tenis-korupcja

Ormiańska mafia zamieszana w ustawione mecze tenisa

Nad światowym tenisem gromadzą się ciemne chmury, a wszystko za sprawą afery tenisowej, o której obecnie mówi cały świat. Jak mówią najnowsze doniesienia, ponad 130 tenisistów może być zamieszanych w ustawione zakłady bukmacherskie. Są to poważne oskarżenia, które mogą pociągnąć za sobą spore konsekwencje. W tej sprawie rozpoczęło się już międzynarodowe śledztwo prowadzone w Belgii, USA, Hiszpanii, a także we Francji.

Mafia ormiańska i 7 krajów europejskich

Jak poinformował wiceprokurator generalny Belgii Eric Bisschop, za ustawionymi zakładami stoi siatka mafii ormiańskiej, która jest rozprzestrzeniona w siedmiu krajach europejskich. W sprawę zamieszanych jest wielu tenisistów, w tym jeden zawodnik z czołowej trzydziestki. Śledczy podali do wiadomości publicznej, że znakiem rozpoznawczym tego sportowca jest wygranie trzech turniejów ATP. Oczywiście natychmiast pojawiły się spekulacje na temat tego, kto może być podejrzany. Kryteria spełniają tacy zawodnicy jak Gruzin Nikoloz Basilaszwili (ATP 26), Francuz Benoit Paire (ATP 24), Australijczyk Alex de Minaur (ATP 18), Argentyńczyk Diego Schwartzman (ATP 14), a także Włoch Matteo Berrettini (ATP 8).

STS-belka-620x150

Internauci spekulują również, że chodzi o zawodnika, który plasuje się w przedziale 21-30, ponieważ gdyby zajmował wyższą pozycję, byłaby mowa o zawodnika w dwudziestce albo dziesiątce czołówki. Jednak jak na ten moment nie ma dokładnych ustaleń co do tego, który z zawodników jest zamieszany w sprawę. Jeśli chcesz sprawdzić jaką ofertę na legalne zakłady sportowe przygotowali polscy bukmacherzy, zobacz kod promocyjny Fortuna lub zobacz BetClic kod promocyjny i odbierz bonus powitalny, zapewniający bezpieczną grę w Sieci.

Śledztwo trwa

Niemiecka telewizja postanowiła skontaktować się z niemieckim tenisistą, który został przedstawiony jako Max H. Ten niejako czołowy zawodnik przyznał, że miał już do czynienia z procedurą śledczą, jednak nie chce publicznego rozgłosu. Śledztwo niedługo ma się zakończyć, a wnioski zostaną upublicznione za kilka miesięcy.

Z pierwszych ustaleń wynika jednak, że mafia była bardzo dobrze zorganizowana. Obowiązki zostały odpowiednio podzielone, więc jedna grupa zajmowała się kontami bankowymi, kolejna kontraktami z zawodnikami, a jeszcze inna przelewami i praniem pieniędzy. To na polecenie przestępców, zawodnicy podobno ustawiali wyniki spotkań. O oszustwa jest podejrzanych aż 135 tenisistów, z czego jeden jest sklasyfikowany wysoko w rankingu ATP. Nie znamy jeszcze wielu szczegółów, więc pozostaje czekać do zakończenia śledztwa oraz na oficjalne informacje. Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie sportu, zobacz forBET kod promocyjny i sprawdź jak wygląda oferta na zakłady bukmacherskie u legalnego operatora.

Pozostaje czekać na zakończenie procedury śledczej

Jak na razie komentarza udzielił jedynie przedstawiciel belgijskiej prokuratury, natomiast inne kraje postanowiły się nie wypowiadać na ten temat. Nie mniej jednak, wymiar tego procederu, z jakim przyszło się mierzyć tym państwom, jest unikalny. Trzeba przyjrzeć się nie tylko ogólnej działalności mafii, w grę wchodzą także setki małych zakładów, a także dziesiątki tysięcy euro. Jak na razie nie wiadomo na jakiej podstawie udało się powiązać z tą sprawą konkretnych graczy i o jakie przestępstwa zostali oskarżeni. W tej chwili wiemy jednak, że żaden polski bukmacher nie jest zamieszany w sprawę. Dlatego jeśli chcesz bezpiecznie obstawiać zakłady, zobacz STS kod bonusowy lub odbierz BetFan bonus powitalny i graj u legalnych bukmacherów.