Już w ten weekend powraca piłkarska Bundesliga!

Nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa wstrząsnęła mocno również środowiskiem sportowym. Zawieszeniu uległy niemal wszystkie rozgrywki na całym świecie i od dłuższego czasu rośnie tęsknota za doświadczaniem sportowych emocji. W ostatnich tygodniach pojawiało się jednak co raz więcej głosów przedstawicieli federacji piłkarskich, że potrzebne jest wznowienie rozgrywek. Piłka nożna to już bowiem nie tylko sport, ale również ogromne przedsięwzięcie biznesowe. Wielu klubom piłkarskim grozi ogłoszenie upadłości, jeśli rozgrywki nie zostaną wznowione. Na to jednak jest spora nadzieja.

Obecnie wszystkie oczy zwrócone są na naszych zachodnich sąsiadów oraz ich pierwszą klasę rozgrywek piłkarskich, czyli Bundesligę. Czy Niemcy dadzą przykład światu i podążą za nimi także inne federacje? Bez wątpienia przekonamy się o tym już niedługo. Obstawiaj Bundesligę wykorzystując STS kod bonusowy odbierz i sprawdź jak to działa.

Bundesliga wraca już w ten weekend, czyli 16. maja. Na kibiców czeka mnóstwo emocji, ponieważ te kolejkę zainauguruję pojedynek w ramach Derbów Zagłębia Ruhry. Naprzeciw siebie staną zawodnicy Borussii Dortumund oraz Schalke 04 Gelsenkirchen. Natomiast zespół kapitana reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego, czyli Bayern Monachium zmierzy się z walczącym o utrzymanie Unionem Berlin. Barw stołecznego klubu broni inny reprezentant Polski Rafał Gikiewicz.

Bramkarz, który ogłosił odejście z klubu po sezonie, postara się więc powstrzymać Roberta Lewandowskiego i utrudnić mu zadanie, jakim jest pobicie rekordu bramek w ciągu jednego sezonu Bundesligi. Ten należy do Gerda Muellera, który zdobył w jednym sezonie 40. trafień. Do tego osiągnięcia Lewemu brakuje piętnaście trafień, co nadal jest możliwe. Do obstawiania Bundesligi można użyć przygotowany przez firmę Forbet kod promocyjny odbierz i wypróbuj.

Koniec długiej przerwy

Do gry wraca jedna z najsilniejszych lig piłkarskich w Europie, czyli Bundesliga. Fani nie tylko piłki nożnej, ale również wielu innych dyscyplin liczą na to, że Niemcy pokażą w jaki sposób powrócić do normalnego uprawiania sportu i niedługo sytuacja na świecie w tej kwestii wróci do normy. Od ostatniego spotkania w ramach rozgrywek Bundesligi minęło już ponad 60. dni. Ostatni mecz rozegrano 11. marca, ale wszystko wskazuje na to, że koniec tej przerwy nastąpi już w najbliższy weekend.

Ekscytacja wśród kibiców jest spora i nie wpływa na to nawet fakt, że spotkania rozgrywane będą bez udziału publiczności. Trzeba zgodzić się na pewne restrykcje, jeśli chce się chociaż częściowo normalnie funkcjonować. Powrót Bundesligi z pewnością jest przejawem swego rodzaju powrotu do normalności. Rozgrywki Ligi Niemieckiej obstawiać można wykorzystując Fortuna kod bonusowy odbierz i postaw swój zakład.

Warto zaznaczyć, że zamknięte stadiony dla kibiców to pierwsza taka sytuacja, odkąd założono Bundesligę, czyli od 1962 roku. Przez wiele lat nie było powodu do tak poważnych decyzji. Aktualna sytuacja jednak wymaga zdecydowanych działań, więc nikogo nie powinno to dziwić. Ciekawostką jest również fakt, że kibice buntowali się na taką decyzję i ogłaszali, iż będą gromadzić się sporymi grupami pod obiektem swojej ukochanej drużyny w dniu meczowym. To jednak spotkało się ze zdecydowanym odzewem władz ligi, które zagroziły walkowerem dla drużyn gospodarzy, jeśli ich fani zbierali by się pod stadionem. To bez wątpienia przekona kibiców, aby pozostali bezpieczni w domu przed odbiornikami. Ulubione rozgrywki piłkarskie można obstawiać wykorzystując PZBuk kod promocyjny odbierz i sprawdź jak działa.

Kolejnym ważny aspektem jest prawidłowe zadbanie o zdrowie oraz bezpieczeństwo zawodników, a także osób, które zajmować się będą obsługą spotkań. Drużyny przejdą powiem całą serie testów, a następie zostaną odizolowane w hotelach, gdzie oczekiwać będą na rozpoczęcie rozgrywek. Warto wspomnieć również o tym, że w przypadku wykrycia wirusa, od zespołu odsunięta zostaje tylko zarażona osoba.

Póki co tylko jeden zespół wyłamał się z tej zasady, a mowa tu o ekipie Dynama Drezno. Mieli wrócić do grania w weekend, jednak w drużynie pojawiło się więcej zarażeń. Klub zdecydował się więc wysłać cały zespół na kwarantannę. Przed startem rozgrywek jest dużo wątpliwości i z pewnością już w ten weekend kibiców czeka mnóstwo emocji. Do typowania zakładów na mecze Bundesligi wykorzystaj kod promocyjny Betclic odbierz i przetestuj sam.