Liga Niemiecka. Sensacyjne odejście Jurgena Klinsmanna. Alexander Nouri nowym trenerem Herthy Berlin

Do końca rundy wiosennej trenerem Herthy Berlin i polskiego napastnika Krzysztofa Piątka będzie Alexander Nouri. Niemiec do tej pory pracował jako asystent Jurgena Klinsmanna, jednak ma doświadczenie jako pierwszy trener. Miał już okazję trenować inną drużynę z Bundesligi – Werder Brema. To pod jego wodzą skrzydła rozwinął obecny zawodnik Bayernu Monachium Serge Gnabry.

Burza związana z odejściem Klinsmanna

W niemieckim środowisku piłkarskim odejście Jurgena Klinsmanna, który miał być twarzą projektu Herthy niemieckiego biznesmena Larsa Windhorsta. Za sprawą Krzysztofa Piątka wiadomości o tym dotarły również do Polski. Rozdmuchane medialnie rozstanie trenera z klubem nie oznacza jednak nic nowego – dotychczas pracę z zespołem wykonywał Alexander Nouri oraz reszta zespołu asystentów byłego selekcjonera reprezentacji Niemiec.

W zespole ze stolicy Niemiec Klinsmann odpowiadał za taktykę, ale również inspirował piłkarzy oraz był dla nich bardziej motywatorem mentalnym niż trenerem. Poprzez długi pobyt w Stanach Zjednoczonych i pracy z tamtejszą kadrą nabrał mentalności osoby, która głównie przemowami stara się trafiać do swoich zawodników. Dobrym przykładem tego jest transfer Krzysztofa Piątka, który wraz ze swoim menadżerem po przemówieniu, jakie wygłosił Klinsmann mieli ciarki. Jeśli chcesz obstawiać mecze niemieckie drużyny, u bukmachera czeka na Ciebie PZBuk bonus powitalny online.

Hertha marzy o Kovacu

Właśnie to zapamięta Piątek ze współpracy z trenerem, który uchodzi za jedno z najlepszych napastników w historii piłki nożnej. Po dwóch tygodniach od ściągnięcia Polaka za rekordową kwotę dla Herthy – 27 milionów euro – Niemiec zrezygnował z prowadzenia stołecznej drużyny, a poinformował o tym za pomocą Facebooka.

Lars Windhorst oraz dyrektor sportowy klubu za cel objęli sobie zatrudnienie Niko Kovaca. Były trener, między innymi Bayernu Monachium oraz Eintrachtu Frankfurt, pochodzi z Berlina, a swoją karierę trenerską rozpoczął właśnie w Hercie. Biznesmen Windhorst pragnie otaczać się ludźmi sukcesu, a za takiego właśnie uważa Kovaca. Chorwat nie chciał jednak pełnić roli strażaka i pracy w nowym zespole może podjąć się dopiero od lipca. Bardzo możliwe, że jego kolejnym przystankiem będzie właśnie Berlin, ale zanim tą nastąpi obowiązki pierwszego trenera Herthy przejął Aleksander Nouri. Warto obserwować to, w jaki sposób poprowadzi drużynę, dlatego warto sprawdzić forBET kod promocyjny online i odebrać bonus na start na grę.

Asystent Jurgena Klinsmanna

Jedynie na konferencjach prasowych po meczu 40-letni Nouri nie musiał zastępować Klinsamnna. Przed spotkaniami słynny „Klinsi” nie miał obowiązku rozmowy z dziennikarzami, więc tam Nouri już występował. Kiepską informacją dla Piątka jest również fakt, że były trener Werderu będzie kontynuował taktyczne założenia poprzednika. Dotychczas do skuteczności tej taktyki mogliśmy mieć wątpliwości, jednak czas pokaże, czy drużyna będzie potrzebowała zmian. Warto sprawdzić kod promocyjny Fortuna online i bacznie obserwować poczynania tego zespołu.

Nouri i jego kariera trenerska

Mimo, że kariera piłkarska Nouriego nie jest tak bogata, jak byłego selekcjonera reprezentacji Niemiec, to może się on pochwalić o wiele bogatszym doświadczeniem trenerskim. Zaczął jako trener od przygotowania fizycznego w akademii zespołu z IV ligi, gdzie w końcu został trenerem pierwszego zespołu. W sezonie 2013/2014 gdy z amatorską drużyną zajął trzecie miejsce, zaraz za rezerwami Werderu, zwrócił tym samym na siebie uwagę klubu z Bremy. Tam rozwinął skrzydła wspinając się po szczeblach kolejnych sekcji drużyny Werderu. W 2016 jego praca przyniosła efekty – władze klubu postanowiły go mianować trenerem pierwszego zespołu. Warto obserwować jak teraz poradzi sobie jako trener Herthy, w czym może pomóc STS kod bonusowy online.

Debiut jako trener Herthy

W swoim debiucie czeka go bardzo ważne spotkanie. Hertha zagra ze swoim bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie w lidze. SC Paderborn zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i ma 7 punktów mniej od zespołu z Berlina. Spotkanie to zostanie rozegrane o 15:30 w sobotę, na które warto sprawdzić kod promocyjny Totolotek online.

Wybór graczy

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 580 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

Wybór graczy

KOD: PREZENTPZB

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 714 razy
KOD: PREZENTPZB
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 328 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie