Illuminar liderem tabeli ESL Mistrzostw Polski

Rozgrywki esportowe świetnie radzą sobie w trakcie pandemii koronawirusa i nie ma mowy o jakimkolwiek zawieszaniu rywalizacji. W przypadku klasycznych dyscyplin sportowych występuje problem rozgrywania spotkań, jednak w przypadku esportu kibice nie mają powodów do tego typu obaw. Jest to zasługa tego, że rywalizacja pomiędzy zawodnikami oraz drużynami odbywa się w ramach gier komputerowych. Gracze nie mają więc potrzeby gromadzenia się w jednym miejscu, aby rozegrać dane spotkanie.

Organizatorzy turniejów zdając sobie z tego sprawę, nie podejmowali decyzji o zawieszeniu rozgrywek. Jedyne restrykcje, jakie napotkały esportowe rozgrywki, to przeniesienie ich rozgrywania z wielkich hal, gdzie gromadzili się kibice, do sieci Internet. W trybie online odbywają się aktualnie niemal wszystkie esportowe turnieje. Do obstawiania esportu przyda się Lvbet kod promocyjny odbierz i typuj ulubione rozgrywki.

Niedawno byliśmy świadkami zakończenia kilku ważniejszych turniejów esportowych właśnie w trybie online. Trzeba przyznać, że wszystko przebiegało płynnie i rzadko spotykało się jakiekolwiek problemy. Jeśli już występowały, to dotyczyły wyłącznie kwestii technicznych, czyli jakości łącza internetowego. Na podobne rozwiązanie zdecydowali się organizatorzy najbardziej prestiżowego turnieju w grę Counter-Strike: Global Offensive w Polsce, czyli ESL Mistrzostw Polski.

Aktualnie trwa faza grupa i do tej pory wszystkie spotkania odbywały się zgodnie z planem. Dodatkowo spotkania cechują niesamowite emocje, co sprzyja wzrostowi oglądalności rozgrywek. Sprawdź jak działa Forbet kod bonusowy odbierz i typuj ESL MP.

W obecnej edycji ESL Mistrzostw Polski niezwykle częstym zjawiskiem jest wynik remisowy, kiedy dochodzi do pojedynków najlepszych polskich zespołów. Rywalizacja pomiędzy nimi jest niesamowicie wyrównana, a o zwycięstwie często decydują detale. Tak samo było we wtorkowy wieczór, kiedy naprzeciw siebie stanęły drużyny AVEZ Esport oraz Illuminar Gaming. Oba zespoły były niesamowicie dobrze dysponowane i w tym przypadku kibice również byli świadkami podziału punktów. Przebieg spotkań typować można wykorzystując Betclic kod bonusowy odbierz i przetestuj.

Przebieg spotkania

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęło się dla ekipy AVEZ Esports. Popularnym Ośmiornicom udało się wygrać rundę pistoletową, a od razu po niej zdobyły kolejny punkt. Przewagi nie udało się jednak utrzymać na długo. Do głosu doszli zawodnicy Illuminar, którzy podczas kolejnych ośmiu rund zwyciężyli aż siedmiokrotnie. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do zawodników AVEZ, którzy ruszyli do odrabiania strat. Efektem tej agresywnej szarży był rezultat, który na koniec pierwszej części wynosił 8:7 na korzyść ekipy broniącej tytuły Mistrza Polski.

Illuminar Gaming mocno weszło w drugą połowę, czego świetnym dowodem jest zwycięstwo w pięciu rundach z rzędu. AVEZ miało więc już bardzo mało czasu na to, aby się przebudzić i odwrócić losy tego spotkania na swoją korzyść. Ta sztuka jednak im się udała. Zawodnicy prędko przebudzili się z chwilowej niemocy i po chwili dominowali na całej mapie. Świetna postawa Ośmiornic pozwoliła im na wygranie ośmiu rund z rzędu, co oznaczało, że zwycięstwo w tym spotkaniu było już na wyciągnięcie ręki. W 30. rundzie przypieczętowali wygraną, zwyciężając ostatecznie 16:14. Wykorzystaj STS kod promocyjny odbierz i obstawiaj esportowe rozgrywki.

sts

Zwycięstwo Illuminar na Train

Rywalizacja przeniosła się na mapę Train. Tutaj również AVEZ lepiej rozpoczęło, jednak w kolejnych minutach rosła przewaga ich przeciwników. Drużyny toczyły naprawdę wyrównany bój i czuć było w powietrzu, że wynik do przerwy może być bardzo bliski. Illuminar zdołało jednak wypracować przewagę, w której duży wkład miał wygrany przez „Snaxa” pojedynek jeden na jednego z „byalim”. Lepsza postawa w końcówce pozwoliła iHG schodzić na przerwę prowadząc 9:6.

Były zawodnik Virtus.pro w drugiej połowie utrzymał wysoką formę i był niesamowicie skuteczny. Jego świetna dyspozycja pozwoliła zwyciężyć aktualnym Mistrzom Polski w tym spotkaniu. Illuminar kontrolowało przebieg tego pojedynku i nie pozwalało rywalom na zdobycie inicjatywy. Finalnie zwyciężyli na Train 16:11, co oznaczało kolejny podział punktów. Do typowania rozgrywek esportowych może przydać się kod promocyjny Totolotek odbierz i przekonaj się jak działa.