Opinie na temat zakładu bukmacherskiego Betclic

Bukmacher Betclic to bez wątpienia jeden z popularniejszych operatorów oferujących obstawianie zakładów wzajemnych w naszym kraju. Powrócił on stosunkowo niedawno, bowiem otrzymał wymagane zezwolenie Ministerstwa Finansów. Jest to więc bezpieczny i legalny bukmacher, u którego na terenie Polski można zawrzeć swoje zakłady wzajemne. Ten bukmacher internetowy oferuje swoje usługi już od jakiegoś czasu, możemy zatem wysnuć swoje wnioski i przedstawić, jakie opinie o Betclic krążą w Sieci.

Warto jednak pamiętać, że jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie opinie uzależnione są od własnych preferencji i oczekiwań każdego typera z osobna. Jednemu będzie podobała się rozbudowana oferta zakładów sportowych, ktoś inny zwróci uwagę na funkcjonalność strony internetowej, a jeszcze ktoś inny będzie oczekiwał ciekawych rabatów. Preferencje graczy są naprawdę przeróżne i warto o tym pamiętać, kiedy sprawdza się opinie i recenzje dotyczące zakładów bukmacherskich wśród polskich graczy.

Dlaczego zakłady bukmacherskie Betclic cieszą się popularnością?

Typerzy chętniej ufają firmom, które mają bogatą historię i są rozpoznawalnymi markami. Betclic oferuje swoje usługi od 2005 roku – firmę założył Nicolas Beraud, a jej siedzibę umieścił na Malcie. Ruszyła strona internetowa bukmachera, również Polacy korzystali z zakładów wzajemnych. Trzeba przyznać, że był to jeden z popularniejszych operatorów, za pośrednictwem którego Polacy zawierali swoje zakłady. Wszystko zmieniło się w 2017 roku, kiedy to w życie weszła nowelizacja ustawy hazardowej. Co się po tym wydarzeniu zmieniło? Bardzo dużo z perspektywy zarówno polskich graczy, jak i bukmacherów (zarówno tych legalnych, jak i nielegalnych). Warto się z tym zapoznać.

betclic-belka

Pierwsza zmiana była następująca – każdy bukmacher internetowy, aby oferować obstawianie zakładów wzajemnych, musi posiadać zezwolenie Ministerstwa Finansów. W pierwszej chwili Betclic w Polsce takiej licencji na urządzanie zakładów nie posiadał, więc pod adresem www betclic com Polacy nie mogli już korzystać z usług tej firmy. Aby móc ruszyć znowu ze swoimi zakładami bukmacherskimi, Beclic musiał postarać się o zezwolenie Ministerstwa Finansów i faktycznie się udało – bukmacher powrócić i została uruchomiona od firmy Betclic nowa strona, na której gracze z Polski mogą się zakładać z operatorem.

Firma funkcjonuje już od jakiegoś czasu, więc mogliśmy się zapoznać z ofertą i wysnuć własne wnioski. Czy Betclic może konkurować z kolegami po fachu z większym doświadczeniem i cieszącymi się zaufaniem wśród typerów? Fakt jest jeden – polski rynek zakładów rozwija się naprawdę prężnie i usługi świadczone muszą być na najwyższym poziomie, aby klienci, którzy mają tak szeroki wybór polskich bukmacherów, zechcieli zarejestrować nowe konto u następnego operatora.

Betclic opinie – co na nie wpływa?

Jeśli wiadomo, że ogólna na temat Betclic opinia jest pozytywna, warto poszukać powodów, dla którego wśród polskich graczy bukmacher Betclic cieszy się taką popularnością. Zacznijmy od tego, jak prezentuje się strona internetowa bukmachera. Witryna wyglądem przypomina stronę sprzed czasu, kiedy ustawa hazardowa zmusiła bukmachera Betclic do wycofania się na rynku polskim. To, że strona internetowa przypomina tę „za starych, dobrych czasów” może spodobać się klientom, którzy pamiętają logo Betclic sprzed nowelizacji przepisów. Funkcjonalność strony nie różni się praktycznie niczym od tego, co proponują inni legalni bukmacherzy na polskim rynku. Trzeba zatem przyznać, że w Betclic strona i jej funkcjonalność nie zawodzi.

Każdy legalny bukmacher internetowy konstruuje stronę w bardzo podobny sposób – po lewej widzimy spis dyscyplin sportowych, po prawej widać, co znajduje się na kuponie. Na środku strony przedstawiane są nam zakłady na żywo i kursy na nie. Betclic bukmacher nie odstaje od reszty zakładów na polskim rynku i wygląda to dokładnie tak samo. Oczywiście aby obstawiać swoje zakłady bukmacherskie konieczna będzie w Betclic rejestracja. U bukmachera Betclic dostępne jest konto tymczasowe, w przypadku którego nie trzeba weryfikować do końca danych osobowych, aby móc obstawić swój pierwszy kupon. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu konto każdy bukmacher internetowy musi w pewien sposób ograniczyć – chociażby wypłaty środków finansowych nie będą możliwe przed wysłaniem skanu dowodu osobistego (przede wszystkim sprawdza się pełnoletniość gracza).

Na opinie o bukmacherze mają wpływ także inne czynniki, chociażby to, że dostępna jest w Betclic aplikacja, bukmacher internetowy proponuje przeróżne metody płatności (aby każdy znalazł coś dla siebie i swoich możliwości) – jako że Betclic legalny w naszym kraju oczywiście jest, banki mogą pośredniczyć w transakcjach między Polakami a bukmacherem (w przypadku nielegalnych podmiotów metody płatności muszą zostać ograniczone). Na to, że polski rynek szybko przyjął na nowo bukmachera Beclic, ma również wpływ oferta. W końcu to ona jest najważniejsza.

Jak wygląda w Betclic strona i oferta?

Każdego typera najbardziej interesuje przekrój dyscyplin sportowych – jeśli nie znajdziemy swojej ulubionej dziedziny, obstawianie zakładów traci swój sens, ponieważ zawsze warto skupiać się na sporcie, na temat którego wiemy najwięcej. Zobaczmy zatem, jakie dyscypliny wchodzą w skład oferty Betclic. Na pewno znajdziemy w Betclic zakłady bukmacherskie na popularne sporty – z piłki nożnej (piłka nożna to wciąż najpopularniejsza dyscyplina w naszym kraju), koszykówki, siatkówki czy skoków narciarskich. Jednak na stronie internetowej znajdzie się także coś dla fanów nieco mniej popularnych dyscyplin sportowych , bowiem możliwość zawierania zakładów wzajemnych mają pasjonaci rugby, snookera, unihokeja czy też tenisa stołowego. Ogólnie oferta bukmachera obejmuje około 40 dyscyplin sportowych.

Jednak podczas planowania swojej oferty Betclic nie mógł zapomnieć o osobach, które nie lubią obstawiać zakładów sportowych, a mimo wszystko chciałyby wziąć udział w zabawie. Dlatego też oferta bukmachera przewiduje zakłady specjalne. Dostępne są zakłady dookoła wydarzeń sportowych, zakłady na przyszłego papieża czy dziedziny typowo kulturowe – kto dostanie Oscara czy też kto wcieli się w rolę następnego Jamesa Bonda. Możliwości polskich graczy są zatem naprawdę szerokie.

Zdecydowana większość legalnych bukmacherów proponuje także sporty wirtualne oraz e-sporty, które szczególnie wśród młodych graczy zyskują na coraz to większej popularności. Na stronie Betclic PL gracze mają dostęp do e-sportów, jednak brakuje wirtualnej rozrywki, co może znacznie wpływać na opinie Betclic. Jednak prawie wszyscy legalni bukmacherzy w naszym kraju proponują tego typu rodzaj zakładów i jest wielu graczy, którzy z chęcią decydują się na korzystanie z nich (na przykład wtedy, kiedy w sporcie nie ma większych wydarzeń sportowych, a jednak ma się ochotę na zastrzyk adrenaliny ze strony zakładów). Oczywiście nie wszyscy klienci preferują taką rozrywkę – wielu na przykład uważa, że sporty wirtualne są zbyt niepewne, ponieważ wynik nie zależy od umiejętności i kondycji sportowców, a jest to kwestia programu komputerowego.

Betclic opinie o ofercie

Na temat swojej oferty bukmacherskiej opinie betclic zbiera w większości przypadków pozytywne – na pewno gracze doceniają kilkadziesiąt różnych dyscyplin sportowych. Co prawda polski rynek jest rozwinięty i wiele wymaga, jednak wciąż zdarzają się legalni bukmacherzy, którzy proponują kilkanaście dziedzin sportowych – oczywiście tych najpopularniejszych, a fani tych niszowych sportów nie mogą znaleźć niczego dla siebie. Na plus jest także to, że zakłady na żywo Betclic również udostępnia swoim graczom.

Z drugiej strony brakuje niektórym sportów wirtualnych, choć ten minus może nadrabiać fakt, że proponuje nam Betclic na zywo transmisje z większych wydarzeń sportowych – znajdziemy to pod zakładką Betclic TV. Zatem gracze mogą jednocześnie oglądać spotkanie i na tej podstawie zawierać zakłady.

Ten operator to przede wszystkim bukmacher internetowy, chociaż w Betclic jest również dostępna aplikacja, co może spodobać się graczom, którzy na przykład sporo podróżują i mają często ograniczony dostęp do komputera.

Jak działa w Betclic aplikacja mobilna?

Aplikacja u legalnych bukmacherów w Polsce to w zasadzie standard, ponieważ wielu graczy woli po prostu obstawiać ze swoich smartfonów lub tabletów, a nie koniecznie z komputerów. Tak więc i Betclic zakłady bukmacherskie poprzez apkę proponuje. Na Betclic PL bukmacher sam twierdzi, że wersja mobile jest nowoczesna, wygodna oraz szybka. I faktycznie, jest ona intuicyjna, a samo obstawianie zakładów sportowych przypomina proces ze strony internetowej.

Ważne jest również to, że Betclic Android obsługuje ze swoją aplikacją, więc praktycznie każdy posiadasz smartfona z tym oprogramowaniem może pobrać apkę na swoje urządzenie i obstawiać zakłady bez względu na miejsce i czas.

Rabaty u bukmachera Betclic Polska

U wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce nie może zabraknąć akcji rabatowych i różnego rodzaju promek. Również w Betclic bez większych komplikacji gracze mogą uzyskać dodatkowe benefity za rejestrację konta i grę. Zacznijmy od tego, że każdy bukmacher internetowy próbuje zachęcić nowych klientów czymś ekstra w ramach powitania. Co na start znajduje się w ofercie na stronie bukmachera Betclic?

Na pierwsze zakłady bukmacherskie Betclic oferuje promkę pod postacią zakładu bez ryzyka (cashback do 500 PLN). Gracze lubią zakład bez ryzyka, ponieważ jeśli pierwszy kupon „nie wejdzie”, bukmacher zwróci środki, które zostały postawione. Taka forma rabatu jest dosyć popularna w ofercie dla nowych graczy. Pierwszy zakład jest ubezpieczony, więc początkujący typer może czuć się nieco bezpieczniej.

Jakie warunki należy spełnić, aby pierwszy zakład załapał się na tę formę rabatu? To oczywiste, że najpierw należy zarejestrować nowe konto. Następnie na konto depozytowe w Betclic należy wpłacić swoje pierwsze środki. Wtedy zawieramy swój pierwszy kupon – jeśli za pierwszym razem obstawianie zakładów się nam nie powiedzie, wtedy Betclik odda graczowi zainwestowaną kwotę. Sam bukmacher sugeruje, aby obstawić pierwszy kupon za 568 PLN, by móc odebrać pełną kwotę zwrotu – nie możemy zapomnieć o tym, że jest Betclic legalny, więc odprowadza wymagany podatek od obrotu na rzecz Skarbu Państwa.

W przypadku Betclic recenzja może być niestety niezbyt pozytywna przez dobór promek, które legalny bukmacher proponuje graczom na starcie zabawy. 500 zł cashbacku może okazać się niewystarczające przy konkurencji, którą obecnie mamy na polskim rynku. Legalni bukmacherzy chcąc przekonać do siebie kolejnych typerów, oferują podobnie jak Betclic bukmacher zakłady bez ryzyka, ale ponadto znajdziemy freebety czy rabaty od wpłaconego depozytu. Jednak wszystko zależy od preferencji graczy, ponieważ niektórzy faktycznie wolą na starcie otrzymać możliwość ubezpieczenia pierwszego zakładu, aby poczuć się bezpieczniej. To szczególnie ważne, kiedy zaczyna się dopiero przygodę z bukmacherką.

Rabatowa oferta bukmacherska Betclic dla stałych klientów

Nie tylko świeżo zarejestrowani typerzy lubią dostawać od bukmachera coś ekstra. Ci starsi doświadczeniem gracze również chcą otrzymywać od czasu do czasu różnego rodzaju benefity, dlatego kiedy opracowywana jest oferta bukmacher musi uwzględnić potrzeby swoich stałych klientów.

Betclic na swojej stronie proponuje kilka różnych promek dla stałych klientów. Multi+ kierowany jest do osób, które lubią obstawianie zakładów akumulowanych. Im więcej postawi się na jednym kuponie zdarzeń, tym większy procent rabatu, który można otrzymać. Za 5 zdarzeń bukmacher proponuje 7%, za 6 zdarzeń 14%, za 7 zdarzeń 20%, 8 zdarzeń 25%, 9 zdarzeń 30%, 10 zdarzeń 35%, 11 zdarzeń, 40%, 12 zdarzeń 45%, a za 13 i więcej wydarzeń na kuponie 50%. Oczywiście w Betclic wypłata dodatkowej wygranej będzie możliwa tylko wtedy, kiedy zdarzenia na kuponie „wejdą”. Należy też zwrócić uwagę na to, czy dane zdarzenie opatrzone jest ikonką Multi+.

Podobną opcją, którą Betclic oferuje swoim graczom, jest BOOST. Betclic jak wielu innych bukmacherów podwyższa czasem kursy na niektóre zdarzenia, dzięki czemu wygrana jest nieco wyższa. Można zatem sprawdzać, na który proponowany przez Betclic sport jest dostępna opcja BOOST.

Całkiem niedawno naprawdę doświadczeni gracze zostali docenieni przez wstęp do loży VIP. Aby trafić do tego grona należy odznaczyć się wyjątkową aktywnością na swoim koncie gracza. Klienci zaproszeni do strefy VIP mogą liczyć na dedykowanych opiekunów, specjalne promki oraz nagrody (na przykład można otrzymać wstęp na różne wydarzenia sportowe) i ofertę premium, czyli dostęp do najnowszych funkcjonalności przed wszystkimi graczami.

Ten bukmacher internetowy proponuje często promki na konkretne wydarzenia sportowe, które są niezwykle popularne i przyciągają szersze grono typerów. Dlatego można co jakiś czas sprawdzać, jaki aktualnie Betclic bonus przygotował w swojej ofercie.

Cashout w Betclic

Dostępna jest jeszcze jedna opcja, którą coraz częściej spotyka się u legalnych bukmacherów. Mowa o funkcjonalności cash out – dzięki niej można wypłacić postawione pieniądze wcześniej. Gracze korzystają z tej opcji w chwili, kiedy stawiają kupony akumulowane i obawiają się przegranej (bo na przykład oglądają mecz i widza, że nie wszystko idzie po ich myśli). Dlatego też Betclic proponuje swoim klientom tego typu funkcjonalność, choć warto przed jej użyciem poważnie się zastanowić – decyzja o wycofaniu zakładu jest nieodwracalna.

Ogólne wrażenia, czyli Betclic opinie

Jakie opinie Betclic zbiera wśród swoich klientów? Generalnie logo Betclic kojarzy się całkiem pozytywnie, szczególnie w gronie typerów, którzy pamiętają działalność tej firmy sprzed nowelizacji ustawy hazardowej. Na plus jest intuicyjna strona internetowa, opcja Betclic mobile (czyli możliwość korzystania z aplikacji mobilnej), szeroka oferta zakładów wzajemnych i transmisje na żywo najpopularniejszych spotkań – Betclic TV to chętnie wybierana opcja przez graczy. Ta ostatnia funkcja nie jest tak często spotykana – nie wszyscy legalni bukmacherzy udostępniają transmisje ze spotkań. Gracze cenią stosunkowo wysokie kursy, które w Betclic są podobne do tego, co proponują inne legalne podmioty. Metody wpłat i wypłat nie powinny wzbudzać żadnych wątpliwości czy zarzutów. Dodatkowym plusem jest również fakt, że Betclic sponsoruje polski sport, wspierając naszą reprezentację w siatkówce, kluby Past Gliwice i Lechię Gdańsk.

Minusy? Brak sportów wirtualnych – to przede wszystkim. Graczom brak czegoś takiego jak w Betclic czat typera – typerzy lubią poplotkować między sobą podczas obstawiania zakładów. Często także takie czaty pełnią funkcję obsługi klienta, gdzie można porozmawiać z konsultantem, kiedy ma się jakiekolwiek wątpliwości. Jeśli chodzi o Betclic kontakt możliwy jest na drodze mailowej, co według niektórych osób jest po prostu niewystarczające. Kolejną wadą może być to, że Betclic oferuje wyłącznie jedną promkę na start dla nowo zarejestrowanych graczy. Faktycznie trzeba przyznać, że u innych polskich bukmacherów jest czasem więcej opcji i możliwości, z których można wybrać tę najlepszą dla siebie. Nie każdego interesuje akurat cashback – wielu graczy mówi o tym, że jeśli pierwszy kupon będzie wygrany, to typer może mieć wrażenie, jakby tak naprawdę niczego na starcie nie otrzymał.

Niezależnie od opinii innych osób, warto sugerować się przede wszystkim własnymi oczekiwaniami. Jeśli oczekujesz bardzo rozwiniętej oferty i wielu dyscyplin, wtedy faktycznie ten bukmacher internetowy może okazać się w porządku. Z kolei w sytuacji, w której interesuje Cię głównie na przykład piłka nożna, czyli sport spotykany w zasadzie u każdego operatora, ale szukasz atrakcyjnych rabatów na start gry (a przede wszystkim ich różnorodności), może warto zastanowić się i przejrzeć propozycje różnych podmiotów. Ostateczna decyzja należy zawsze do każdego typera z osobna i żaden ranking bukmacherów w 100% nie odpowie na potrzeby wszystkich graczy.

Korzystaj z usług legalnych bukmacherów

Oferta zakładów bukmacherskich u polskich bukmacherów może wydawać się niektórym graczom nieciekawa z powodu wysokiego podatku od obrotu. Niestety na to wpływu nie ma żaden legalny bukmacher – takie wymagania na firmy bukmacherskie nałożyli ustawodawcy. Korzystanie z usług i udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami karnymi. Dlatego warto uważać nawet wtedy, kiedy szuka się zakładów wzajemnych, przede wszystkim należy pilnować pisowni. Wyszukiwania w stylu „betclick”, „betclik.pl”, „bet clic”, „bet click”, „betcklick”, „betclic website”, „betclcik”, „eu betclic”, „betklic”, „betklick”, „betclick pl” czy „bectlic” mogą zaprowadzić niedoświadczonego typera na stronę firmy, która nie należy do grona legalnych bukmacherów – nielegalny bukmacher internetowy będzie chciał z nazwy podszyć się pod tego, który posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów. Zatem błahe z pozoru przejęzyczenia, takie jak „betlic”, „bectlik”, „beltic”, „betlick”, „betklik”, „betclc”, „betclicl”, „betcilic”, „betcilc”, „betclci”, „betcic”, „betcli”, „bet clik” czy „beclik”, może być poważne w skutkach, jeśli nieuważny gracz nie zorientuje się do końca w legalności znalezionego bukmachera i zarejestruje u niego swoje konto.

Po czym poznasz, że masz do czynienia z bukmacherem legalnym w naszym kraju? Na pewno po tym, że legalni bukmacherzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Jeśli bukmacher internetowy chwali się wyłącznie europejskimi licencjami, a nie wspomina o polskiej, warto bardziej się zorientować – na przykład spojrzeć na to, czy strona internetowa została zarejestrowana jako polska domena (na przykład betclic.pl). Bukmacherzy, których polski rynek zakładów wzajemnych nie bierze pod uwagę jako legalne firmy, powinni pojawić się w Rejestrze Domen Zakazanych, a dostawca Internetu ma obowiązek zablokowana dostępu do ich stron internetowych. Teoretycznie więc nielegalnym podmiotom nie powinno przybywać nowych graczy z terenu Polski, jednakże dobrze wiemy jak działa Internet – nietrudno jest stworzyć nową stronę. Dlatego liczy się czujność typerów.

Betclic legalny w Polsce?

Wiesz już, czym charakteryzują się legalni bukmacherzy. Jednak wciąż pozostaje to pytanie: „a betclic legalny jest czy jednak nie?”. Betclic jest legalny (ponieważ Betclic nie działa wyłącznie na mocy licencji europejskich, lecz również posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów z Polski), więc nie ma obawy przed konsekwencjami karnymi. Jednak wciąż warto pamiętać, że obstawianie zakładów wiąże się z ryzykiem uzależnienia i utraty środków finansowych, ponieważ nie ma pewnych typów bukmacherskich. Dlatego graj odpowiedzialnie.