wygrywamy 100 tys. zł, jeśli mniej inne nagrody. Ocena: 3/6.

 

PZBuk. Poza startową promocją nie ma nic czym można skusić gracza. Nic z tym nie możemy zrobić. Uczeń nie zdał do następnej klasy. Ocena: 1/6.

 

W Etoto również szału nie ma. Freebet 50 zł w przypadku przegranej, jeśli postawimy kupon za 100 zł na cztery wydarzenia ligi polskiej. Ogólnie sporo okazjonalnych „darmowych zakładów”. Ocena: 3/6.

 

W Milenium główna promocja dodatkowa to „Happy hours”. Cztery razy w tygodniu w ustalonych godzinach można grać bez podatku. Ocena: 3/6.

 

LvBet, to Gruby kupon, czyli wybrane mecze przez bukmachera obstawimy po kursach 20 proc. wyższych. Bezpieczny kupon, czyli zwrot stawki w postaci bonusu do 50 zł – przy kuponach z co najmniej 5 zdarzeniami i zagranymi za co najmniej 20 zł. Zwiększone wypłaty przy zakładach akumulacyjnych itd. Ocena: 4/6.

Totalbet. Kupony akumulowane z co najmniej 5 zdarzeniami (kursy wyższe niż 1,2) mogą liczyć na  większe wygrane od 5% do 30%(przy co najmniej 10 zdarzeniach). Bezpieczny zakład przy kuponach na co najmniej 10 wydarzeń, gdy jeden „nie wejdzie”. „Kasomania”, czyli za każde 10 zł otrzymujemy jeden los na loterii. W loterii do wygrania dodatkowa kasa. Ocena: 3/6.

Wyraźnie widać, że bukmacherzy hojni są dużo bardziej w stosunku do nowych graczy niż stałych. Jak zawsze przypominamy, iż nie ma nic za darmo. Celem bonusa powitalnego jest, aby gracz złożył pierwszy depozyt, prawie wszystkie kolejne, retencyjne promocje bukmacherskie nakierowane są na skłonienie gracza do złożenia kolejnego depozytu.

Rozważając czy warto złożyć kolejny depozyt należy szczególną uwagę zwrócić, czy bukmacher wymusza na nas wnoszenia akumulatorów, gdyż tego typu kupony charakteryzują się wysoką marżą bukmacherską. Dodanie każdego kolejnego zdarzenia na kuponie mocno zmniejsza prawdopodobieństwo, że kupon „wejdzie”. Właśnie dlatego bukmacher tak chętnie organizuje promocje, w których uczestnicy zachęcani są do wnoszenia wielokrotnie np. 3+ lub 5+ AKO.

Zakłady bukmacherskie online ranking. Część III – oferta zakładów i kursy

Dwie kolejne części potraktujemy nieco bardziej zbiorowo. To właśnie tutaj różnice pomiędzy bukmacherami są często względnie niewielkie  i ciężko jest wskazać kogoś szczególnie wyróżniającego się pozytywnie lub negatywnie. Dlatego jako bazową ocenę zaproponowaliśmy „czwórkę”, bo po prostu jest w tym segmencie „dobrze”. Każdy z bukmacherów ma w swojej ofercie zakłady na najważniejsze wydarzenia ze wszystkich aren sportowych. Co do sportów niszowych też nikt nie odstaję. Obstawiać też można zarówno spotkania live, sporty wirtualne czy e-sport, a także wydarzenia społeczno-polityczne.

Wysokość kursów? Tak naprawdę trzeba analizować poszczególne spotkania. Bukmacherka to biznes przede wszystkim dla firm organizujących zakłady. To one mają zarobić. Polityka kursowa bukmacherów zmienia się dość często. Czasami firmy tną marżę, żeby skusić graczy wyższymi kursami, czasami kursy na najpopularniejsze zakłady są nieco dla nas korzystniejsze. Warto zerkać na przeglądarki kursów udostępniane w internecie. Według nich przy wielu spotkaniach najwyższe kursy są w Fortunie. Totalbet również publikuje na swojej strony ”dowody”, że to u nich kursy są najwyższe. Jednak trzeba na to uważać, bo czy mamy 100 % pewność, że wysokość kursów podawanych przez samego bukmachera nie jest manipulowana (np. najlepszy kurs był dostępny przez kilka minut)? Trzeba przyznać, że bukmacherzy działający głównie w internecie kursy z reguły mają nieco wyższe. STS czy Totolotek (ale już nie Fortuna), które mają sporo punktów stacjonarnych kursy nieco zaniżają, ale znowu…nie zawsze. Ciężko zatem komuś na siłę obniżać ocenę lub szczególnie ją windować.

Polecamy:
zakłady bukmacherskie przez internet, zakład bukmacherski, zakłady bukmacherskie bonus na start, bukmacher bonus bez depozytu, profesjonalne typy buchmacherskie, legalne zakłady bukmacherskie przez internet, legalni bukmacherzy internetowi w polsce, bukmacher online, obstawianie meczów online, bukmacher jaki wybrac, etoto zakłady bukmacherskie, forbet zakłady bukmacherskie, fortuna zakłady bukmacherskie, lvbet zakłady bukmacherskie, milenium zakłady bukmacherskie, pzbuk zakłady bukmacherskie, sts zakłady bukmacherskie, totolotek zakłady bukmacherskie, totomix zakłady bukmacherskie, bukmacher expekt, betclic zakłady bukmacherskie,

Ranking bukmacherów internetowych. Część IV – strona internetowa i aplikacja mobilna.

To jeden z tych elementów, który jest subiektywny. Stronę wizualną należy pominąć całkowicie przy tworzeniu  legalni bukmacherzy ranking. Barwy portalu z reguły są takie same jak te, które bukmacher wybrał jako „swoje”. Strony są czytelne, intuicyjne, mają podobne funkcje np. wszyscy oferują statystyki czy podobne sposoby wpłaty pieniędzy. To jest już naprawdę kwestia gustu. Co do aplikacji mobilnej podobnie, ale…tutaj noty trzeba obniżyć tym, którzy jej nie wypuścili. PzBuk i Milenium nie mają tego w swojej ofercie. Co prawda można stawiać za pomocą mobilnej strony internetowej, ale nie zawsze stabilnie działa ona na komórkach.

Natomiast STS wyróżnia na plus jedna rzecz, ale całkiem ważna. Część spotkań z oferty kursowej możemy oglądać poprzez streaming na stronie internetowej czy też aplikacji mobilnej.

Zakłady bukmacherskie online ranking – podsumowanie

 

Jak widać w naszym bukmacherzy online ranking  ścisk w czołówce jest spory. Tak naprawdę do czołówki możemy zaliczyć…ośmiu z dziewięciu działających bukmacherów w Polsce. Różnice między nimi wynoszą  zaledwie trzy oczka. Według ranking bukmacherow sporządzonego według naszej opinii najlepszy jest jednak Totolotek, tuż zanim STS.

Najsłabiej wypada najnowszy gracz na rynku, czyli PZBuk. Wydaje się, że firma ta powinna sporo popracować nad swoim produktem. Słabe bonusy na start, brak innych promocji, brak aplikacji mobilnej. Sporo tych braków jak na tak doświadczoną (w innych krajach) firmę. Na koniec. Ranking bukmacheróww to nie jest nic obowiązującego. Tak naprawdę warto samemu przetestować kilku z nich, aby samemu przekonać się, który bukmacher internetowy wybrać.

W naszym odczuciu warto testować, być wymagającym, tak, aby nasz depozyt powędrował do tego bukmachera, który najlepiej wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom.

Wybór graczy

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 580 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

Wybór graczy

KOD: PREZENTPZB

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 714 razy
KOD: PREZENTPZB
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 328 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie
SG