Czy bwin jest legalny w Polsce?

Firma Bwin to austriacki bukmacher, który oferuje zakłady wzajemne oraz gry online, a według najnowszych informacji, w serwisie jest zarejestrowanych ponad 10 milionów użytkowników w więcej niż 20 krajach. W Europie firma ta posiada największy wybór, jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, umożliwiając obstawianie wielu niszowych dyscyplin, jak chociażby gry w lotki lub mało znane ligi piłkarskie.

Obecnie można obstawiać kupony w ponad 90 dyscyplinach, z czego parę wiąże się z polityką oraz rozrywką. Bukmacher Bwin był i nadal jest również sponsorem kliku klubów piłkarskich jak na przykład Milanu czy też Werderu Brema. Firma była swego czasu dosyć popularna w Polsce, jednak wraz z wejściem nowelizacji Ustawy Hazardowej w 2017 roku, gra na tej stronie stała się zakazana, ponieważ według nowego prawa, zakłady wzajemne można zawierać tylko i wyłącznie na portalach prowadzonych przez firmy posiadające specjalne zezwolenie Ministra Finansów. Warto o tym pamiętać.

Bukmacher BONUS Oferta specjalna
Bonus standardowy: 100 zł
Nasz bonus: 125 zł + 1000 zł bonus

Kod bonusowy: PREZENT125

Odbierz
Bonus standardowy: 1200 zł
Nasz bonus: 1200 zł + 25 freebet + 34 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 530 zł CASHBACK

Kod bonusowy: PREZENTPL

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 100% bonus do 500 zł + 100 zł (20000 punktów)

Kod bonusowy: PREZENTPZB

Odbierz
Bonus standardowy: 500 zł
Nasz bonus: 500 zł bonus od II depozytu + 155 zł zaklad bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENTVIP

Odbierz
Bonus standardowy: 2000 zł
Nasz bonus: 2100 zł (2000 zł + 100 extra) + 50 zł zakład bez ryzyka

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1000 zł
Nasz bonus: 1000 zł + 49 zł bonus mobile

Kod rejestracyjny: PREZENT

Odbierz
Bonus standardowy: 1500 zł
Nasz bonus: 1500 zł + 20 zł FREEBET

Kod bonusowy: PREZENT

Odbierz

Czy Bwin jest legalnym bukmacherem?

W tym momencie bukmacher Bwin nie posiada koncesji na zawieranie zakładów sportowych w Polsce, dlatego też gra u tego bukmachera nie jest legalna. Spotkało się to z oburzeniem wielu miłośników zakładów przez Internet, ponieważ kursy były uznawane za korzystne, a sam buk posiadał, a właściwie nadal posiada stosunkowo ciekawą ofertę.

Jednak z informacji podawanych przez samego bukmachera, zakłady Bwin mają wkrótce stać się legalne, ponieważ firma wystąpiła o udzielenie zgody Ministra Finansów na prowadzenie działalności w Polsce. Oczywiście uzyskanie takiego pozwolenia wymaga czasu, więc na razie warto rozważyć typowanie u legalnych operatorów, którzy dzięki różnego rodzaju promocjom oraz bonusom na start posiadają porównywalne do Bwinu stawki, jeśli nawet nie lepsze.

Kiedy zakłady Bwin będą w Polsce legalne?

Wiele firm oferujących zakłady bukmacherskie, w momencie wejścia w życie Ustawy Hazardowej musiało się wycofać z rynku bukmacherskiego w naszym kraju. Wprowadzenie wysokiego podatku od obrotu oraz szeregu innych wymagań, które należy spełnić, żeby zostać legalnym bukmacherem sprawiło, że zagraniczni bukmacherzy postanowili „spakować manatki” i zaprzestać działania na terenie Polski. Nie znaczy to jednak, że nie posiadają oferty dla Polaków. Strony nadal są tłumaczone na nasz rodzimy język, tak, żeby ułatwić zapoznanie się aktualną ofertą. Rejestracja oraz gra na tego typu portalach nie jest jednak zgodna z polskim prawem, które wyraźnie zakazuje obstawiania u bukmacherów nieposiadających polskiej licencji, w wyniku czego obie strony mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności prawnej.

Również i Bwin na razie nie może legalnie działać na terenie naszego kraju, ponieważ mimo złożonego wniosku, jeszcze oficjalnie nie otrzymał potwierdzenia od Ministerstwa Finansów. Czy w 2020 roku ten bukmacher dołączy do grona legalnych bukmacherów w Polsce? Jak na razie nie wiadomo kiedy dokładnie można się spodziewać oficjalnej informacji na temat tego, czy austriacki bukmacher będzie legalnie funkcjonować w Polsce.

Na stronie bukmachera możemy przeczytać komunikat, który mówi, że firma jest w trakcie ubiegania się o polską licencję oraz utrzymuje stały kontakt z polskimi władzami. Jak wynika z komunikatu Bwinu, bukmacher jest przekonany, że wkrótce otrzyma licencję.

Czy działa bukmacher Bwin?

Mimo, że po wejściu na stronę można zobaczyć polskie menu, to jednak przy próbie rejestracji, w formularzu nie można wybrać Polski jako kraju zamieszkania. Oznacza to, że Polacy nie mają możliwości obstawiania na portalu prowadzonym przez tego bukmachera. Ze względu na to, jak do tej pory ta strona nie trafiła do Rejestru Domen Zakazanych, ponieważ rezydenci naszego kraju nie mogą się zarejestrować, więc firma nie łamie polskiego prawa.

Firma podjęła decyzję o zamknięciu kont wszystkich klientów z Polski, jednak wszyscy użytkownicy ze środkami na koncie nadal mogą je bez problemu wypłacić. Poza tym bukmacher obiecuje na bieżąco informować o wszelkich zmianach.

Zakłady Bwin legalne w 2020?

Obecnie nie wiadomo do końca, kiedy będzie można legalnie obstawiać zakłady u austriackiego bukmachera. Miłośnicy zakładów wciąż mają nadzieję, że bukmacher otrzyma polską licencję jeszcze w tym roku. Jakie są prognozy dla Bwinu na ten moment? Z pewnością będzie się można spodziewać dosyć sporego bonusu na start, ponieważ jeszcze przed nowelizacją Ustawy, oferowany był bonus 100%. Jeśli warunki obrotu nie będą zbyt wygórowane, to z pewnością jest na co czekać.

Jakich usług możemy się spodziewać po Bwinie?

W tym momencie bukmacher oferuje również zakłady na żywo, co jest obowiązkową opcją jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie. Livebety na kilka wydarzeń jednocześnie oraz dopracowane wizualizacje, które Bwin posiada już teraz, oznaczają, że prawdopodobnie gracze otrzymają ciekawe opcje obstawiania meczy nie odbiegające od standardów oferowanych przez legalnych bukmacherów.

Jeśli Bwin zostanie legalnym bukmacherem, polscy gracze mogą się spodziewać tego, że na stronie www będzie możliwość korzystania z usługi „Live Video”. Co to oznacza? Otóż są to transmisje na żywo różnego rodzaju meczy, chociaż nie obejmuje to ogromnej ilości sportowych wydarzeń, jednak jest to dosyć przydatna funkcja. Obecnie firma oferuje tę opcję właściwie za darmo, jednak trzeba spełnić 3 warunki, żeby z niej skorzystać. Należy mieć ważne konto w serwisie, mieć środki na koncie (jednak nie bonusowe), a także mieć minimum jeden obstawiony zakład w ciągu ostatnich 24h. Jeśli ta opcja będzie dostępna również w portalu na polskiej domenie, typerzy z pewnością będą z niej korzystać.

Bukmacher może się pochwalić również bardzo dobrze rozwiniętą aplikacją, która posiada takie funkcje jak inteligentne skróty, obszerne statystyki lub też szybki wybór zakładów. Użytkownicy iPhone oraz iPad, a także Androida będą mogli bez problemu pobrać ją na swoje urządzenie mobilne. Po uzyskaniu licencji taka aplikacja będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem dla graczy. Ponieważ coraz więcej legalnych bukmacherów decyduje się na rozwój swoich aplikacji mobilnych.

Jakie zakłady oferuje bukmacher Bwin?

Każdego dnia na stronie można obstawić ponad 40 tysięcy zakładów w różnych dyscyplinach sportów. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna, siatkówka, tenis lub też koszykówka, jednak na takie sporty jak snooker, kolarstwo lub też narciarstwo alpejskie również przyjmuje się zakłady bukmacherskie. Jest również możliwość obstawienia Ekstraklasy, Primera Division, Pucharu EFL, Pucharu Króla, a także rónego rodzaju ligi. Są to najważniejsze wydarzenia, które są bardzo popularne wśród typerów. Zakłady można wyszukiwać w zależności jaki sport nas interesuje lub jaka liga. Dostępne są również sporty wirtualne, w których możemy obstawiać wirtualne mecze piłki nożnej, gonitwy psów, derby lub nawet kolarstwo torowe. Jest to dodatkowa forma rozrywki.

Ciekawą opcją są również zakłady specjalne, które pojawiają się od czasu do czasu w zależności od rozgrywających się na świecie wydarzeń. Tym sposobem przed wyborami prezydenckimi lub nawet papieskimi, gracze mogą wytypować kto zwycięży w wyborach. Fani e-sportów również będą zadowoleni, ponieważ na stronie Bwinu jest możliwość obstawiania meczów chociażby Virtus.Pro lub też innych znanych zespołów zajmujących się e-sportami.

Bonusy i freebety, czyli zakłady Bwin.

Przyglądając się ofertom dostępnym w innych krajach, możemy tylko spekulować jak dokładnie będzie wyglądała oferta zakładów online w Polsce. Na przykład typerzy w Niemczech mogą obstawiać freebet do 50 Euro przy wpłacie 5 Euro, co w przeliczeniu na polskie złotówki wynosi aż 200 złotych. Oczywiście w Polsce będzie obowiązywać zupełnie inna oferta, jednak nawet jeśli polscy gracze mogliby postawić swój freebet za 50 PLN, to byłaby z pewnością jedna z najlepszych ofert bukmacherskich na rynku.

Według zagranicznych użytkowników, u tego bukmachera można się spodziewać wszystkiego co najlepsze. Nic dziwnego, ponieważ bonus 100% robi swoje, a przy minimalnym depozycie wynoszącym 50 EUR, użytkownik otrzymuje drugie tyle na start. Dodatkowo czas na aktywowanie bonusu i spełnienie wymagań dotyczących obrotu, to aż 365 dni, czyli cały rok. Jest to atrakcyjne, szczególnie dla osób, które chcą na poważnie zacząć grać. Po wejściu na rynek polski możliwe, że również będziemy mogli otrzymać podobne bonusy. Jednak warto spojrzeć na ofertę innych legalnych bukmacherów, którzy posiadają podobne oferty jak chociażby LV BET, u którego obecny bonus przy dwóch depozytach może dojść aż do 1500 PLN.

Czy będą kody bonusowe? Polscy bukmacherzy co chwilę generują coraz to nowsze kody dla graczy, które dawały wyższe bonusy przy rejestracji. Jednak jak do tej pory w ofercie Bwinu nie pojawiały się takowe bonusy, jednak istnieje cień szansy, że po wejściu na polski rynek bukmacherski, rozważy wprowadzenie tego typu kodów bonusowych.

Czy po wejściu do Polski bukmacher Bwin będzie miał klientów?

W Polsce jest aż 14 bukmacherów, którzy posiadają zezwolenie na zakłady sportowe, więc nie jest to mała liczba. Wydaje się, że kolejni bukmacherzy nie mają szans z takimi bukmacherami jak STS, Fortuna lub też Totolotek. Otóż niekoniecznie, ponieważ jeszcze przed wejście Ustawy Hazardowej, Bwin cieszył się dosyć dużą popularnością. Z resztą jest to nadal dosyć znana marka, którą kojarzą Polacy, którzy chociaż trochę interesują się zakładami bukmacherskimi. Chociaż jeszcze w tej chwili użytkownicy z Polski nie mogą dokonać rejestracji, to być może niedługo firma pojawi się jako oficjalny polski bukmacher. Ogromnym plusem jest to, że w przypadku Bwinu strona jest już właściwie gotowa, wystarczy tylko doprecyzować ofertę oraz spełnić wszystkie warunki zawarte w Ustawie Hazardowej.

Opinie jakie posiadają zakłady Bwin.

Jak na razie, śledząc opinie internautów, można dojść do wniosku, że istnieje więcej pozytywnych głosów, niż tych negatywnych. Z resztą nie ma się co dziwić. Austriacki bukmacher zdążył sobie wyrobić renomę w przeciągu tych ponad dwudziestu lat działalności. Wielu fanów liczy również na to, że z okazji powrotu na rynek w Polsce, bukmacher przygotuje specjalną ofertę powitalną. Jednak póki co, miłośnikom zakładów pozostaje grać u obecnie działających legalnych buków.

Czy osoby, którym zablokowano konto na stronie będą musiały się rejestrować jeszcze raz?

Z tego, co można się dowiedzieć od bukmachera, nie będzie to wymagane. Konta są zablokowane, a nie usunięte, więc wraz z zaczęciem legalnej działalności, użytkownicy powinni móc się zalogować do swojego starego konta. Jest to bardzo pozytywna informacja dla wszystkich osób, które nie zdecydowały się na wypłatę środków pozostałych na koncie, ponieważ wraz ze zniesieniem blokady użytkownicy będą mogli znowu dysponować tamtymi pieniędzmi.

Podsumowanie.

Obecnie w Polsce bukmacher Bwin nie jest jeszcze legalny. Firma jednak złożyła wniosek o udzielenie koncesji Ministra Finansów na prowadzenie działalności w naszym kraju. Czekamy na decyzję w tej sprawie, jednak wiele wskazuje na to, że być może w 2020 roku zobaczymy wielki powrót Bwina. Firma reklamująca się sloganem „Graj na serio” dla zagranicznych graczy posiada ciekawą ofertę, a polskim typerom pozostaje tylko mieć nadzieję, że także i u nas ta oferta będzie równie korzystna. Na ten moment możemy się spodziewać się dobrze skonstruowanej strony internetowej, która oferuje również oglądanie meczy na żywo, zarówno na stronie internetowej oraz w aplikacji. Gracze liczą również na kody bonusowe, a także na wysokie bonusy powitalne i z niecierpliwością czekają na decyzję Ministerstwa. Jednak zanim ten bukmacher oficjalnie stanie się legalny, należy wybierać spośród tych bukmacherów, którzy już posiadają licencję i zapoznać się z ich ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *