william-hill

Czy William Hill jest legalny w Polsce?

Od kwietnia 2017 roku, rynek bukmacherski drastycznie się zmienił. Po wejściu Ustawy Hazardowej, wielu bukmacherów zmuszonych było wycofać się z Polski. Nowe przepisy zdefiniowały, kim jest legalny bukmacher oraz kto może się starać o status legalnego podmiotu bukmacherskiego. W świetle tych ustaleń, bukmacher William Hill był zmuszony wycofać się z Polski. Ze względu na to, na chwilę obecną, obstawianie zakładów wzajemnych na stronie tego operatora jest niezgodne z polskim prawem.

Dlaczego w Polsce nie mogę już grać u Williama Hilla?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, po wejściu nowelizacji Ustawy Hazardowej, możliwość gry u tego operatora została zakazana. Bukmacher ten nie spełnia wymagań, które zostały wprowadzone do polskiego prawa. Główną przyczyną wycofania się z rynku polskich zakładów bukmacherskich, jest bardzo wysoki podatek od obrotu w wysokości 12%. Jest to najwyższe opodatkowanie w Europie, nic więc dziwnego, że wiele podmiotów bukmacherskich stwierdziło, że czas „pozbierać manatki” i wynieść się z Polski. Ze względu na to, na naszym rynku obecnie funkcjonuje tylko (lub też aż) 14 podmiotów bukmacherskich, które legalnie oferują swoje usługi graczom z Polski. Wśród nich jak na razie brakuje Williama Hilla, który być może w przyszłości będzie się starał o uzyskanie koncesji Ministra Finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych. W związku z tym, tuż przed wejściem Ustawy Hazardowej w życie, operator wysłał wiadomość mailową do polskich użytkowników, w której z żalem poinformował o obowiązku zawieszenia kont graczy z Polski. Ze względu na to, polscy typerzy nie mają dostępu do swoich kont na portalu bukmachera.

Co trzeba wiedzieć o firmie William Hill zakłady sportowe?

Otóż firma ta powstała w 1934 roku, czyli jeszcze przed II Wojną Światową. Na samym początku to przedsiębiorstwo zajmowało się usługami pocztowymi oraz telefonicznymi. Dopiero w 1966 roku zaczęła się rozwijać działalność oferująca zakłady bukmacherskie, natomiast od 1998 roku firma zasłynęła wprowadzeniem zakładów wzajemnych w strefę online. Obecnie jest to jeden z największych operatorów w Wielkiej Brytanii, jednak posiada miliony oddanych graczy na całym świecie. William Hill online to nie tylko zakłady sportowe, ale również kasyno, poker, wirtualne sporty oraz różnego rodzaju gry na pieniądze. W dalszej części tekstu skupimy się jednak na zakładach sportowych, ponieważ to one nas najbardziej interesują.

Co można znaleźć w ofercie zakłady bukmacherskie William Hill?

Sama oferta tego bukmachera dzieli się na dwie części, czyli standardowe typy prematch oraz zakłady live. Tutaj typerzy z całego świata mogą znaleźć tysiące zdarzeń z wielu dyscyplin sportowych, jak chociażby piłka nożna, siatkówka lub też tenis, a także futbol amerykański, hokej na lodzie czy też snooker. To tylko niektóre dyscypliny, które oferuje bukmacher, a wybór jest naprawdę wielki. Nic w tym dziwnego, w końcu ten operator jest jednym ze światowych liderów na rynkach bukmacherskich, więc i oferta musi być imponująca. Hill William posiada również swoją własną aplikację mobilną, która daje możliwość korzystania z WHTV, czyli bezpłatnych transmisji na żywo z najważniejszych spotkań, np. Premier League. Niestety ta funkcja jest dostępna jedynie dla użytkowników z Wielkiej Brytanii. Również ciekawą opcją jest WHRadio, gdzie regularnie komentowane są wyścigi konne oraz gonitwy chartów Kursy same w sobie również są przystępne, więc nie ma się co dziwić, że gracze tak chętnie korzystają z usług tego bukmachera.

Czy oferta William Hill przewiduje bonus powitalny?

To właśnie dlatego Polacy tak bardzo są zainteresowani ofertą tego bukmachera, ponieważ posiada on dosyć ciekawe bonusy, które przyciągają uwagę klientów. Oczywiście jest bonus na strat, w którym można zgarnąć 25 funtów za zarejestrowanie się ze specjalnym kodem. Jest także freebet, czyli pierwszy kupon, który obstawisz będzie to darmowy zakład. Są także okazjonalne bonusy, które pojawiają się z okazji różnego rodzaju eventów, dlatego osoby zainteresowane dodatkowymi opcjami mogą w swoim własnym zakresie śledzić zakładkę William Hill bonus, gdzie można zobaczyć wszystkie promocje oferowane przez tego buka. Zanim skorzysta się z jakiejkolwiek promocji, należy dokładnie zapoznać się z treścią regulaminu.

Bukmacher posiada jeszcze kilka ciekawych opcji, jak na przykład ubezpieczenie AKO, w przypadku błędnego wytypowania jednego z sześciu zakładów dostępnych w tym bonusie. Jest również Nudny Remis, kiedy mecz kończy się bez jakichkolwiek bramek, gracz otrzyma bonus. Cash in my bet jest to stosunkowo nowa opcja, która pozwala na uzyskanie częściowego lub całościowego zwrotu w przypadku, kiedy kupon nie idzie po myśli typera. Tego typu akcje promocyjne, są naprawdę pomysłowym uzupełnieniem standardowej oferty. Nic więc dziwnego, że gracze na całym świecie są zaciekawieni ofertą Williama Hilla, a już szczególnie jeśli chodzi o piłkę nożną.

William Hill opinie, czyli co o bukmacherze sądzą sami gracze.

Opinie o Williamie Hillu są w większości pozytywne. Wielu internautów się wypowiada na temat tego bukmachera w wielu superlatywach. Do plusów najczęściej zalicza się rozwinięty serwis, oferujący korzystne kursy w różnych kategoriach. Ogromnym plusem jest również nowoczesna aplikacja mobilna, która działa zarówno na telefonach i tabletach z systemem iOS oraz Android. Jest to wygodna forma obstawiania zakładów bukmacherskich na żywo, grania w wirtualne sporty oraz dostępu do swojego konta. Osoby, które korzystały z bonusu bez depozytu, również go sobie chwalą, chociaż inni bukmacherzy posiadają nieco lepsze stawki. Sam serwis posiada polską wersję językową, więc Polacy, którzy interesują się zakładami bukmacherskimi, mogą bez problemu zapoznać się z aktualną ofertą online.

Czy William Hill zakłady są dostępne dla polskich graczy?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: i tak, i nie. Dla wszystkich typerów rezydujących na terenie naszego kraju, jest to niestety niemożliwe, ponieważ ten bukmacher nie posiada licencji Ministerstwa Finansów. Dlaczego w takim razie strona jest po polsku? Otóż osoby, które mieszkają poza granicami naszego kraju, jak chociażby w Wielkiej Brytanii, mogą bez najmniejszego problemu korzystać ze wszystkich funkcji oraz całej oferty, jaką posiada ten operator. W Anglii ten bukmacher jest legalny, więc można u niego obstawiać zakłady bukmacherskie ile dusza zapragnie.

Zakłady sportowe w Polsce, czyli jaki bukmacher zamiast Williama Hilla?

BukmacherBONUSOferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 freebet + 34 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 3000 zł
Nasz bonus: 3000 zł + 14% bez podatku

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 530 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENTPL

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 100 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 49 zł bonus mobile

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł bonus + 1500 zł cashback + 150 freebet + 20 zł extra

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

W naszym kraju można obstawiać zakłady bukmacherskie u 14 operatorów, którzy posiadają licencję, więc gra u nich nie wiąże się z konsekwencjami prawnymi. Oto aktualna lista legalnych bukmacherów działających w Polsce:

PZBuk (numer licencji PS4.6831.26.2017),

Milenium (numer licencji SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599),

Fortuna (numer licencji SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565),

STS (numer licencji SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12),

LV BET (numer licencji PS4.6831.9.2016.EQK),

Totolotek (numer licencji AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485),

TotalBET (numer licencji PS4.6831.12.2017),

Forbet (numer licencji PS4.6831.10.2016),

ETOTO (numer licencji AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17),

SuperBET (numer licencji PS4.6831.4.2017),

BETCLIC (numer licencji PS4.6831.11.2017),

Ewinner (numer licencji PS4.6831.29.2017),

BetFan (numer licencji PS4.6831.3.2018),

Traf ZW (numer licencji PS4.6831.3.2018),

TYPIKO (numer licencji PS4.6831.30.2017).

Kolejność na liście jest przypadkowa, dlatego tego zestawienia nie należy traktować jako ranking bukmacherów.

Operatorzy w Polsce posiadają dobrze skonstruowaną ofertę, która może się równać z zagranicznymi firmami. Mnogość specjalnie opracowanych bonusów oraz innych promocji, aplikacje mobilne, dobre kursy, a także ilość dyscyplin, na które można postawić swój kupon, jest na równi z większością europejskich operatorów. Obecnie w naszym kraju króluje tak zwana „wielka trójka”, w której skład wchodzą STS, Fortuna oraz Totolotek. To u nich Polacy najchętniej obstawiają swoje kupony. Z resztą trudno się dziwić, ich strony są świetnie dopracowane, posiadają przejrzysty interfejs oraz zachęcają wyglądem. Skoro posiadamy dobrych bukmacherów w Polsce, dlaczego graczy ciągnie do zagranicznych bukmacherów, takich jak chociażby właśnie Hill?

Zakłady bukmacherskie William Hill to nielegalny bukmacher.

Polscy typerzy, mimo tego, że WH musiał wycofać się z naszego kraju, nadal interesują się jego ofertą. Jak to się mówi: trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu. W Polsce jest 14 bukmacherów, u których można typować zgodnie z prawem, jednak oferta Williama Hilla wydaje się być w jakimś stopniu nadal znacznie lepsza niż u Milenium. Jednak czy na pewno? Zróbmy szybkie porównanie polskiej oferty z zagraniczną i sprawdźmy, co oferuje Hill, a nasi licencjonowani bukmacherzy. Zacznijmy od kursów. Mimo, że na kupony graczy jest nałożony 12% podatku, którego nie posiada WH, wygrane wcale nie są niższe. Promocje i darmowe bonusy? Sprawdźmy to. Freebet lub inną formę darmowego zakładu oferuje większość polskich bukmacherów. Operatorzy z Polski również posiadają wysokie stawki bonusów powitalnych, nawet do 1500 PLN, więc w porównaniu do Williama Hilla, który przyznaje tylko 25 funtów. Z resztą zagraniczny bukmacher nie posiada polskiej waluty. Oczywiście, porównywać można bez końca, jednak polscy operatorzy nie wypadają gorzej na tle Williama Hilla.

Czy WH jeszcze wróci do Polski?

Jak na razie nie ma żadnych informacji o tym, żeby ten bukmacher ubiegał się o polską licencję na legalne zakłady wydawaną przez nasze Ministerstwo Finansów. Jednak, co jakiś czas pojawiają się plotki, że być może niedługo zostaną złożone przez nich odpowiednie dokumenty. Jak zapewnia sam bukmacher, polscy gracze są dla niego bardzo ważni, dlatego też rozważa powrót na polski rynek bukmacherski. Jak na razie, jedynie Polacy poza granicami państwa polskiego mogą korzystać z jego usług.


bukmacherzy zakłady bukmacherskie online ranking zakładów bukmacherskich kod bonusowy do bukmachera pewne typy bukmacherskie na dziś zakłady bukmacherskie legalne legalny bukmacher najlepsza strona bukmacherska obstawianie wyników meczy jakie zaklady bukmacherskie polecacie etoto zakłady
forbet zakłady fortuna zakłady lvbet zakłady milienium zakłady pzbuk zakłady sts zakłady totolotek zakłady totomix zakłady expekt zakłady betclic zakłady


Podsumowanie.

Obecnie korzystanie z usług zakładów bukmacherskich angielskiego operatora, nie jest legalne w naszym kraju. Możliwe jednak, że w przyszłości ten bukmacher powróci do Polski, co będzie świetną wiadomością dla fanów typowania kuponów u znanych i lubianych buków. Hill jest firmą z tradycjami i szanowaną na całym świecie, dlatego też Polacy nie mogą się doczekać, aby móc legalnie zacząć obstawiać u niego zakłady. Na razie jednak nie jest to możliwe, ze względu na to, do czasu otrzymania koncesji możemy korzystać z usług tylko legalnych firm bukmacherskich. Należy pamiętać, żeby grać odpowiedzialnie oraz zachować rozsądek.