Pewne zwycięstwo Interu nad Sampdorią

Rozgrywki we Włoszech powoli wracają do życia. Sezon Serie A został nagle przerwany z powodu pandemii koronawirusa. Włochy to bez wątpienia kraj, który został najmocniej dotknięty obecną sytuacją. Sezon piłkarski został tam zawieszony w pierwszej kolejności, ponieważ przypadki choroby zostały wykrywane u kolejnych piłkarzy. Teraz jednak sytuacja powoli wraca do normy i kolejne dyscypliny sportowe budzą się do życia. W pierwszej kolejności chęć powrotu wyraziły kluby piłkarskie.

Wiemy już dobrze, że prekursorem powrotu była niemiecka Bundesliga, która po wznowieniu rozgrywek jest już na ostatniej prostej do zakończenia sezonu. Jej przykładem poszły kolejne federacje europejskie, ponieważ przerwa w graniu nie mogła trwać w nieskończoność. Jednym z tych państw były Włochy, które piłkarski sezon postanowiły wznowić od dogrania zaległych spotkań Pucharu Włoch. Odbierz kod promocyjny Betclic i ciesz się typowaniem ulubionych rozgrywek.

Wszystko odbywa się oczywiście bez udziału kibiców. Rozegrane zostały dwa starcia półfinałowe i finał. W rozgrywkach triumfowało SC Napoli z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem w składzie. Ten ostatni wykorzystał nawet karnego, który zadecydował o zwycięstwie drużyny z Neapolu. Wszystkie procedury zostały zachowane, a to oznaczało, że nie ma przeciwwskazań, aby włoska Serie A powróciła do grania w obecnie trwającym sezonie.

W ten weekend rozegrana została pierwsza kolejka po powrocie i trzeba przyznać, że wszystko odbyło się zgodnie z planem. Jednym ze spotkań było starcie pomiędzy Interem Mediolan a drużyną UC Sampdorią Genua. W składzie tej drugiej drużyny mogliśmy zobaczyć dwóch Polaków, a konkretnie Bartosza Bereszyńskiego oraz Karola Linettego. Inter świetnie rozegrał pierwszą połowę, co pozwoliło mu zwyciężyć 2:1. Odbierz Lvbet kod bonusowy i sprawdź jak działa.

Przebieg meczu

Inter Mediolan w oczach mediów jeszcze przed trzymiesięczną przerwą wypadł z walki o mistrzostwo Włoch. Drużyna prowadzona przez Antonio Conte poniosła bolesne porażki z głównymi rywalami o to trofeum, czyli Lazio Rzym oraz Juventusem Turyn. Teraz jednak sytuacja wygląda trochę inaczej, ponieważ po przerwie spowodowanej pandemią póki co bez formy pozostaje Juventus, który przegrał w finale puchar Włoch z Napoli, a w półfinałowym starciu także nie prezentował się najlepiej. Gracze Interu mogą więc nadal żywić nadzieję, że jest jeszcze szansa na wywalczenie tytułu w tym sezonie.

Trzeba przyznać, że w niedzielnym spotkaniu z Sampdorią wyglądali oni na drużynę bardzo poukładaną. Przynajmniej w pierwszej połowie, kiedy to rozegrali naprawdę kapitalne zawody. Po graczach Nerazzurrich było widać zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Odbierz PZBuk kod bonusowy i typuj wydarzenia na włoskich boiskach.

Naprzeciw drużynie Interu stanęło w niedzielę dwóch Polaków. Karol Linetty i Bartosz Bereszyński w pierwszej połowie postanowili nie opuszczać swojej połowy i oczekiwać na odzyskanie piłki, aby ruszyć z szybkim atakiem. Jednak już w 10. minucie gracze Sampdorii postanowili złamać założenia taktyczne trenera i wyszli poza obręb linii środkowej boiska. To okazało się dla nich fatalne w skutkach.

Inter szybko postanowił wykorzystać błędy rywala i przeprowadził skuteczną akcję, która zakończyła się bramką na 1:0. Piłkarze Interu świetnie wymieniali podania, aż piłka trafiła w pole karne, gdzie idealnie odnalazł się Romelu Lukaku. Belg pewnie uderzył w kierunku bramki rywala, a bramkarz nie miał w tej sytuacji żadnych szans. Asystę zaliczył Christian Eriksen, który powoli dochodzi do formy, którą prezentował na boiskach w Premier League. Odbierz kod bonusowy Forbet i obstawiaj wybrane przez siebie mecze Serie A.

Po 30. minutach gry Inter zanotował 81% posiadania piłki. Był to niesamowity wynik, który tylko udowadniał jak wielka była przewaga Interu w pierwszej odsłonie spotkania. W 33. minucie zawodnicy z Mediolanu przeprowadzili kolejną składną akcję, którą na bramkę zamienił Lautaro Martinez. Nic nie wskazywało na to, że przebieg tego meczu miałby się odwrócić. W drugiej połowie jednak drużyna Interu znacznie zwolniła. W 52. minucie Sampdoria zdobyła bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do siatki trafił Morten Thorsby, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:1 dla Interu Mediolan. Odbierz Etoto kod promocyjny i stawiaj zakłady na swoje ulubione rozgrywki.