Piłka nożna znów grze! Powrót Bundesligi

Pandemia koronawirusa totalnie sparaliżowała rozgrywki sportowe na całym świecie. W przypadku niemieckiej Bundesligi ostatnie spotkanie rozegrane zostało 11 Marca. Od tamtej pory trwała cisza i tylko nieliczni wspominali o tym, że rozgrywki należałoby wznowić. W ostatnich tygodniach temat ten mocno się jednak nasilił i co raz więcej klubowych przedstawicieli było za tym, aby dokończyć sezon. Rozpoczęto więc poważne rozmowy i do akcji wkroczyć musiał rząd, ponieważ to głównie od przedstawicieli władz zależało to, czy zawodnicy klubów Bundesligi powrócą na boisko.

Zalecono więc przeprowadzenie testów i zezwolono na treningi w mniejszych grupach. W miarę upływu czasu obostrzenia się pomniejszały, aż w końcu padła informacja, na którą czekali wszyscy. Rozgrywki Bundesligi wracają 16 maja w sobotę. Mimo wielu obaw to powrotu doszło i trzeba przyznać, że wszystko wyglądało jak należy. Bundeslige obstawiać możesz wykorzystując kod bonusowy Betfan odbierz i zobacz jak działa.

W pierwszej kolejce po przerwie spowodowanej wirusem, na boiskach niemieckiej Bundesligi pojawiło się sześciu reprezentantów naszego kraju. Najbardziej ze swoich występów zadowoleni mogą być Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski. Kapitan naszej reprezentacji nadal marzy o pobiciu legendarnego rekordu Gerda Müller’a, który wynosi czterdzieści trafień w jednym sezonie ligi niemieckiej. Lewandowskiemu udało się powiększyć swój dorobek do 26. bramek, dzięki pewnie wykonanemu rzutowi karnemu. To pozwoliło mu umocnić się na pozycji lidera kwalifikacji strzelców obecnego sezonu.

Pomimo zdobytego gola nasz kapitan nie otrzymał wysokiej oceny za to spotkanie. Media zagraniczne oceniają jego występ jako przeciętny. Do obstawiania ligi niemieckiej przyda się kod bonusowy Forbet odbierz i sprawdź.

Wielkie emocje w derbach Zagłębia Ruhry

W najbardziej wyczekiwanym przez kibiców starciu Borussia Dortumund zmierzyła się ze swoim odwiecznym rywalem, czyli Schalke 04 Gelsenkirchen. Wielu kibiców spodziewało się mnóstwo bramek i nie zawiodło się. Problem w tym, że strzelała wyłącznie jedna drużyna. Przed spotkaniem forma obu drużyn była niewiadomą, jednak jak się później okazało słusznie za faworytów uważani byli zawodnicy prowadzeni przez Luciena Favre. Od samego początku narzucili rywalom swoje tempo gry i inicjatywy nie oddali już do końca spotkania. Warto zaznaczyć, że swoje dziesiąte trafienie w tym sezonie Bundesligi zaliczył fenomenalny w ostatnich miesiącach Erling Haaland. Norweg świetnie odnalazł się w polu karnym i zimną krwią wykończył fantastyczne podanie od Thorgana Hazarda. Sprawdź jak działa kod promocyjny STS odbierz i typuj ulubione rozgrywki.

Zawodnicy Borussii tuż przed przerwą zdołali podwyższyć prowadzenie, a wszystko za sprawą Raphaela Guerreiro. Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie na tablicy widniał już wynik 3:0. Zawodnicy BVB popisali się doskonale przeprowadzonym atakiem, który na bramkę zamienił reprezentant Belgii, Thorgan Hazard. Nie było to jednak ostatnie słowo drużyny Luciena Favre’a.

Po niemalże 60. minutach rywalizacji było już 4:0, a na listę strzelców kolejny raz wpisał się Guerreiro. Udało mu się skutecznie wykorzystać sytuację sam na sam z bramkarzem. Tym samym Borussia Dortmund umocniła się na pozycji wicelidera Bundesligi, odskakując RB Lipsk na trzy oczka. Do typowania Bundesligi przyda się kod bonusowy PZBuk odbierz i wypróbuj jak to działa.

W tym spotkaniu pełne 90. minut rozegrał Łukasz Piszczek. Były reprezentant naszego kraju w spotkaniu z Schalke 04 Gelsenkirchen pierwszy raz wystąpił w roli kapitana BVB. Występ Łukasza Piszczka został oceniony przez media najwyżej, jeśli chodzi o wszystkich Polaków występujących w weekend na niemieckich boiskach. Rafał Gikiewicz otrzymał najniższą notę, ale nie ma się co dziwić, ponieważ jego Union przegrał z Bayernem.

Przy obu strzałach nasz bramkarz nie miał żadnych szans. Natomiast pomocnik Dennis Jastrzembski zanotował 63. minuty w starciu z Fortuną Duesseldorf i jest to dotychczas jego najdłuższy występ w lidze niemieckiej. Więcej emocji związanych z Bundesligą już za tydzień. Obstawiaj ulubione rozgrywki piłkarskie wykorzystując kod promocyjny Betclic odbierz i przekonaj się jak to działa.