skoki-narciarskie-polska

Kolejny konkurs bez podium. Czy skoczkowie mają zbyt słabą formę?

Ostatni weekend nie był zbyt pomyślny dla polskich skoczków. Jak na razie po pięciu odbytych konkursach udało im się wywalczyć tylko jedno podium indywidualne oraz jedno drużynowe. Oczywiście nie tylko trener i sami zawodnicy, ale również i fani liczyli na więcej. W Wiśle Polacy zajęli 3. miejsce w drużynowej rywalizacji, natomiast Stoch zajął również najniższą pozycję na podium. Jednak t5ydzień później w konkursie w Kuusamo żaden Polak nie znalazł się nawet w pierwszej dziesiątce. W Niżnym Tagile teoretycznie było lepiej, ponieważ pierwszego dnia Dawid Kubacki zajął 5. miejsce, a Kamil Stoch uplasował się na 9. pozycji. Natomiast podczas zawodów odbywających się w kolejnym dniu nie można uznać za szczęśliwe, ponieważ Stoch zajął zaledwie 15. miejsce. Kibicuj naszym i sprawdź kod bonusowy PZBuk

Dlaczego Polakom nie udaje się zajmować wysokich miejsc?

Jednym z czynników, które mogą być sporym utrudnieniem jest z pewnością wiatr, który podczas zawodów był zmienny i silny. To właśnie podmuchy wiatru pełniły kluczową rolę podczas niedzielnego konkursu. Wiatr był na tyle nieprzewidywalny, że konkurs był tak naprawdę loterią, a Polacy nie mieli zbyt wiele szczęścia. Nasi zawodnicy trafiali na niezbyt korzystne warunki, co odbiło się na wynikach końcowych i braku wysokich lokat. Oczywiście nie tylko wiatr jest problemem skoczków, ponieważ również i sporadyczne błędy samych sportowców, jak chociażby błąd Żyły, który w drugiej serii skoczył tylko 112 metrów i spadł na 24. miejsce. Widać jeszcze, że Polacy nie są w swojej szczytowej formie, więc pozostaje nam jedynie czekać na to, aż sportowcy się rozkręcą. Dlatego sprawdź kod promocyjny Fortuna lub sprawdź Milenium kod bonusowy i wspieraj naszych skoczków.

Forma naszych skoczków

Jak na razie Polacy nie odnieśli większych sukcesów, oprócz tego, że na podium znalazł się Kamil Stoch. Natomiast wiele do życzenia pozostawia forma Piotra Żyły, którego występy jak na razie nie zachwycają. Na temat polskiego skoczka wypowiedział się również Apoloniusz Tajner, były trener reprezentacji. Według niego skoczek ma problemy nie tylko fizyczne, ale również i mentalne. Co prawda w Niżnym Tagile Żyła mógł zająć miejsce na podium, jednak ostatecznie z drugiego miejsca spadł na zaledwie 24. pozycję, a w niedzielę nie udało mu się nawet awansować do drugiej serii. W klasyfikacji generalnej, polski skoczek zamyka pierwszą trzydziestkę z zaledwie 27 punktami. Najwyraźniej Żyła ma problem z ustabilizowaniem formy, która przed sezonem prezentowała się w porządku, jednak podczas konkursów nie pokazuje, na co naprawdę go stać. Jak na razie Stoch skacze nieźle, więc może to się przełożyć na jeszcze wyższe pozycje niż dotychczas. Sprawdź kod promocyjny eTOTO i zobacz ofertę bukmachera na skoki narciarskie.

Gdzie odbędą się kolejne zawody?

Puchar Świata trwa dalej, więc kolejny konkurs będzie w Niemczech w Klingenthal. Rekord skoczni to 148 metrów zdobyty przez Norwega Mariusa Lindvika. W sobotę będzie można obejrzeć konkurs drużynowy, a dzień później o podium będą walczyć indywidualni zawodnicy. Zawody na skoczni Vogtland Arena odbędą się po trzech latach nieobecności tego obiektu w Pucharze Świata. Obecnie w klasyfikacji prowadzi Daniel-André Tande, który posiada 250 punktów. Dla porównania, Kamil Stoch ma 120 punktów i jest jak na razie na ósmym miejscu. Jednak jak mówi trener Michal Dolezal, najwyższa forma ma dopiero pojawić się w zawodach a Planicy. Jak na razie Polacy skaczą równo i jest to zdecydowany plus. Zobacz co bukmacherzy przygotowali dla graczy i sprawdź kod bonusowy STS lub odbierz LVBET bonus na start.