Kolejny sezon Letniego Grand Prix w Skokach Narciarskich ruszył przed kilkoma dniami w Wiśle. Mimo iż jest to mniej popularna odmiana skoków narciarskich, to jednak w Polsce z powodu licznych sukcesów nadal cieszą się one stosunkowo dużą popularnością. Z tego też bardzo często korzystają bukmacherzy, więc jeśli chcemy przy okazji podziwiania ulubionych sportowców spróbować swojego szczęścia w obstawianiu wyników i przy odrobinie szczęścia wygrać jakieś pieniądze, warto sprawdzić jacy są legalni bukmacherzy w Polsce. Jednak przedtem dobrym pomysłem może być zapoznanie się z obecną sytuacją w klasyfikacji generalnej oraz jakie mogą być potencjalne zmiany.

20 lipca miał miejsce pierwszy w tym sezonie konkurs indywidualny zaliczany do cyklu Letniego Grand Prix 2019. Pierwsze miejsce zajął Słoweniec Timi Zajc, podium uzupełnili Dawid Kubacki oraz Jewgienij Klimow. Dzień później miał miejsce konkurs drużynowy, który wygrali Polacy w składzie Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki, wyprzedzając reprezentacje Słowenii oraz Norwegii. W zeszłą sobotę, czyli 27 lipca, odbył się drugi konkurs indywidualny, który miał miejsce w niemieckim Hinterzarten. Zwyciężył Karl Geiger, przed Gregorem Schlierenzauerem oraz Richardem Freitagiem. Najlepszym z Polaków był trzynasty Andrzej Stękała, jednak do Niemiec z kadry A pojechali jedynie Maciej Kot, który uplasował się na dwudziestej pozycji, oraz Stefan Hula, kończący zawody po pierwszej serii na 37. lokacie.

O ile oczywistym jest, że zimą zawodnicy lądują na śniegu, o tyle latem z oczywistych przyczyn biały puch jest niespotykany. Zatem w jaki sposób możliwe jest przeprowadzenie zawodów latem? Odpowiedzią jest igielit – tworzywo sztuczne powstające w procesie polimeryzacji chlorku winylu oraz estrów kwasu akrylowego. Pierwotnie powstał co prawda z zamysłem użytku jedynie jako materiał izolacyjny pod postacią osłon kabli oraz przewodów elektrycznych, jednak z racji swojej śliskości nadaje się do wykorzystania do pokrycia zeskoku skoczni narciarskich oraz stoków narciarskich i obecnie jest uznawany jako najlepszy zamiennik dla śniegu w dyscyplinie skoków narciarskich.

Liderem klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix 2019 po dwóch konkursach jest Niemiec Karl Geiger z dorobkiem 140 punktów. Drugi jest Timi Zajc mający 100 punktów (nie pojechał do Hinterzarten po zawodach w Wiśle), zaś trzeci Gregor Schlierenzauer posiadający 86 oczek. Obecny lider zdaje się już teraz być bardzo prawdopodobnym triumfatorem tegorocznej edycji Letniego Grand Prix – w tym sezonie cykl liczy sobie zaledwie osiem indywidualnych konkursów, a ponadto Geiger prezentuje równą i jednocześnie wysoką formę już od końca ubiegłej zimy. Zajc odpuszczając sobie zawody w Niemczech znacząco utrudnia sobie walkę o końcowe trofeum. Ciężko jest ocenić jego dyspozycję przez pryzmat jednego konkursu, więc ciężko też dywagować na temat tego, jak może potoczyć się rywalizacja pomiędzy nimi oraz czy Słoweniec nie odpuści kolejnych zawodów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na kogokolwiek innego, warto jednak zaopatrzyć się we freebet 2019 i podjąć zakład bez ryzyka, jeśli nie jesteśmy pewni wyniku.

Trzeci w klasyfikacji Schlierenzauer jest dużo mniej stabilny. W Wiśle zajął 25. miejsce, zaś w Hinterzarten był już drugi. Od dłuższego czasu jego forma to istna sinusoida i dobre występy przeplata średnimi, jednak wpływ na to mogą mieć jego kontuzje sprzed paru sezonów (zerwane więzadła). Jednak jeszcze większą niewiadomą od najczęściej wygrywającego skoczka w historii jest inny Słoweniec, Žiga Jelar. Zawody w Wiśle skończył na 42. miejscu, wygrał kwalifikacje w Niemczech, zaś w samych zawodach zajął piąte miejsce. Jeśli chodzi o dyspozycję, jest to najprawdopodobniej najbardziej niestabilny zawodnik czołowej piętnastki, o ile nie wśród wszystkich biorących czynny udział w tym sezonie.

Następne zawody według terminarza zawodów będą mieć miejsce w sobotę 10. sierpnia we francuskim Courchevel. Obecnie nieznane są jeszcze składy reprezentacji, jednak jeśli chcesz obstawiać wyniki, to już teraz możesz zaopatrzyć się w bonus oferowany przez PZBuk kod bonusowy, by uzyskać większe profity w przypadku potencjalnej wygranej.

Poza klasyfikacją indywidualną jest też ranking drużynowy, zwany Pucharem Narodów. Poza wynikami z konkursów drużynowych, wliczane są wyniki zawodników poszczególnych narodowości, osobno liczone dla mężczyzn i osobno dla kobiet. Po czterech konkursach (dwa indywidualne, drużynowy oraz drużyn mieszanych) na prowadzeniu znajdują się Niemcy, przed Słowenią i Polską. Biorąc pod uwagę obecne dyspozycje poszczególnych kadr, najprawdopodobniej pierwsza trójka pozostanie bez zmian, z ewentualną możliwością zamiany miejsc między Polakami a Słoweńcami.

Jeśli wspomnieliśmy już o uczestnictwie kobiet w skokach narciarskich, poświęćmy parę słów skoczkiniom. Najbardziej utytułowaną zawodniczką jest Sara Takanashi, która wygrała wszystkie siedem dotychczasowych edycji Letniego Grand Prix oraz wygrała pierwszy konkurs tegorocznego cyklu. Także zimą radzi sobie nadzwyczaj dobrze – cztery na siedem sezonów zakończyła zdobyciem Kryształowej Kuli, jednocześnie każdy z zimowych cykli kończyła w trójce najlepszych. Możesz odebrać u bukmachera eFortuna bonus, aby uzyskać dodatkowe środki do obstawiania.

Niestety nasze reprezentantki nie radzą sobie najlepiej od początku tego sezonu. Podopieczne Łukasza Kruczka – Joanna Szwab oraz Kinga Rajda – odpadły już w kwalifikacjach, a w konkursie drużyn mieszanych w kwartecie z Andrzejem Stękałą i Stefanem Hulą zakończyły udział w konkursie po pierwszej serii, zajmując ostatnie, dziesiąte miejsce.

Jeśli chodzi o kobiece skoki, poza Japonkami mocne są także Amerykanki oraz Niemki i Austriaczki. Walka między nimi od samego początku istnienia kobiecego pucharu najwyższej rangi jest dosyć równa – każda z tych drużyn ma po dwa tytuły Pucharu Narodów z sezonów zimowych. W tym sezonie rywalizacja pomiędzy zawodniczkami powyższych narodowości również zapowiada się na bardzo wyrównaną, zarówno latem jak i zimą. Zakłady w skokach narciarskich kobiet mogą być bardzo ciekawe, zatem można odebrać u bukmachera Betclic bonus i wybrać zawodniczkę lub drużynę, której wygraną się typuje.

Nie wszyscy bukmacherzy jednak uznają Letnie Grand Prix za opłacalne, gdyż zawody te gromadzą zauważalnie mniej widzów niż zimowe edycje. Niektórzy jednak już teraz oferują zakłady na odbywający się na przełomie grudnia i stycznia Turniej Czterech Skoczni. Jest to turniej odbywający się co roku od ponad 70 lat na skoczniach w Niemczech (Oberstdorf i Garmisch-Partenkirchen) i Austrii (Innsbruck i Bischofshofen). To co wyróżnia ten minicykl zawodów od reszty Pucharu Świata, to fakt rozgrywek w systemie K.O. Polega on na tym, że zawodnicy dobierani są w pary na podstawie wyników kwalifikacji i walczą między sobą bezpośrednio o wejście do drugiej serii. Do finału przechodzi 25 zwycięzców oraz 5 tak zwanych „Lucky Loosers”, czyli zawodników, którzy przegrali swoje pary, ale uzyskali największą łączną notę wśród przegranych. Jest to idealny typ zawodów do zakładów live, więc nic dziwnego, że bukmacher LVbet kod bonusowy posiada w swojej ofercie.

Wiele osób ze zniecierpliwieniem czeka na rozpoczęcie zimowego sezonu, który siłą rzeczy jest bardziej medialny niż cykl letni. Nawet jeśli w tym sezonie nie będzie Mistrzostw Świata, to organizatorzy przystosowali wiele nowych minicykli, powoli stających się stałymi punktami w sezonie. Do obecnych już w kalendarzu cyklów Raw Air oraz Willingen Five, dołączy Titisee-Neustadt Five, rozgrywany na tamtejszej skoczni Hochfirstschanzee. Turniej potrwa przez weekend, do jego punktacji poza seriami konkursowymi zaliczany będzie wynik z kwalifikacji przed pierwszymi zawodami. Jeśli chcemy przygotować się do obstawiania, można odebrać u bukmachera STS kod bonusowy

Wielu bukmacherów uruchamia sezonowo możliwość obstawiania skoków narciarskich zimą, gdyż wraz z wysoką frekwencją widowni zwiększa się szansa na typowanie wyników przez fanów, liczących na kolejne zwycięstwo swojego idola. Wraz z rozwojem bukmacherki pojawiają się nowe możliwości – zakłady live, możliwość obstawiania wyników z poziomu aplikacji mobilnej czy nawet streaming wydarzeń, gdy nie mamy możliwości oglądania konkursu w domu czy też na żywo pod skocznią. Jeśli również chcemy obstawiać zawody w skokach narciarskich zimą, dobrze byłoby przygotować się i zrobić rozeznanie, który bukmacher oferuje możliwość typowania naszego ulubionego sportu. W tym celu warto sprawdzić ranking bukmacherów online 2019 i sprawdzić oferty wszystkich dostępnych i legalnych bukmacherów.

Bukmacherzy często oferują tak zwane zakłady specjalne. Polegają one na tym, że można obstawiać zdarzenia pozasportowe, tak jak chociażby polityka, czy nawet pogoda. To ostatnie ma szczególny wpływ podczas skoków – zmieniający się wiatr może wypaczać wyniki zawodów, a zbyt silne podmuchy wiatru oraz zbyt silne opady mogą spowodować odwołanie zawodów, gdyż przeprowadzanie konkursu w takich warunkach mogłoby być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia zawodników. Niekiedy można obstawiać, czy warunki uniemożliwią przeprowadzenie zawodów, bądź je opóźnić. Możesz też sam przekonać się, jaki jest najlepszy bukmacher online pod względem opinii graczy, bonusów czy też ofert zakładów, nie tylko na skoki narciarskie, ale też i pozostałe wydarzenia sportowe i zakłady specjalne.

Na wielu stronach poświęconych bukmacherce można dowiedzieć się, co typerzy sądzą o poszczególnych bukmacherach, ich ofercie, bonusach czy też zasadach ich przyznawania. Jeśli nie jesteśmy pewni co do konkretnego bukmachera, czy też do bukmacherki w ogóle, warto zerknąć do opinii i komentarzy osób, które miały już styczność z obstawianiem zakładów. Warto zatem poczytać o legalnych bukmacherach, takich jak forbet opinie, aby dowiedzieć się więcej o bukmacherze bezpośrednio od jego graczy.