pinnacle-bukmacher

Pinnacle bukmacher

Pinnacle bukmacher – czy jest legalny?

Kiedy w 2017 roku wcielono w życie nowe przepisy regulujące działanie na terenie Polski podmiotów świadczących usługi hazardowe, wiele zagranicznych firm bukmacherskich całkowicie wycofało się z naszego krajowego rynku, ponieważ wraz ze zmianami okazało się, że od lipca ówczesnego roku wyłącznie bukmacherzy mający zezwolenie polskiego Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów w Sieci, mają prawo pozostać w polskim Internecie.

W związku z tym niewielu bukmacherów postanowiło starać się o licencję na świadczenie swych usług w Sieci. Powodem mogły być bardzo restrykcyjne wymagania, jakie trzeba spełnić by uzyskać licencję oraz przepisy, które zapanowały w Polsce po nowelizacji ustawy. Wśród nich był Pinnacle Sports, jeden z najdłużej działających i uważany za jednego z najlepszych buków online. Ich doświadczenie w branży jest ogromne, gdyż działają od 1998 roku, a obecnie usługi świadczą w ponad stu różnych krajach świata. Ich oferta przedstawiana jest w czternastu językach.

Mimo iż nie podają do wiadomości publicznej takich informacji, jak liczba pracowników oraz osiągany zysk, to szacuje się, że ich roczny obrót sięga miliardów dolarów. Jako firma zarejestrowana na Curacao, Pinnacle działa na mocy licencji, którą wydał Rząd Antyli Holenderskich, nie posiadają na terenie Polski siedziby ani przedstawiciela.

Ze względu na bardzo niskie obowiązujące na Curacao, a także biorąc pod uwagę, że działają w ponad setce krajów, raczej nie zamierzają powracać do polskiej sieci. Sprawa wygląda podobnie w przypadku wielu uznanych marek bukmacherskich, ponieważ Polska z najbardziej surowymi przepisami w Europie nie jest dla nich specjalnie atrakcyjna. Dlatego też należy nadmienić, że tak długo, jak Pinnacle nie zdecyduje się na zmianę swojej decyzji, korzystanie z ich usług jest w Polsce nielegalne i obciążone konsekwencjami prawno-skarbowymi. Dlatego bez względu na to, jak korzystna jest oferta tego buka, nie warto ryzykować i pozostać przy grze u legalnych bukmacherów.

Jeśli nie jesteśmy pewni, które firmy są legalne, na stronie Ministerstwa Finansów podana jest lista firm, jednak ze względu, iż nie jest pełna, warto śledzić ranking zakładów bukmacherskich online, w których zestawiane są wyłącznie oferty legalnych buków.

Jeden z najlepszych na świecie zakładów bukmacherskich?

W przeciwieństwie do polskich buków, u których w dużej mierze bonusy powitalne są częstym elementem ofert, bukmacher Pinnacle nie posiada takowych na swojej stronie. Wygląda to tak dlatego, że uważają, iż są w stanie dać graczowi o wiele więcej niż środki na zakłady. Model niskich marż pozwala bukmacherowi rezygnować z bonusów, ponieważ ich zysk pochodzi właśnie od niskiej marży kursowej oraz wysokiego poziomu obrotów.

Gracze uważają, że na światowym rynku bukmacherskim Pinnacle jest bezkonkurencyjny, szczególnie jeśli chodzi o wysokość kursów. Ich marża jest dość niska w porównaniu do innych buków, dlatego przyciągają ogromną liczbę graczy z różnych krajów każdego dnia. Kursy proponowane przez polskich bukmacherów niestety nie mogą się równać z tymi, które oferują podmioty zagraniczne, jednak należy pamiętać, że jedynie gra za pośrednictwem legalnych stron jest bezpieczna. Owszem, legalni bukmacherzy mogą mieć wyższą marżę, co również wpływa na kursy, jednak dzięki odprowadzanemu podatkowi wspierają oni polską gospodarkę.

Jeśli skupimy się na dostępności dyscyplin sportowych, to i pod tym względem okazuje się, że opisywany buk znajduje się w światowej czołówce. Ich oferta zawiera każdą dyscyplinę sportową, której rozgrywki toczą się w skali globalnej.

Co do zakładów na żywo, to nie posiadają ich zbyt wiele. Nie posiadają też relacji live, zamiast tego postawili na mecze live, które dodatkowo charakteryzują wysokie kursy. Trzeba przyznać, że rynki zdarzeń nie są zbyt atrakcyjną częścią ofertą Pinnacle i w porównaniu do innych europejskich buków, jak na przykład Unibet, nie wypadają zbyt korzystnie. Pod tym względem znacznie bardziej korzystniej wyglądają legalne zakłady bukmacherskie w Polsce, gdyż oferty na zakłady na żywo są często znacznie bardziej rozbudowane, niż u operatorów bez licencji.

Obsługa klienta odbywa się głównie przez kontakt mailowy. Wiadomość można wysłać poprzez ich stronę internetową, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Biuro obsługi klienta działa dwadzieścia cztery godziny na dobę przez cały rok, co z pewnością stanowi dużą dogodność. Odpowiedzi przychodzą nawet w przeciągu godziny, jednak w porównaniu z wieloma polskimi firmami, które poza mailowym oferują możliwość kontaktu telefonicznego lub poprzez czat na żywo, nie wygląda to specjalnie zachęcająco.

Do atutów potentata bez dwóch zdań należy szeroki wybór jeśli chodzi o metody płatności. Gracz może wpłacić i wypłacić pieniądze korzystając z tradycyjnych form jak przelewy bankowe lub karty płatnicze Visa i Master Card, a także z ecoPayz, Paysafecard, Trustly lub Nettelera i Skrilla. Nie mniej jednak polscy bukmacherzy większość tych metod płatności również posiadają, więc Pinnacle pod tym względem nie wydaje się posiadać znacznej przewagi nad legalnymi operatorami.

Oczywiście, jak wszystkie liczące się firmy bukmacherskie, Pinnacle Bet chcąc ułatwić zawieranie zakładów graczom zadbał o to, by pojawiła się aplikacja mobilna. Jest ona dostępna już od lat i wciąż udoskonalana. Prostota to jej drugie imię – jest czytelna i nieprzeładowana zbędnymi elementami. Nikt nie powinien mieć problemu z korzystaniem z tej aplikacji, a poza opcją obstawiania zakładów wzajemnych, gracz ma sposobność przeglądania listy zakładów wraz z ich kursami, a nawet dostęp do graficznego podglądu kursów w przypadku niektórych wydarzeń. Oczywiście obejmuje ona również wpłaty oraz wypłaty środków depozytowych. Warto jednak powiedzieć, że chociażby aplikacja od Fortuny posiada wszystkie te opcje, a nawet jeszcze więcej, ponieważ można w aplikacji wykorzystać Fortuna kod promocyjny na start.

Poza zakładami online na ich stronie jest również dostępna wersja mobilna kasyna, co w Polsce jak do tej pory jest to niezgodne z prawem.

Wszystko o czym piszemy w kontekście tej firmy jest wyłącznie ciekawostką, ponieważ bez względu na to jak bardzo korzystna może nam się wydać ich oferta, nie mają oni licencji na urządzanie zakładów Polsce i gra u za pośrednictwem ich witryny grozi wysokimi karami finansowymi. Zatem jeżeli ktokolwiek zdecyduje się zarejestrować tam konto, musi mieć świadomość, że postępuje niezgodnie z prawem i może ściągnąć sobie na głowę Urząd Skarbowy. Jeśli natomiast chodzi o samo kasyno, to ustawa o grach hazardowych całkowicie zakazuje korzystania z tej usługi w internecie, zatem nie znajdziemy w polskiej Sieci legalnego kasyna.

Czy powrócą na polski rynek w 2019 roku?

Jednak co do tego, na ile korzystna dla gracza jest oferta Pinnacle zakłady, nie zmienia to faktu, że nie posiadają oni licencji Ministra Finansów. Pinnacle opinie są tak dobre, że zarówno fani, którzy zanim ustawa hazardowa uległa nowelizacji zdążyli posmakować ich oferty, jak i ci, którzy dopiero chcieliby to zrobić, z niecierpliwością wyczekują ich powrotu do Polski. Spekulowano nawet, że być może coś więcej będzie na ten temat wiadomo już w 2018, jednak jedyne potwierdzone informacje, na jakie udało nam się zdobyć, to te, że na razie Pinnacle nie zamierza ubiegać się o polski rynek, dlatego też ich fani muszą się wstrzymać.

Nie dajmy się zwieść też temu, że ich strona jest w języku polskim. Zakłady bukmacherskie niezarejestrowane na terenie Rzeczpospolitej za nic sobie mają blokady stron i po prostu przenoszą je na inne domeny. Natomiast by dotrzeć do polskich klientów, oferta wystosowana jest w polskim języku, co może zmylić. Dlatego zawsze należy sprawdzać domenę. Jeżeli w głównej zamiast „pl” jest „com”, nie jest ona legalna.

Czy w tym roku możemy spodziewać się na rynku kogoś nowego?

Podobnie, jak w przypadku opisywanej tu marki, gracze spekulują na temat powrotu innych buków na polski rynek. Istnieje wiele przypuszczeń i plotek, dlatego nie ma sensu bezwiednie wierzyć we wszystko, co przeczytamy lub co usłyszymy.

Wciąż czekamy na Bet365, Bet-at-home, Unibet i Bwin. Są to firmy, które przed nowelizacją cieszyły się uznaniem wśród polskich graczy. Bet365 na przykład nakładał na graczy niewielkie limity, a w pewnych przypadkach nie robił tego w ogóle, jednak bez względu na to, jak mocno wyczekiwany, nic nie wskazuje na to, aby on, ani którykolwiek z podanych wyżej bukmacherów miał powrócić na polski rynek w tym roku.

Pozostaje więc czekać i jeżeli już koniecznie musimy obstawiać, robić to legalnie, wykorzystując na przykład STS kod bonusowy na start.

Najlepsze firmy bukmacherskie w Polsce

Fakt, że firma Pinaccle oraz inne niezarejestrowane w Polsce mają doskonałe opinie, nie oznacza jednak, że legalni bukmacherzy w Polsce nie mają nic do zaoferowania. Przeglądając strony takich buków, jak LV BET, Fortuna czy forBET, da się zauważyć wiele atrakcyjnych elementów ofert. U jednych będą to takie promocje, jak na przykład darmowy zakład, u innych bonus powitalny bez depozytu, u innych nieco korzystniejsze kursy niż u pozostałych.

Obecnie mamy do czynienia z kilkunastoma legalnymi podmiotami, z których kilka od wielu lat jest obecnych na polskim rynku. Doskonale wiedzą, jak potężne znaczenie w dzisiejszych czasach ma Internet, dlatego też skupiają się przede wszystkim na graczach internetowych i zakładach online.

Oczywiście, rozpatrując polskie oferty bukmacherskie wyłącznie poprzez kategorie związane z kursami i ich wysokością, szybko przekonamy się, że mocno odstają od tego, co proponują podmioty zagraniczne, jednak nie ma sensu postrzegać gry u buka w ten sposób. Wiadomo, każdy gracz obstawia po to, by zarobić, ale nie skupiajmy się na wygranych aż tak bardzo, że przysłonią nam rzeczywistość, ponieważ bukmacherka nie jest sposobem na życie, ani na łatwy zarobek. Stąd też nie ma sensu podchodzić do tego od tej strony. Potraktujmy zakłady jako swoisty sposób rozrywki oraz możliwość zarobienia pewnych kwot, jednak nie róbmy z niej narzędzia do łatwego zarobku, bo z pewnością nim nie jest.

Decydując się na rozpoczęcie gry, bierzmy pod uwagę wyłącznie marki mające pozwolenie na urządzanie zakładów i jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie korzystajmy z usług nielegalnych bukmacherów, gdyż polskie prawo przewiduje dla niepokornych graczy grzywny mogące sięgnąć nawet trzydziestu siedmiu tysięcy złotych.

Polscy bukmacherzy modernizują swoje witryny oraz tworzą aplikacje mobilne, dzięki czemu zarówno obstawianie, jak i śledzenie wyników jest proste i wygodne. Obecnie witryny bukmacherskie są tak zoptymalizowane, żeby być przyjaznymi dla współczesnego użytkownika. W ofertach można też znaleźć różnego rodzaju bonusy bukmacherskie bez depozytu lub od depozytu, a także pakiety lojalnościowe dla VIPów lub za polecenie danego bukmachera osobie znajomej. Dodatkowo dzięki kodom promocyjnym, można zdobyć dodatkowe środki na grę. Istnieją też takie opcje jak freebety, czy darmowe zakłady za rejestrację, rozszerzone oferty powitalne albo możliwość kumulacji kilku pakietów. Taką możliwość daje LV BET kod bonusowy na start.

Sytuacja się poprawia, ponieważ jak w każdej branży, bukmacherzy muszą zabiegać o klienta, a skoro polscy gracze na przestrzeni wielu lat zdążyli się poznać na ofertach zagranicznych buków, to trzeba dać im w zamian coś sensownego, co będzie w stanie zachęcić do obstawiania.

Nie ufaj ślepo

Pamiętajmy, aby sprawdzać strony z jakich korzystamy, gdyż jak już wcześniej wspomniano, nielegalni bukmacherzy przenoszą zablokowane domeny na nowe i kierują złudnie wyglądającą ofertę do polskich graczy. Zawsze można też sprawdzić niepewny adres witryny w Rejestrze Domen Zakazanych, jednak należy wiedzieć, że stron jest tak wiele, iż ma możliwości zablokowania wszystkich. Najlepiej więc jest być ostrożnym i własnoręcznie sprawdzać legalność firm bukmacherskich. Dobrze jest czytać artykuły na serwisach publikujących na temat bukmacherki, gdyż w razie pojawienia się na polskim rynku nowej spółki, na pewno znajdziemy tam informację na ten temat.

Graj rozsądnie

Jak we wszystkim, tak zwłaszcza w przypadku gier hazardowych i zakładów wzajemnych dobrze jest zachować umiar i zdrowe podejście. Niech bukmacherka będzie ciekawą formą rozrywki, ale nie przysłoni nam zdroworozsądkowego myślenia.

Wybór graczy

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 580 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

Wybór graczy

KOD: PREZENTPZB

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 714 razy
KOD: PREZENTPZB
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 328 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie