Zdjęcie przedstawia reprezentację Rosji w piłce nożnej

Euro 2020 bez Rosji?

Nad rosyjskim sportem zebrały się czarne chmury. W poniedziałek Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) złożyła rekomendację, która oznajmiła, że Rosja powinna zostać wykluczona z imprez sportowych na kolejne cztery lata. Ze względu na to również i organizacja Euro 2020 w Rosji również może stanąć pod znakiem zapytania. Czy oskarżenia w kierunku Rosji są bezpodstawne, czy rzeczywiście rosyjscy zawodnicy mają się czego obawiać?

Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy bez Rosji?

W 2020 roku, Euro ma się odbywać w 12 różnych krajach, na 12 stadionach. Gospodarzami mają być między innymi takie miasta jak Londyn, Rzym, Amsterdam, Kopenhaga, Monachium, ale również i Sankt Petersburg w Rosji. Jednak po rekomendacji WADA, lista lokalizacji może ulec zmianie. Wszystko przez skandal związany z dopingiem. Otóż wyniki przedstawione przez Rosyjską Agencję Antydopingową (RUSADA) okazały się posiadać pewne nieprawidłowości, które zostały odkryte. Właśnie na tej podstawie, ze strony panelu WADA padła rekomendacja, która sugeruje wykluczenie Rosji z udziału w światowych imprezach sportowych na okres 4 lat. Decyzja ma również objąć wykluczenie z organizacji takich imprez, nawet przyznanych już zawodów, czyli w tym przypadku również i Euro. Jeśli chcesz obstawiać mecze na Euro, sprawdź BetClic kod promocyjny i zobacz, co bukmacher przygotował dla swoich graczy.

Dlaczego Rosja jest oskarżona o doping?

W ostatnim czasie Komitet Zgodności zaczął analizować bazy danych w rosyjskim laboratorium antydopingowym. Dokumenty dotyczyły lat 2012-2015, a zaczęto im się przyglądać ze względu na to, że Rosjanie bardzo długo nie chcieli udostępnić zebranych przez nich danych. Jednak po analizie okazało się, że część wpisów jest sfałszowana. Rosjanie otrzymali nieco więcej czasu, żeby różnice w archiwach wyjaśnić. Jednak nadal było to zbyt mało przekonujące, więc WADA postanowiła wystąpić o wykluczenie Rosji na cztery lata. Jeśli jednak chcesz kibicować rosyjskim zawodnikom, sprawdź pzbuk kod bonusowy.

Jaka jest odpowiedź Rosji?

Cały naród jest bardzo zainteresowany Euro 2020, ponieważ nie tylko zostali jednym z organizatorów, więc w Sankt Petersburgu rozegrają się 4 mecze turnieju, a także ćwierćfinał. Dodatkowo drużyna narodowa Rosji zakwalifikowała się do Euro, co jest ogromną radością, gdyż nawet jako gospodarze nie mieli zapewnionego miejsca w finałach. Rosyjscy piłkarze zostali przyporządkowani do grupy B, która będzie grać właśnie w Sankt Petersburgu, a także Kopenhadze. Nic więc dziwnego, że Rosjanie nie zgadzają się z panelem WADA. Wielu twierdzi, że aż czteroletnia dyskwalifikacja jest nieuzasadniona i mogłaby być katastrofą dla rosyjskiego spotu. Nie mniej jednak należy poczekać na to, jaką decyzję podejmie zarząd Agencji Antydopingowej.

Trzeba podkreślić, że zawieszenie nie jest jeszcze postanowione i nie zamyka to drogi do zagrania na przyszłorocznym Euro. Jednak zawodnicy będą musieli liczyć się z tym, że będą zmuszeni wystąpić pod neutralną flagą. Taki przypadek mogliśmy już zaobserwować podczas zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku, gdzie po zdobyciu złota zostali nazwani olimpijskimi sportowcami z Rosji, a podczas stawania na podium nie usłyszeli rosyjskiego hymnu, a olimpijski. Jeśli chcesz oglądać i obstawiać zmagania Rosjan na Euro, sprawdź kod bonusowy Totolotek.

Kiedy poznamy ostateczną decyzję?

9 grudnia ma odbyć się posiedzenie Światowej Agencji Antydopingowej w Paryżu, więc na ostateczną decyzję trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Od tej decyzji zależy nie tylko Euro, ale również finał Ligi Mistrzów, który ma się odbyć w Sankt Petersburgu w 2021 roku. Jeśli rekomendacja zostanie zatwierdzona, Rosjanie otrzymają 21 dni po uzasadnieniu decyzji, aby odwołać się do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu w Lozannie lub przyjąć i zaakceptować kary. Jeśli chcesz zobaczyć Rosję na Euro 2020, sprawdź kod promocyjny LVBET i zobacz, co czeka na nowych graczy w serwisie bukmachera.

Wybór graczy

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 580 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

Wybór graczy

KOD: PREZENTPZB

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 714 razy
KOD: PREZENTPZB
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 328 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie