Powracają rozgrywki Ligi Mistrzów!

Bez wątpienia obecna edycja Champions League zostanie zapamiętana jako ta najdłuższa, niezwykła i przepełniona skrajnymi emocjami. Kibice na całym świecie są niezwykle szczęśliwi, ponieważ w ten piątek piłkarze powrócą do rywalizacji w ramach tych elitarnych rozgrywek. Już pierwszego dnia po restarcie czekają nas wielkie pojedynki. Najpierw Juventus Turyn podejmie Olympique Lyon, natomiast Real Madryt wybierze się do Manchesteru, gdzie zmierzy się z City prowadzonym przez Pepa Guardiolę. Warto zaznaczyć, że zarówno mistrzowie Hiszpanii, jak i mistrzowie Włoch muszą odrabiać straty z pierwszych spotkań. Przetestuj Lvbet kod promocyjny odbierz i zobacz jak działa.

Kalendarz piłkarski w 2020 przeszedł prawdziwą rewolucję. W piątkowe popołudnie w Nyonie wystartuje kolejna edycja Champions League. Warto zaznaczyć, że tego samego dnia zostanie wznowiona poprzednia edycja, która ze względu na wyjątkowe okoliczności trwać będzie ponad 13 miesięcy. Rywalizację o puchar za bycie najlepszą drużyną piłkarską w Europie UEFA postanowiła zostawić na deser w sezonie, który został brutalnie przerwany ze względu na pandemię koronawirusa. Z Ligą Mistrzów kibice rozstali się 11 marca, czyli dokładnie 149. dni temu. Wówczas grono ćwierćfinalistów zasilili piłkarze PSG oraz Atletico Madryt, którzy dołączyli do drużyn, które awansowały wcześniej, czyli Atalanty BC oraz RB Lipsk. Wtedy też postanowiono zawiesić rozgrywki z powodu rozwijającej się na świecie pandemii. Wypróbuj Betclic kod bonusowy odbierz i przekonaj się jak to funkcjonuje.

Federacje krajowe dostały termin do końca lipca, aby móc dokończyć swoje rozgrywki ligowe. W tym czasie UEFA pracowała nad formatem Ligi Mistrzów, który miałby umożliwić jak najbardziej korzystne dokończenie tych rozgrywek. Finalnie stanęło na tym, że drużyny, które awansują w piątek i sobotę do ćwierćfinałów dołączą do reszty i zostanie rozegrany turniej finałowy Champions League na neutralnym terenie w Portugalii. Tam o awansie do kolejnej fazy decydować będzie rezultat jednego meczu. Jeśli więc nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to kapitan najlepszej drużyny piłkarskiej w Europie uniesie puchar Ligi Mistrzów 23. sierpnia na stadionie Estadio da Luz w Lizbonie. Sprawdź już dziś Betfan kod bonusowy odbierz i obstawiaj najlepsze rozgrywki piłkarskie w Europie.

Ogromne pieniądze w grze

Nie da się ukryć, że rozgrywki Champions League są jednym z najbardziej dochodowych produktów federacji piłkarskiej UEFA. Zwłaszcza, że w tym roku trzeba było zrezygnować z organizacji Mistrzostw Europy. Dokończenie rozgrywek Ligi Mistrzów było więc dla wszystkim celem priorytetowym. Tylko w przypadku dokończenia tych rozgrywek UEFA będzie w stanie wywiązać się z kontraktów zarówno telewizyjnych, jak i reklamowych. Spójrzmy chociażby na pierwszy przykład z brzegu, gdzie brytyjska stacja BT Sport płaci aż 440 milionów euro za transmitowanie spotkań Champions League przez jeden sezon. Warto też zwrócić uwagę na to, że prawa telewizyjne są wysoko cenione nie tylko w Europie. W Stanach Zjednoczonych stacja CBS płaci ponad 100 milionów euro za posiadanie wyłączności do transmitowania Ligi Mistrzów na terenie tego kraju. Przekonaj się jak działa Totolotek kod bonusowy odbierz i ciesz się typowaniem swoich ulubionych rozgrywek.

Europejska Federacja piłkarska dzieli się zyskami z tymi drużynami, które te rozgrywki tworzą. Nie da się ukryć, że pieniądze z gry w Lidze mistrzów stanowią dużą część budżetu największych klubów piłkarskich w Europie. Z samych praw telewizyjnych oraz marketingowych zespoły mają do podziału 292. miliony europy. Wypłacane są także pieniądze ze zajęcie jak najwyższego miejsca w rankingu dziesięciolecia oraz premie za rezultaty oraz uzyskane awansy. Finalnie można naliczyć kwotę rzędu dwóch miliardów euro dla zespołów od samej fazy grupowej. Z tego powodu drużyny z tej edycji wykazywały sporą inicjatywę, aby dokończyć ten sezon. Za samo wejście do finału drużyna otrzymuje 15. milionów euro. Kwota za zwycięstwo jest jeszcze wyższa, co jeszcze bardziej motywuje drużyny do lepszej gry. Podsumowując trzeba przyznać, że jest o co walczyć i kibiców czeka w ciągu najbliższego miesiąca sporo emocji. Czeka nas mnóstwo rozegranych spotkań, których rozstrzygnięcia z pewnością nie raz nas zaskoczą. Sprawdz jak funkcjonuje Fortuna kod promocyjny odbierz i stawiaj kupony na mecze LM.