Fortuna opinie i recenzja 2021

Fortuna zakłady bukmacherskie jako bezpieczna rozrywka – bukmacher w Polsce

Stawianie zakładów bukmacherskich jakie oferuje legalny bukmacher nadal bywają negatywnie kojarzone. Wiele osób niezwiązanych dotąd z bukmacherką zniechęca sam dźwięk tych słów, a tym bardziej skorzystanie z usług legalnych bukmacherów. Legalni bukmacherzy często są źle kojarzeni. Zawieranie zakładów wzajemnych to tak na prawdę ostatni etap całego procesu fascynacji sportem. Składa się on bowiem przede wszystkim ze śledzenia sportowych wydarzeń, analizy osiągnięć drużyn i zawodników oraz ocena na tej podstawie ich dyspozycji. Stałą częścią tej rozrywki jest również konsultowanie swoich typów z innymi graczami, korzystającymi z usług legalnego bukmachera. Dla wielu graczy jest to bardzo ważny element.

Na czym polega więc problem z zawieraniem zakładów wzajemnych u bukmachera? Odpowiedź na to pytanie ja banalnie prosta – na umiarze. Korzystanie z usług zakładów bukmacherskich , tak jak przy okazji każdej innej formy rozrywki, wymaga umiaru o czym nieustannie informują nas legalni bukmacherzy. Bez tego wszystko, czego podejmujemy się na co dzień, może z biegiem czasu negatywnie wpłynąć na nasze życie oraz stać się szkodliwe. Zakłady bukmacherskie sp są bardzo emocjonujące, ale również bezpieczna, co jest wynikiem porządku prawnego w świecie bukmacherki, regulowanym ze strony ministerstwa finansów. Legalny bukmacher na swoich stronach internetowych zawsze poda informację o swojej licencji.

Ustawa hazardowa oraz obowiązki, jakie posiada legalny bukmacher Fortuna online zakłady

Nowelizacja ustawy hazardowej z 2009 roku przeprowadzona przez urząd ministerstwa finansów, od początku wywoływała skrajne emocje w środowisku bukmacherskim. Pomimo to, ustawa stała się faktem, a jej najistotniejsze zarządzenia obowiązują od 1 lipca 2017 roku. Tytuł legalni bukmacherzy, z których klient może korzystać bez obawy o konsekwencje prawna, otrzymują te podmioty, którym zostało nadane zezwolenie przez Ministra Finansów na prowadzenie i urządzanie zakładów wzajemnych na terenie Polski, zarówno w punktach stacjonarnych, jak i przy użyciu Internetu. Pozostali operatorzy internetowi, którzy dotychczas obsługiwali klientów z naszego kraju, byli zmuszeni do zaprzestania tego typu działalności. Korzystanie z usług zagranicznych zakładów sportowych grozi konsekwencjami prawnymi. Blokowaniem witryn umożliwiających stawianie zakładów bukmacherskich poza terenami naszego kraju, zajmują się firmy telekomunikacyjne. Podmioty, które nie posiadają licencji musiały wycofać się z rynku w trybie natychmiastowym. Szczegółowe informacje dotyczące działalności jaką prowadzi legalny bukmacher, może udzielić obsługa klienta.

Fortuna zakłady bukmacherskie sp to legalny bukmacher

Jednym z podmiotów, który uzyskał zezwolenie od Ministerstwa Finansów na urządzanie i prowadzenie działalności z zakresu przyjmowania zakładów przez sieć Internet jest FORTUNA online zakłady bukmacherskie, której siedziba mieści się w Cieszynie. Zakłady bukmacherskie Fortuna to druga siła na polskim rynku, która oferuje zawieranie zakładów wzajemnych na wydarzenia sportowe. Jest to czeska spółka i w Polsce działa od 1996 roku. Logo fortuna jest bardzo proste, ale przy tym niezwykle charakterystyczne. Jest to drukowany czarny napis na żółtym tyle. Logo to można spotkać na wielu stronach internetowych o tematyce zakładów sportowych. Za przełom w historii bukmachera Fortuna uważa się rok 2012, gdyż to właśnie wtedy 24 stycznia 2012 roku Fortuna otrzymała zgodę od Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów wzajemnych w internecie, zyskując przy tym miano „legalny bukmacher”. Dzięki temu oferta fortuny jest zgodna z prawem i w pełni legalna. Graj odpowiedzialnie a zmniejszy to praktycznie do zera możliwość problemów prawnych.

Legalni bukmacherzy i ich rola przy odpowiedzialnej grze – Fortuna opinie

Przestrzeganie przez zakłady bukmacherskie fortuna zasad polityki odpowiedzialnej gry to stałe uświadamianie swoim klientom negatywnych skutków, które następują po przekroczeniu granicy oddzielającej bezpieczne, emocjonujące oraz rozsądne korzystanie z zakładów wzajemnych od nieprzemyślanych działań podyktowanych zwykłym uzależnieniem. Słowa graj odpowiedzialnie są często powtarzanymi wobec graczy Fortuna, którzy decydują się korzystanie z usług legalnych bukmacherów. Fortuna Entertainment Group zdaje sobie sprawę z zagrożenia, stąd podejmowane są odpowiednie działania zapobiegawcze na kilku płaszczyznach i korzystają przy tym z różnych narzędzi. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest całkowicie zabroniony na terenie naszego kraju, a takie działania są surowo karane ze strony Ministerstwa Finansów. Założenie grupy fortuna entertainment miało miejsce w 1990 roku.

Kontrola wieku przy zawieraniu zakładów wzajemnych – Fortuna recenzja

Fortuna oferuje zakłady jedynie dla osób, które mają ukończone 18 lat. Informację o swoim wieku gracz podaje w trakcie rejestracji na stronach internetowych bukmacherów, która następnie jest weryfikowana przez firmę. Fortuna posiada system, który zobowiązuje użytkownika do wypełnienia formularza rejestracyjnego, w którym należy dołączyć kopie dokumentu tożsamości, dzięki czemu można potwierdzić deklarowany wiek gracza. W sytuacji gdy nadal występują wątpliwości co do wieku osoby, Fortuna zakłady bukmacherskie zastrzega sobie prawo do wymagania od klienta innych dokumentów, które potwierdzają wprowadzane przez niego dane. Wydarzenia sportowe, które udostępnia nam obsługa klienta dostępne są tylko dla osób pełnoletnich.

Załóż konto, aby rozpocząć grę – opinie Fortuna

U bukmachera Fortuna żaden gracz, który korzysta z oferty zakładów bukmacherskich, nie jest anonimowy. Bukmacher fortuna zapewnia dla wszystkich nowych graczy bezpieczne przetwarzanie jego danych osobowych oraz nieudostępnianie ich niepowołanym osobom. Jednocześnie wymaga od klienta podania prawdziwych danych, które są później weryfikowane. Zgodnie z dywizom słów graj odpowiedzialnie, żaden z graczy fortuna nie może przystąpić do korzystania z oferty zakładów sportowych online, dopóki nie założy konta i nie przejdzie procesu rejestracji. Dostęp do danych graczy fortuna może wykorzystać przy uniemożliwieniu gry osobom, które miały problemy z uzależnieniem od tej formy rozgrywki lub brały udział w nielegalnych grach hazardowych. Przestrzeganie zasady graj odpowiedzialnie zazwyczaj ich nie interesuje i często posiadają one zakaz uczestnictwa w grach powiązanych z hazardem. Na stronach internetowych w naszym kraju piłka nożna to najpopularniejszy sport, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie sp. Załóż konto jeśli chcesz być na bieżąco z ofertą jaką przedstawia obsługa klienta. Najważniejszą kwestią jest to, aby unikać udziału w nielegalnych grach hazardowych. Przy założeniu konta istnieje możliwość że otrzymamy darmowy zakład. Oferowane są one przez wielu legalnych bukmacherów. Zdarzają się sytuacje, kiedy oferuje Fortuna kod promocyjny.

Graj odpowiedzialnie czyli zasady działania – Fortuna opinia

Wyżej wymienione przykłady udowadniają, że legalnie bukmacherzy dostarczają dla graczy wiele narzędzie, które mają wspierać ich odpowiedzialność podczas gry. Nie przyniesie to jednak efektu, jeśli angażować się to będzie tylko jedna strona. Wyłącznie od graczy zależy, czy zakłady bukmacherskie sp będą tym, czym powinny być, czyli bezpieczną rozrywką. Aby tak było wystarczy, że podczas zawierania zakładów wzajemnych użytkownik, postępować będzie zgodnie z istotnymi wytycznymi.

Ważne jest to aby zakłady wzajemne nie były traktowane jako sposób na zarabianie pieniędzy. Bukmacherzy w Polsce uczulają również aby nie traktować tego jako zamiennik pracy. Korzystając z oferty zakładów sportowych należy pamiętać, że nie może to być realizowane za pomocą środków, których pierwotnym przeznaczeniem było na przykład opłacenie rachunków. Graj odpowiedzialnie i zawsze traktuj stawianie zakładów wzajemnych jako rozrywkę. Zawieranie zakładów wiąże się z wydatkami jednak warto pamiętać, aby nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę. Może to prowadzić to długów, które później mogą urosnąć do rangi problemów z prawem. Takie sytuacje często mają miejsce przy nielegalnych grach hazardowych. Każdy gracz musi również pamiętać o tym, że online zakłady bukmacherskie wywołują skrajne emocje. Trzeba umieć nad nimi zapanować i dotyczy to zarówno doświadczonych jak i nowych graczy. Fortuna zakłady bukmacherskie oraz inni legalni bukmacherzy na swojej stronie mają również informację o placówkach, do których powinien udać się gracz, jeśli potrzebuje pomocy w kwestii panowania nad emocjami. Aby zawieranie zakładów wzajemnych było bezpieczną rozrywką, która przyniesie więcej przyjemności niż problemów, zawsze graj odpowiedzialnie. Korzystanie z tych porad jest szeroko promowana również ze strony Ministerstwa Finansów oraz na stronach internetowych zakładów bukmacherskich.

Konto tymczasowe na eFortuna opinie

Proces rejestrowania konta na stronie efortuna pl jest bardzo przyjazny dla graczy. Fortuna oferuje bowiem dla nowych klientów sprawdzenia swoich usług poprzez konto tymczasowe. Umożliwia to błyskawiczne obstawianie wydarzeń sportowych, które zawiera oferta zakładów.

Ta opcja pozwala zarejestrować się na efortuna pl w mniej niż minutę. Zakończenie tego procesu reguluje podanie wyłącznie podstawowych danych osobowych. Jeśli chodzi o konto tymczasowe nie ma konieczności udostępniania skanów swojego dowodu osobistego ani dostarczania wymaganych do tej pory informacji. Przejście przez prosty formularz rejestracyjny sprawi, że zostanie utworzone konto tymczasowe, które pozwala na zawieranie zakładów wzajemnych i dokonywanie wpłat za pomocą różnych metod płatności na internetowe konto gracza. Warto dodać, że zakładając konto tymczasowe klient jest uprawiony do skorzystania z promek jakie daje oferta Fortuny na start. Zawiera ona w sobie jeden zakład bez ryzyka a także rabacik 100% od wkładu. Na temat konta tymczasowego fortuna opinie są bardzo dobre.

Czy konto tymczasowe posiada ograniczenia? – opinie Fortuna

Termin ważności jaki posiada konto tymczasowe wynosi 28 dni. Ograniczeniem, jakie ze względów prawnych posiada konto tymczasowe jest ograniczenie limitu wysokości wygranej podczas zawierania zakładów wzajemnych, który wynosi 2279,99 zł. Maksymalny kwota na koncie efortuna pl oscyluje na poziomie 5000 zł. Ponadto gracz pl fortuna nie ma możliwości wypłacania środków posiadanych na swoim internetowym koncie. Na temat efortuna opinia wśród graczy jest dobra i na ogół użytkownicy chwalą sobie oferty z takich dziedzin jak piłka nożna(rozgrywki ligi mistrzów), siatkówką lub tenis. W ofercie fortuny istnieje również możliwość zawierania zakładów na sporty zimowe a także esport, na które można znaleźć na prawdę wysokie kursy. Różnorodność jaką oferują wydarzenia sportowe sprawia, że gracze chętnie wracają do grania na stronie bukmachera. Fortuna oferuje jeden z dłuższych okresów trwania konta tymczasowego. Po założeniu konta nasz pierwszy zakład będzie bezpiecznym czyli pozbawionym ryzyka.

Wirtualne sporty zyskujące popularność na polskim rynku

Jest to nowy rodzaj zakładów wzajemnych polegających na odgadywaniu generowanych automatycznie przez komputer. Fortuna oferuje zdarzenia dotyczące takich dyscyplin jak: piłka nożna, wyścigi konne, wyścigi psów i inne. Wirtualne sporty umożliwia obstawianie aplikacja mobilna, ale oferta zakładów jest również dostępna w punkcie stacjonarnym. Załóż konto na efortuna pl, aby korzystać obstawiania sportów wirtualnych. Możesz to robić zarówno za pomocą aplikacji mobilnej oraz przeglądarki. Aplikacja mobilna jest o tyle wygodna, że mamy możliwość przez całą dobę śledzić przebieg wydarzeń sportowych.

W przeciwieństwie do aplikacji mobilnej, w punktach naziemnych przebieg wydarzeń sportowych wirtualnych można śledzić na monitorach. Strona główna efortuna pl posiada odpowiednią zakładkę, gdzie możemy znaleźć wszystkie wirtualne sporty jakie możemy obstawiać. Jeśli chcesz skorzystać z tego rodzaju zakładów wzajemnych, załóż konto i będziesz mógł na stronach internetowych lub za pomocą aplikacji mobilnej korzystać z tego co zapewnia oferta Fortuny. Możesz odwiedzić punkt w swoim mieście i sprawdzić czym są wirtualne sporty oraz ile emocji zapewniają. Istnieją różne rodzaje zakładów. Można obstawiać nie tylko rezultat ale również dokładny wynik na przykład spotkania piłki nożnej. Fortuna oferta pozwala na przyjmowanie zakładów, z którymi są związane wirtualne sporty we wszystkich punktach naziemnych. O usługach jakie daje efortuna recenzja jest pozytywna i gracze często wypowiadają się o nich w samych dobrych słowach.

Zakłady LIVE jakie zapewnia Fortuna online zakłady bukmacherskie

Większość graczy pamięta swój pierwszy zakład w punkcie naziemnym. Oferta na zakłady LIVE Fortuny to najszersza oferta zakładów wzajemnych jaki oferują legalni bukmacherzy na polskim rynku. Zakłady na żywo jakie fortuna oferta posiada to spotkania z piłki nożnej, tenisa, koszykówki, siatkówki i wiele więcej. Aplikacja mobilna oferowana przez bukmachera fortuna daje nam ponad 10000 spotkań w ciągu miesiąca. Podczas korzystania z aplikacji mobilnej możemy również skorzystać z opcji Multiview, która daje nam możliwość śledzenia kursów na zakłady LIVE dla kilku spotkań jednocześnie. Jeśli mamy przeczucie co do meczu piłki nożnej możemy szybko dokonać zakładów wzajemnych za pomocą opcji szybki zakład za pomocą jednego kliknięcia. Największą popularnością cieszą się zakłady LIVE na piłkę nożną.

Piłka nożna – oferta jaką zapewnia bukmacher Fortuna

Online zakłady bukmacherskie Fortuna oferują najszerszy zestaw zakładów z wydarzeń sportowych, które związane są z meczami piłki nożnej. W przeciwieństwie do udziału w nielegalnych grach hazardowych, obstawianie meczów najpopularniejszej dyscypliny ją jest piłka nożna, jest legalne i generuje mnóstwo emocji. Legia Warszawa jest jednym z zespołów piłkarskich, którego sponsorem jest Fortuna zakłady bukmacherskie sp. Logo fortuna widnieje na koszulkach drużyny piłki nożnej Legii. Legalni bukmacherzy w Polsce bardzo chętnie decydują się na sponsoring drużyn z różnych dyscyplin jak piłka nożna czy koszykówka.

Metody płatności jakie fortuna posiada – Fortuna recenzja

W ofercie fortuny figuruje dużo metod płatności, którymi możemy doładowywać oraz wypłacać środki na stronach internetowych takich jak efortuna pl. Na polskim rynku nasi legalni bukmacherzy robią co mogą aby ułatwić nam zarządzanie swoimi środkami. Fortuna oferuje doładowania konta za pomocą kart płatniczych, które zapewnia błyskawiczne przelanie środków. Pl fortuna, której oferta zakładów dociera do klientów na terenie całej Polski, oferuje również doładowanie swojego konta za pomocą BLIK oraz SKRILL. Konto na Efortuna pl może też dokonać doładowania swojego konta w punkcie naziemnym. Strona główna u wielu legalnych bukmacherów zawiera informacje o tym, jakie banki obsługuje.

Strona internetowa bukmachera Fortuna

Rozwój technologiczny pozwolił poczynić postępy wielu branżom. Razem z pojawianiem się na rynku nowych technologii, wiele firm było zmuszonych do wdrażania ich w swoim przedsiębiorstwie. Często zdarzało się tak, że firma będąca na rynku od lat nie inwestowała w nowości pojawiające się na rynku i pomimo wypracowanej marki powoli staczała się na dno, a dużo lepiej radziły sobie nowe podmioty w tej branży, które nie bały się ryzyka i reklamowały swoje usługi za pomocą nowych narzędzi. Bez wątpienia jednym z takich narzędzi jest strona internetowa, którą w dzisiejszych czasach posiada niemal każda firma. Dlaczego jest to aż tak ważny aspekt? Witryna internetowa przede wszystkim pozwala dotrzeć do o wiele szerszego grona klientów, co może potencjalnie zwiększyć szansę na sprzedanie oferowanego przez firmę produktu. Nie jest także powiedziane, że zawsze musi to być ogromna witryna złożona z wielu podstron. Często wystarczy coś na wzór wizytówki.

Dzięki temu klient będzie mógł zapoznać się z tym, co dana firma jest mu w stanie zaoferować. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku zakładów bukmacherskich. Z tym że tutaj strona internetowa pełni naprawdę bardzo ważną rolę, a zwłaszcza wtedy gdy bukmacher stawia przede wszystkim na typowanie zakładów online. Wówczas wszystko musi być maksymalnie dopieszczone. Witryna internetowa dla osób obstawiających zakłady wzajemne jest niczym potężny panel sterowania, z poziomu którego mogą nie tylko przeglądać oferty zakładów, ale również analizować swoje kupony na podstawie szczegółowych statystyk, a także mieć wgląd do wszystkich swoich postawionych zakładów. Gracz może też bez problemu monitorować wydatki, które poświęcił na typowanie wydarzeń sportowych. Nie da się więc ukryć tego, że strona jest narzędziem obowiązkowym dla każdego bukmachera. W ten sposób pozyskiwanie klientów będzie o wiele łatwiejsze.

Bez wątpienia większość graczy dużo czasu spędza przeglądając Internet. Witryna to też ukłon w kierunku młodych graczy, którzy z reguły o wiele płynniej poruszają się po Internecie. Z doświadczenia wiemy, że wielu starszych stażem typerów preferuje udać się do punktu stacjonarnego, gdzie mogą przedyskutować oko w oko swoje typy z innym graczem. Nie zawsze jednak jest tak, że wybrany przez nich bukmacher posiada punkty naziemne na terenie Polski, więc warto wówczas zapoznać się ze stroną internetową, którą przygotowała dana firma. Warto zaznaczyć, że legalni bukmacherzy w Polsce regularnie pracują nad tym, aby poprawiać jakość swoich witryn i co jakiś czas dodawać do nich nowe funkcjonalności. W dalszej części artykułu zajmiemy się właśnie szczegółową analizą witryny, którą dla swoich użytkowników przygotowały zakłady bukmacherskie Fortuna.

Co można znaleźć na stronie eFortuna PL?

Skoncentrujemy się na przedstawieniu wyglądu strony głównej, ponieważ pozwoli to na zobrazowanie całości działania witryny. Trzeba przyznać, że strona zakładów bukmacherskich Fortuna prezentuje się naprawdę dobrze. Design w różnych odcieniach szarości świetnie komponuje się z żółto-czarnymi wstawkami, które są nawiązaniem do logo firmy. To bez wątpienia bardzo dobry i przemyślany zabieg. Witryna jest bardzo przejrzysta i naszym zdaniem nie ma szans na to, aby użytkownik mógł się na niej zgubić. Wszystko jest perfekcyjnie rozmieszczone i każda funkcja ma swoje miejsce. W centrum witryny znajduje się ruchomy baner, pod którym umieszczone zostały mniejsze kafelki obrazujące to, co się na nim pojawi. Dzięki temu użytkownik może bez problemu kliknąć w baner, który go interesował, ale szybko zniknął mu z oczu. Na tych banerach pojawiają się informację o aktualnych promkach bukmachera Fortuna, a także aktualności o dostępnej ofercie.

Obok znajduje się mały prostokąt o nazwie „Zapowiedzi”. Tam pojawiają się zapowiedzi wydarzeń oraz spotkań. Zazwyczaj są to dłuższe artykuły, które przybliżają formę drużyn i zawodników. Jest to swego rodzaju sposób zachęcenia gracza do przemyślenia dodania zakładu na dane zdarzenie na swój kupon. Poniżej znajduje się wielka tabela, w której znajdują się wydarzenia sportowe do obstawiania. Warto zaznaczyć, że tabelka podzielona jest na różne kategorię. Pierwsza nosi nazwę „TOP”, ponieważ gracz może znaleźć w niej spotkania, które mają najwyższe kursy na dane spotkanie w tym konkretnym dniu. Oprócz tego można wybierać pomiędzy dyscyplinami, a także krajami w jakich są rozgrywane. To dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu gracz ma błyskawiczny dostęp do spotkań z najatrakcyjniejszymi kursami, które będzie mógł dodać do swojego kuponu.

Po lewej stronie znajduje się klasyczna kolumna z dyscyplinami sportowymi, które dostępne są w ofercie bukmachera Fortuna do typowania. Nie jest to jednak jedyna rzecz, którą można tam znaleźć. Wyżej umieszczona została kolumna o nazwie „Polecane”. Tam użytkownik możne znaleźć turnieje oraz rozgrywki, które polecane są przez samego bukmachera oraz te, które były najczęściej typowane przez użytkowników serwisu eFortunu PL. Między tymi dwiema kolumnami zostały jednak umieszczona bardzo ciekawe funkcjonalności. Jedna z nich to wyszukiwarka zakładów, za której pomocą gracz może szybko odnaleźć wydarzenie, które interesuje go w danej chwili. Bez dwóch zdań mocno wpływa to na poprawę nawigacji na stronie, co jest bardzo istotne w przypadku typowania zakładów. Kolejna opcja to filtry do wyszukiwania zakładów. Tam gracz może wybrać sobie z listy z jakiego okresu czasu chce zakłady, a następnie wybrać zakres kursów. Po tym wyświetli mu się lista z zakładami odpowiadającymi jego wymaganiom.

Po prawej strony znajduje się klasyczne okienko zakładów, które prezentuje się bardzo estetycznie. Pojawiają się w nim zakłady wybrane przez użytkownika. Tam również gracz może zadecydować o stawce, która jest gotów przeznaczyć na kupon, a także dowie się jak wyglądać będzie jego ewentualna wygrana. Fajną opcja jest również przycisk „e-kupon”, który wyświetla użytkownikowi jak będzie wyglądać taśma, a także podaje numer, z którym użytkownik może udać się do punktu stacjonarnego i po podaniu kodu pracownikowi punktu postawić zakład. To świetna opcja dla tych, którzy nie czują potrzeby zakładania konta gracza, ale przygotowują sobie kupony na stronie bukmachera. Okienko kuponu ma też drugą zakładkę o nazwie „Info”. Tam regularnie pojawiają się informację na temat działalności bukmachera. W górnej części natomiast znajduje się menu, gdzie znaleźć można różne zakładki, które przeniosą gracza na konkretne podstrony. Są to między innymi zakłady na żywo oraz sporty wirtualne.

Aplikacja bukmacherska

Mówiliśmy już o tym, jak ważne jest aby podążać za trendami. Bukmacher Fortuna świetnie zdawał sobie z tego sprawę, dlatego mieliśmy okazję przedstawić Państwu ich dopracowaną pod każdym względem stronę internetową. Trzeba jednak pamiętać, że rozwój firm nie zatrzymał się wyłącznie na stronach internetowych. Wspominaliśmy już, że rynek cały czas się rozwija i co chwilę pojawiają się nowości technologiczne. Na początku poprzedniej dekady swoją pozycję na rynku dość mocno zaznaczyły urządzenia mobilne, które bez wątpienia zrobiły furorę na świecie. Nie ma chyba osoby, które nie miała by pojęcia o tym, czym jest smartfon lub tablet. My jednak skoncentrujemy się na tym co urządzenie mobilne może zaoferować firmom. Oczywisty jest fakt, że nie są to urządzenia stworzone wyłącznie do sprawdzania aktualnej godziny, czy dzwonieniu do najbliższych. Za ich pomocą można aktualnie załatwiać sprawy, które jeszcze niedawno wymagałyby wyjścia z domu.

Dzisiaj wygląda to jednak inaczej. Mnóstwo osób posiada smartfona lub tablet i można powiedzieć, że z tym pierwszym rzadko kiedy się rozstajemy. A to wszystko za sprawą aplikacji, które możemy zainstalować na tych urządzeniach. Dotyczą one nie tylko gier oraz rozrywki, ale również załatwiania ważnych dla nas spraw. Istnieją aplikacje bankowe, które pozwalają na stałe obserwowanie swojego konta i dokonywanie różnego rodzaju przelewów siedząc w fotelu lub w dowolnym miejscu na świecie. Za pomocą aplikacji można również dokonywać zakupów w sieci, co tylko podkreśla, jak dużą użyteczność ma tego typu oprogramowanie. Dlaczego więc nie skorzystać z tego typu rozwiązania w przypadku zakładów bukmacherskich? To bardzo dobre pytanie i od razu informujemy o tym, że legalnie działający bukmacherzy w Polsce posiadają swoje aplikacje, dzięki którym gracze mogą obstawiać zakłady wzajemne.

Dlaczego aplikacja mobilna to dobre rozwiązanie?

Fortuna zakłady bukmacherskie posiada swoją aplikację mobilną. Zanim jednak przejdziemy to jej szczegółowej analizy ich produktu, chcielibyśmy skupić się na tym, dlaczego aplikacja mobilna jest aż tak przydatnym narzędziem podczas typowania zakładów wzajemnych. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że urządzenie mobilne można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. A co za tym idzie niemal w każdym miejscu i o każdej porze gracz ma dostęp do oferty zakładów i szczegółowych statystyk, na podstawie których może mobilnie dokonywać analizy interesujących go wydarzeń. Jedyne czego potrzebuje to naładowany smartfon lub tablet, a także dostęp do sieci Internet. Z aplikacji bukmacherskiej można więc korzystać przemieszczając się komunikacją miejską, a także czekają na swoją kolej podczas wizyty u lekarza. To z pewnością dobry sposób na zabicie czasu.

Kolejna rzecz to podobnie jak w przypadku strony internetowej, aplikacja mobilna pozwala uniknąć wizyt w punktach naziemnych. Nie trzeba więc przebijać się przez zatłoczone miasto, aby postawić kupon. Nie da się ukryć, że zajmuje to sporo czasu. Posiadając aplikację można zasiąść wygodnie w fotelu i na spokojnie wybrać zakłady, które interesują użytkownika. Kolejna sprawa to możliwość skorzystania z niej w dosłownie w każdym miejscu. Można więc bez problemu zabrać ze sobą urządzenie mobilne na wydarzenie sportowe, które śledzić będziemy z poziomu trybun. Posłużymy się w tej sytuacji przykładem meczu piłkarskiego. Załóżmy, że wybieramy się na mecz z kolegami. Oglądamy spotkanie i widzimy, że jedna z drużyn ma wyraźną przewagę, jednak nadal nie udokumentowała jej poprzez umieszczenie piłki w siatce, ale gol dosłownie wisi w powietrzu. Wówczas można szybko wyjąć urządzenie z kieszeni i postawić zakład na drużynę, która strzeli następną bramkę.

Będzie to zakład na żywo, ale istnieje duże prawdopodobieństwo powodzenia takiego typu, więc od czasu do czasu warto spróbować. Kolejna sprawa to zwykłe oglądanie spotkania w domu przed telewizorem. Wówczas, jeśli gracz ma w planach typowanie na żywo w trakcie takiego meczu, nie będzie musiał siedzieć przy komputerze i wychylać głowę zza monitora, aby śledzić boiskowe wydarzenia. Będzie mógł kulturalnie i wygodnie rozsiąść się w fotelu i trzymają w ręku smartfona typować zakłady za pomocą mobilnej aplikacji. Nie da się więc ukryć, że tego typu oprogramowanie to narzędzie, w które powinien wyposażyć się niemal każdy bukmacher. Obecnie ciężko sobie wyobrazić dobrze prosperującą firmę bukmacherską, które nie posada w swojej ofercie mobilnej aplikacji. Jest to swego rodzaju „must have”, na który klienci bardzo często zwracają uwagę. Aplikacja podnosi przede wszystkim komfort typowania spotkań, dlatego też teraz sprawdźmy, co dla swoich klientów przygotowała Fortuna w tej kwestii.

Aplikacja mobilna bukmachera Fortuna

Już na samym wstępie należy przyznać, że firmy chcące wejść na rynek w naszym kraju, powinny brać przykład z Fortuny, jeśli chodzi o jakość mobilnej aplikacji. Prezentuje się ona naprawdę doskonale. Przede wszystkim bardzo ważne jest to, że jest dostępna zarówno na urządzenia mobilne pracujące w oparciu o system Android, jak i te na systemie iOS. W przypadku niektórych bukmacherów w naszym kraju można pobierać apkę wyłącznie na smartfony z Androidem. Fortuna jednak zadbała o swoich klientów i mogą oni skorzystać z oprogramowania, które wyposażone zostało we wszystkie możliwe funkcjonalności. Nie da się ukryć tego, że jest ona niesamowicie dopracowana, co jest dowodem na to, że zespół projektantów włożył w jej stworzenie dużo serca i czasu. Obstawianie kuponów za jej pośrednictwem jest naprawdę wygodne i zapewnia duży komfort.

W aplikacji od zakładów bukmacherskich Fortuna znajduje się funkcja o nazwie „Live Match Tracker”. Umożliwia ona użytkownikowi śledzenie na bieżąco wyniku spotkania przez niego obstawionego. Gracz ma również dostęp do statystyk, które informują go o szczegółowych wydarzeniach podczas obserwowanego przez niego spotkania. W aplikacji bukmacherskiej od firmy Fortuna dostępne jest także oglądanie transmisji wydarzeń sportowych live. Można więc leżeć wygodnie w łóżku i na pełnym ekranie śledzić transmisję danego spotkania. Warto również wspomnieć o tym, że aplikacja od Fortuny może również działać na smartwatch’ach. Oznacza to, że użytkownik nie musi mieć przy sobie nawet urządzenia mobilnego, a wystarczy wyłącznie nowoczesny zegarek. Jeśli chodzi o rozmieszczenie elementów w aplikacji, to wszystko ma swoje miejsce i nic na siebie nie nachodzi.

W dolnej części ekranu umieszczone zostało statyczne menu. Tam znajdują się odnośniki do pięciu zakładek, pomiędzy którymi użytkownik może się poruszać. Jedna z nich to „Strona główna” co oznacza, że gracz może powrócić do głównego ekranu aplikacji bez względu na to, gdzie aktualnie się znajduje. Druga z nich nosi nazwę „live”, co jak sama nazwa wskazuje pozwala użytkownikowi przejść do zakładki związanej z aktualnie dostępnymi zakładami na żywo. Trzeci przycisk dotyczy dostępnych w aplikacji dyscyplin sportowych, na które gracz może zawierać zakłady wzajemne. Kolejna zakładka jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników, a dotyczy ona postawionych przez gracza kuponów. Po jej kliknięciu wyświetla się lista obstawionych zakładów. Ostatni przycisk to tak zwana Stefa Typera, gdzie znajduje się czat, na którym gracze rozmawiają ze sobą na różne tematy związane z typowaniem zakładów.

Podsumowując trzeba przyznać, mobilna aplikacja od zakładów bukmacherskich Fortuna prezentuje się świetnie na tle konkurencyjnych rozwiązań. Zostały tu przeniesione wszystkie funkcjonalności, które normalne dostępne są na witrynie internetowej, więc gracz nie musi się martwić o to, że jakaś funkcja będzie dla niego niedostępna. Cieszy również fakt, że skorzystać z niej mogą użytkownicy dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych na urządzenia mobilne. Jeśli dany gracz zwraca dużą uwagę na aplikację mobilną podczas wyboru bukmachera, u którego chciałby typować zakłady wzajemne, to bez dwóch zdań narzędzie przygotowane przez firmę Fortuna zrobi na nim ogromne wrażenie. Nie można także zapomnieć o mobilnej wersji witryny, która również jest prosperuje bardzo dobrze. Co najważniejsze jest responsywna, co wpływa na poprawę komfortu obstawiania zakładów z jej poziomu.

Instalacja aplikacji mobilnej

Głównym mankamentem, jeśli chodzi o aplikacje bukmacherskie jest to, że nie można ich pobierać tak, jak wszystkich innych tego typu oprogramowań. Problem ten dotyczy jednak wyłącznie aplikacji na urządzenia mobilne, których działanie oparte jest o system operacyjny Android. Problemy związane z instalacją na tych urządzeniach wynikają z polityki firmy Google. Firma ta zabrania umieszczania w ramach sklepu z aplikacjami „Google Play” oprogramowania, które umożliwia typowanie zakładów bukmacherskich. W przypadku typowej aplikacji wystarczyłoby wpisać jej nazwę w wyszukiwarkę, a następnie kliknąć zainstaluj. Tutaj jednak bukmacherzy nie mają takiej opcji na udostępnianie swojego produktu, więc byli zmuszeni do znalezienia innej drogi przekazania narzędzia do rąk klientów.

Świetnie poradził sobie z tym problemem bukmacher Fortuna. Pierwsze co musi zrobić gracz, który chce pobrać ich aplikację, to zmienić ustawienia swojego urządzania mobilnego. Chodzi tu o nadanie pozwolenia na pobieranie plików z nieznanych źródeł. Kolejne kroki to już niezwykle prosta sprawa. Należy udać się na stronę internetową eFortuna PL, a następnie odnaleźć zakładkę dedykowaną aplikacji mobilnej. Tam znajduje się przycisk dedykowany obu wersją systemów operacyjny i wystarczy wybrać jeden z nich. Wówczas rozpocznie się pobieranie pliku instalacyjnego. Kiedy pobieranie się zakończy wystarczy odpalić plik, a wówczas rozpocznie się proces instalacji. Po pomyślnym zainstalowaniu ikonka aplikacji zostanie dodana do menu urządzenia mobilnego. Dobry ruchem będzie dodanie ikonki aplikacji Fortuny do strony głównej smartfonu lub tabletu, ponieważ pozwoli to uzyskać jeszcze szybszy dostęp do oferty zakładów oraz szczegółowych statystyk.

FAQ

Czy Fortuna to legalnie działający bukmacher?

Zakłady bukmacherskie Fortuna to legalnie działający podmiot na terenie naszego kraju. Posiada zezwolenie na prowadzenie zakładów wzajemnych, które wydane im zostało przez urząd Ministerstwa Finansów dnia 23 stycznia 2012 roku.

Czy istnieje aplikacja mobilna od firmy Fortuna?

Typowanie zakładów wzajemnych w ramach oferty bukmachera Fortuna może odbywać się również za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Jest ona dostępna na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Gracze mogą skorzystać również z mobilnej wersji strony internetowej, która jest w pełni responsywna.

Czy można założyć konto tymczasowe na eFortuna PL?

Tak, bukmacher Fortuna udostępnia funkcję szybkiej rejestracji dla graczy, którzy chcieliby najpierw przetestować ich ofertę. W ten sposób proces zakładania konto trwa około minuty i już po tym czasie gracz może przejść do przeglądania oferty i typowania pierwszych zakładów.

Jakie ograniczenia dotyczą konta tymczasowego w serwisie Fortuna?

Z konta założonego poprzez proces szybkiej rejestracji można korzystać wyłącznie przez 28. dni. Jeśli użytkownik będzie chciał dalej korzystać z oferty bukmachera Fortuna, to konieczne będzie przejście na konto stałe. Na konto tego typu nałożony jest również limit wygranej na jednym kuponie. Z konta tymczasowego nie można również wypłacać środków z ewentualnych wygranych.

Czy w Fortunie dostępne są transmisję na żywo?

Tak bukmacher Fortuna posiada bardzo rozwiniętą ofertę dotyczącą transmisji spotkań z wydarzeń sportowych. Można je oglądać zarówno na stronie internetowej, jak i przy pomocy aplikacji mobilnej.