c0ntact Gaming poza fazą play-off. FPX zwycięża!

Polscy fani gry Counter-Strike: Global Offensive z pewnością są zawiedzeni. W fazie play-off rozgrywek turnieju Flashpoint nie wystąpi drużyna c0ntact Gaming, której reprezentantem jest Karol „rallen” Rodowicz. Drużyna Polaka poniosła porażkę z FunPlus Phoenix 1:2 i przez to rozgrywki fazy grupowej zakończyła na trzecim miejscu. Drużyna z Europy zdołała uzbierać wyłącznie 60 punktów, co niestety nie pozwoliło im się dostać do fazy play-off. Decydujące dla drużyny Polaka spotkanie rozpoczęło się od wybranej przez nich mapy, czyli Dust2.

Europejska organizacja rozpoczęła jednak fatalnie i po chwili rezultat wynosił 0:5. Z pomocą przyszedł „rallen”, który pozwolił c0ntact przełamać rywali. Świetnie poradził sobie w sytuacji jeden na dwóch i rozbroił podłożoną przez FPX bombę. Wszystkie spotkania warto śledzić i wykorzystać BetClic kod promocyjny VIP.

Od tego momentu gra c0ntact zdecydowanie się poprawiła, co miało też duży wpływ na wynik. Drużyna z Europy po pierwszej połowie przegrywała już tylko 6:9. Taki rezultat pozwolił ekipie Polaka myśleć o skutecznym come-backu. Istotną rzeczą w tej kwestii było wygranie rundy pistoletowej. To się jednak ekipie c0ntact nie udało, co zasmuciło osoby wykorzystujące kod promocyjny Totolotek VIP.

Co gorsza FunPlus Phoenix jeszcze lepiej spisywało się po stronie CT, a spotkanie wspaniale zakończył „dapr”, który świetnie rozegrał clutcha jeden na dwóch. W tej sytuacji „rallen” popełnił błąd, nie trafiając przeciwnika, gdy ten stał do niego bokiem. Mapa Dust2 zakończyła się wynikiem 16:7 na korzyść FPX. Niesamowitą formę zaprezentował na tej mapie właśnie „dapr”, którego bilans finalnie wynosił 23-12.

Dwie mapy pełne emocji

Pojedynek obu zespołów przeniósł się na mapę Inferno. Początek spotkania nie układał się po myśli ekipy „EspiranTo”, ponieważ po wygraniu przez c0ntact rundy pistoletowej przegrywali wynikiem 1:3. Sytuacja odwróciła się jednak diametralnie w piątej rundzie, kiedy to drużyna pochodząca z Europy rozpoczęła zdobywać punkt za punktem. Ekipa FunPlus Phoenix miała ogromne problemy z dostaniem się na teren bombsite’u, nie wspominając już o podkładaniu bomby.

Najlepiej wśród zawodników c0ntact spisywał się „EspiranTo”, któremu udało się nawet zgarnąć pięć eliminacji w jedenastej rundzie. Po pierwszej połowie nastroje mocno dopisywały ekipie c0ntact Gaming. Schodzili na nią z prowadzeniem 12:3, co z pewnością ucieszyło fanów, którzy wykorzystali forBET kod bonusowy VIP.

Druga połowa to dalszy ciąg popisów ekipy, którą reprezentuje Karol „rallen” Rodowicz. Drużyna c0ntact Gaming dopełniła formalności i zwyciężyła mapę Inferno wynikiem 16:3. Tym samym europejska organizacja osiągnęła kosmiczny wynik, triumfując w piętnastu rundach z rzędu. Cała piątka rozegrała świetne zawody na tej mapie. O finalnym rozstrzygnięciu zadecydować miało więc starcie na mapie Nuke. Tutaj scenariusz był identyczny, jak na poprzedniej mapie. Jedyna różnica polegała na tym, że na Nuke to drużyna c0ntact mocno została z tyłu.

Ekipa FunPlus Phoenix świetnie skorzystało z przewagi, jaką dało im granie po stronie CT. Dzięki temu na przerwę schodzili przy dość bezpiecznym wyniku 11:4. Na drugą połowę z pewnością warto było sprawdzić PZBuk kod promocyjny VIP i jeszcze bardziej podkręcić emocje.

Po przerwie drużyna z Europy rozpoczęła pogoń za wynikiem. W 19. rundzie kolejny raz „EspiranTo” zdołał wyeliminować wszystkich, a jego drużyna zdołała zniwelować stratę do wyłącznie dwóch punktów. Wtedy do głosu doszedł zespół FPX, który skutecznie zaatakował dolny bombsite, a główną rolę w tym ataku odegrał do tej pory niewidoczny „crashies”. Przegranie tej rundy było do c0ntact szczególnie bolesne, ponieważ kompletnie rozregulowało to ich stan konta. Miało to duży wpływ na kolejne rundy, gdzie zabrakło kilku granatów oraz karabinów.

Dzięki temu FPX finalnie zwyciężyło na tej mapie 16:11 i w całym meczu 2:1. W rezultacie nie zobaczymy Karola „rallena” Rodowicza w kolejnej fazie rozgrywek turnieju Flashpoint, jednak warto oglądać i sprawdzać LVBET kod bonusowy VIP.