reprezentacja-polski-fifa-ranking

Polska spada w rankingu UEFA. Czy jest się czym martwić?

Istnieją spore szanse, że polska liga spadnie w rankingu UEFA na 32. miejsce. Nie jest to dobra wiadomość, szczególnie kiedy w fazie grupowej pucharów europejskich od czterech sezonów nie pojawił się przedstawiciel polskiej piłki nożnej. Niestety z każdym rokiem wypadamy coraz gorzej w Europie, co wydaje się potwierdzać ranking UEFA. Po fazie grupowej Ligi Europy Polska spadnie z 29. miejsca na 32.

Dlaczego Polacy spadną w rankingu?

Powodem zmiany jest bramka Ferencvarosu, którą udało się w 95. minucie spotkania strzelić Łudogorcowi Razgrad. Klub potrzebował bramki i udało mu się ją wywalczyć rzutem na taśmę. Jednak w tym przypadku oznacza to, że nasza pozycja nie jest dla nas dogodna. Mimo że piłka nożna jest naszym sportem narodowym, to Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Łotwa, Gruzja, a także Lichtenstein w tym sezonie lepiej poradziły sobie od naszych zespołów. Nasz spadek pozycji wiąże się również z tym, że kluby nie będą miały łatwo, ponieważ będziemy musieli wyprzedzić kraje takie jak Słowacja, Rumunia oraz Słowenia, co może nie być prostym zadaniem. Natomiast za naszymi plecami będziemy czuć oddech Litwy oraz Luksemburga, którego Dudelange zdobyło taką samą liczbę punktów, co wszystkie polskie zespoły. Eksperci obawiają się również, że jeśli cały czas nasza lokata będzie niska, może nas czekać posobna droga, jak San Marino lub Andora. Nic więc dziwnego, że niższa pozycja w rankingu jest martwiąca nie tylko dla władz PZPN jak i również dla trenerów i zawodników. Polacy potrzebują wsparcia kibiców, dlatego sprawdź kod bonusowy Milenium, obstawiaj i oglądaj najbliższe mecze.

Betfan-belka-620x150

UEFA Europa Conference League i szanse Polski w nowym formacie

Od sezonu 2021/22 ma się odbywać specjalny turniej, który będzie niższym poziomem Ligi Europy. Dzięki temu, że powstanie trzeci poziom pucharów europejskich, Liga Europy zmniejszy się do 32 drużyn w fazie grupowej. Zdecydowano również, że w Conference League najpierw będą uczestniczyć drużyny, które znajdują się niżej w rankingu. Sam format ma się nie różnić od tego, co obecnie można zobaczyć w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. A jeśli chcesz obstawiać mecze z obu tych lig, sprawdź kod promocyjny PZBuk oraz odbierz PZBuk bonus na start, dzięki któremu możesz zaczęć grę u legalnego bukmachera z ciekawymi promocjami.

W każdym z turniejów zagrają 32 drużyny, przez co będzie można zwiększyć minimalną liczbę krajów z 26 do 34. Turniej będzie złożony z fazy grupowej, gdzie zmierzy się 8 grup po 4 kluby. W fazie pucharowej będzie znana wszystkim forma, czyli 1/8, 1/4, 1/2 finału, a także finał. UEFA Europa Conference League będzie się składał w sumie z 141 meczów rozgrywanych przez 15 tygodni. Zwycięzca zdobędzie automatyczny awans do Ligi Europy w kolejnym sezonie. Jeśli chcesz oglądać nową formę rozgrywek, sprawdź kod promocyjny LVBET lub sprawdź eTOTO kod bonusowy, który bukmacher przygotował dla swoich graczy.

Eksperci spekulują, że Polska może mieć również problemy w nowym formacie, ponieważ najprawdopodobniej nie będziemy mieli żadnego pewnego miejsca, więc przyjdzie nam rywalizować od pierwszej rundy. Nawet Zbigniew Boniek na swoim Twitterze podzielił się przemyśleniami na ten temat. Jak stwierdził prezes PZPN, nasze drużyny nie posiadają przeciętnych kopaczy, jednak brak awansu będzie katastrofą dla klubów. Dlatego potrzeba przemyślanych decyzji, żeby móc walczyć o awans z drużynami, z którymi na ten moment nie mamy większych szans. Obecnie żadnej z polskich klubów nie dał rady zakwalifikować się do fazy grupowej pucharów Europy, dlatego też nasza pozycja w rankingu UEFA będzie spadać, jeśli nie zostaną poprawione wyniki. Dlatego kibicuj naszym i sprawdź BetFan kod bonusowy.