dnb-bukmacher

DNB Bukmacher

DNB bukmacher – jak obstawiać takie zakłady?

Jeżeli jesteś doświadczonym graczem, zapewne różne rodzaje zakładów nie stanowią już dla Ciebie tajemnicy. Jednak początkujący typerzy szukają na portalach zajmujących się bukmacherką interesujących informacji, które mogą okazać się także przydatne. Niejeden słownik bukmacherski podaje rożne definicje, jednak krótki słowniczek może okazać się niejasny w przypadku bardziej skomplikowanych zakładach bukmacherskich. Jeżeli interesuje Cię zakład DNB co to jest, kiedy warto obstawić w ten sposób i na czym dokładnie polega, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Co oznacza DNB?

Zacznijmy od wyjaśnienia tego skrótu, ponieważ takie rzeczy są dosyć istotne, kiedy chce się zrozumieć zakład. Skrót pochodzi z angielskiego Draw No Bet. Obstawienie w ten sposób sprawia, że w pewnych sytuacjach typerzy mają większe szanse na zachowanie swoich środków finansowych. To jeden z rodzajów azjatyckiego handicapu. Czym są tak zwane azjany? W tym przypadku będziesz mieć tylko dwie opcje możliwych wyników zdarzeń do postawienia. Na jednym kuponie możesz postawić albo wygraną gospodarzy, albo gości. Na remis nie ma zakładu! Jednak nie można takiego scenariusza wykluczyć, a nawet (w pewnych sytuacjach, rzecz jasna) remis jest bardzo prawdopodobny. Co w takiej sytuacji? Zakład zostaje unieważniony, a postawione środki zwrócone. To właśnie z tego powodu gracze szukają opcji DNB lub próbują samodzielnie wyprowadzić wzór. Nieco upraszczając czym mniej możliwych dróg tym niższa marża bukmachera.

BukmacherBONUSOferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 freebet + 34 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 3000 zł
Nasz bonus: 3000 zł + 14% bez podatku

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 530 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENTPL

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 100 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 49 zł bonus mobile

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł bonus + 1500 zł cashback + 150 freebet + 20 zł extra

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Sucha teoria nie jest raczej zbyt zrozumiała dla kogoś, kto dopiero wkracza w ten skomplikowany świat obstawiania zakładów sportowych, dlatego posłużymy się przykładem dla lepszego zobrazowania, czym jest DNB. Najlepsze do tego celu jest piłka nożna, ponieważ to właśnie ten sport jest najbliższy sercu większości Polaków. Wyobraź sobie spotkanie, w którym obie drużyny reprezentują świetny poziom i ich szanse są wyrównane – Real Madryt i FC Barcelona. Istnieje realna szansa na remis, prawda? Trudno jest wskazać konkretnego faworyta, ponieważ porównanie tych drużyn pokazuje, jak zbliżony poziom trzymają. Jednak wciąż mówimy o azjatyckim handicapie, więc pamiętaj, że masz tylko dwie opcje i na kogoś jednak trzeba postawić.

Załóżmy, że Twoim faworytem jest Barcelona, więc postanawiasz zagrać i obstawić właśnie tę opcję. Oczywiście chcesz, aby ta drużyna miała większe szanse na wygraną, lecz wyobraźmy sobie, że szanse są wyrównane i nie ma zwycięzcy spotkania – padł remis. Dla fana Barcy może być to ogromny cios, ponieważ liczyłeś na inny wynik meczu, lecz w emocjach nie możesz zapomnieć o zakładzie, który postawiłeś u bukmachera. Jeżeli skorzystałeś z opcji DNB, w przypadku remisu postawiona stawka właśnie wróciła na Twoje konto, a zakład zostaje unieważniony. Oczywiście w sytuacji, w której wygrałby przeciwnik, utraciłbyś postawione środki. Unieważnienie zakładu funkcjonuje jedynie przy remisie.

dnb-bukmacher-opis

Oczywiście wizja zwrotu postawionej kwoty brzmi to idealnie, jednak nie obyłoby się bez drobnych haczyków – każdy medal ma dwie strony. Zwróć uwagę na kursy. Przy opcji DNB będą one znacznie niższe, ma to związek z polityką marżową bukmachera. Dlatego przemyśl dobrze sytuację (zresztą decyzje w bukmacherce zawsze należy dokładnie przemyśleć) i zdecyduj, czy w Twoim wypadku najkorzystniejszy będzie zwrot przy remisie, nawet jeśli kurs będzie niższy.Ponownie nieco upraszczamy, ale bukmacherzy raczej nie przepadają za graczami wnoszącymi single, czy obstawiającymi azjany. Poziom świadomości u takich graczy jest na ogół znacząco wyższy niż średnia.

Kiedy możne dokładnie rozważyć DNB?

Tak jak już wspominaliśmy – wtedy, kiedy istnieje wysokie prawdopodobieństwo remisu. Niektórych kusi wizja zwrotu środków na konto, nawet jeżeli wysokość kursów nie będzie tak atrakcyjna, jak w przypadku innego rodzaju zakładu. Trzeba posiadać jednak sporą wiedzę na temat konkretnych dyscyplin sportowych, aby wiedzieć, kiedy ten rodzaj zakładu będzie najbardziej korzystny. Powinieneś znać historię spotkań i poziomu, jaki jest reprezentowany przez daną drużynę. Można tutaj sięgnąć też po darmowe typy – znajdziesz je na różnych forach, gdzie wypowiadają się inni gracze. Warto jednak upewnić się, że tworzone są przez osoby z solidnym poziomem wiedzy. Możesz zbierać cenne informacje z innych źródeł – telewizji, artykułów w Sieci czy wypowiedzi ekspertów. Odradzamy jednak płatne typy bukmacherskie, ponieważ w ten sposób najczęściej ogłaszają się zwykli naciągacze. Jeżeli chcesz typować i korzystać z bardziej skomplikowanych zakładów, liczy się Twoja własna wiedza oraz doświadczenie. Często płatne typy i bezpłatne nie mają niestety żadne wartości, a w przypadku tych pierwszych musisz jeszcze za nie płacić. Ten temat poruszaliśmy w osobnych artykułach na naszym serwisie.

Bywa, że część graczy z początku gubi się w zakładach i mylą oni poszczególne rodzaje ze sobą. Dlatego porównamy teraz te rodzaje zakładów, które mogą wydawać się łudząco podobne do DNB – Moneyline oraz Podwójna Szansa.

DNB a Moneyline

Wiesz już na czym polega DNB, więc teraz skupmy się na ML. Ten zakład można zastosować zarówno do spotkań z dwoma możliwościami wyniku (czyli będzie to handicap azjatycki), jak i w przypadku sportów z opcją remisu, ale z uwzględnieniem dogrywki. Moneyline stawia się na konkretnego zwycięzcę wydarzenia i nie obowiązuje zwrot stawki, kiedy padnie remis. Dlaczego te dwie opcje są ze sobą mylone? Ponieważ trzeba postawić konkretną drużynę czy zawodnika w obu przypadkach. W DNB wynika to z faktu, że jest to azjan, natomiast przy ML po prostu taki jest charakter zakładu – wskazujesz dokładny wynik, a dokładniej zwycięzcę.

Kolejny ważny fakt jest taki, że DNB dotyczy jedynie regulaminowego czasu, a przy Moneyline liczy się również ewentualna dogrywka.

DNB a Podwójna Szansa

Kolejnym zakładem, który warto omówić przy DNB, jest Podwójna Szansa (chętnie stosowana chociażby w przypadku piłki nożnej, lecz nie tylko). Gracze nie tyle co mylą te zakłady, a raczej porównują, co jest korzystniejsze. W tym wypadku można oddać typ na dwa wyniki konkretnego wydarzenia. Funkcjonują trzy różne modele takie zakładu – zwycięstwo gospodarzy lub remis (1X), remis lub zwycięstwo gości (X2), zwycięstwo gospodarzy lub gości (12). Podwójna Szansa uwzględnia dwie z wyżej wskazanych opcji. I tutaj kursy będą znacznie obniżone, ponieważ mamy szansa na wygraną typera jest zwiększona.

Niektórzy wskazują na to, że opcja DNB jest korzystniejsza, niż Podwójna Szansa. Jak już wiadomo, przy DNB otrzymasz zwrot, a przy tym drugim wariancie nie.

Musisz wiedzieć, że nie każdy w Polsce zaoferuje DNB bukmacher co oznacza, że jeśli jesteś zainteresowany tym konkretnym sposobem na „zabezpieczenie” swojego zakładu, powinieneś kontrolować co jakiś czas sytuację i sprawdzać, czy taka opcja nie została wprowadzona przez jakaś firmę. Niejeden serwis pokazuje także, w jaki sposób można wyprowadzić odpowiednie wzory matematyczne, które pozwalają obstawiać według zasad wyżej opisanych zakładów (również DNB), nawet jeśli zakład bukmacherski nie posiada ich w swojej ofercie.

Graj tylko u legalnych bukmacherów i odpowiedzialnie

Jeżeli interesują Cię usługi zakładów bukmacherskich, musisz wiedzieć, że na terenie Polski można obstawiać jedynie u legalnych buków. Rozpoznasz ich po licencji wydawanej przez Ministerstwo Finansów. Możesz na oficjalnej stronie tego Ministerstwa znaleźć stale aktualizowane listy bukmacherów oraz inne informacje, które pomogą Ci zlokalizować firmę bukmacherską. Warto trzymać rękę na pulsie, gdyż co kilka miesięcy na nasz rodzimy rynek wchodzi kolejny operator. Obecnie jest kilkanaście firm bukmacherskich, u których można obstawiać legalnie. Jest to między innymi STS, forBET, Totalbet, PZBuk, LVbet, Fortuna czy ETOTO.

Polskie zakłady oferują usługi na poziomie, który powinien zadowolić zdecydowaną większość typerów. Czy to jeśli chodzi o dyscypliny (można wybierać nie tylko w piłce nożnej – jest także siatkówka, piłka ręczna, koszykówka, formuła 1, futbol amerykański i wiele, wiele innych dziedzin), czy o bonusy i akcje promocyjne.


bukmacher zakłady bukmacherskie online legalny bukmacher ranking bukmacherzy bonusy zakłady bukmacherskie bonus bez depozytu legalne zakłady bukmacherskie przez internet legalny bukmacher internetowy najlepsi bukmacherzy w polsce strony do obstawiania meczy jaki bukmacher bonus forbet bonus efortuna bonus lvbet bonus milienium bonus pzbuk bonus sts bonus totolotek bonus totomix ekspekt bonus betclic


Ustawa Hazardowa przewiduje spore kary dla graczy, którzy nie chcą podporządkować się prawu i rejestrują konta u podmiotów bez polskiej licencji. Legalni bukmacherzy to jedyny możliwy wybór dla polskich klientów, więc niech nie skusi Cię opcja DNB dostępna u podmiotów zagranicznych online, które nie posiadają naszych zezwoleń.

Jeśli dopiero zaczynasz i nie jesteś pewien, czy Twój typ okaże się trafiony, polscy legalni bukmacherzy przewidują bonus powitalny w postaci „zakładu bez ryzyka”. Oczywiście nie jest to zupełnie to samo, co DNB, jednak jeżeli okaże się, że obstawiony przez Ciebie kupon „nie wszedł”, otrzymujesz z powrotem postawioną stawkę. Są jeszcze inne bonusy bukmacherskie na start dla nowych graczy, z których typerzy chętnie korzystają. Przypominamy o konieczności przeczytania regulaminów na stronie bukmacherów, ponieważ dowiesz się z nich wszystkiego o ograniczeniach i wymaganiach nałożonych przez bukmachera na promocję.

Niezależnie od tego, na jaką opcję zdecydujesz się, chcąc obstawiać zakłady bukmacherskie, zawsze miej na uwadze fakt, że realnym zagrożeniem jest uzależnienie od hazardu. Hazard wiąże się także z ryzykiem utraty środków finansowych, więc zaleca się odpowiedzialną i rozsądną grę.

Wybór graczy

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 580 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

Wybór graczy

KOD: PREZENTPZB

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 714 razy
KOD: PREZENTPZB
Ofertę możesz sprawdzić na stronie

KOD: PREZENT

Możesz obstawiać
  • Zweryfikowany
  • Użyty 328 razy
KOD: PREZENT
Ofertę możesz sprawdzić na stronie