Awans Atalanty Bergamo do półfinału Pucharu Włoch!

Puchar Włoch to rozgrywki, w których największe drużyny z Serie A upatrują swojej szansy na zdobycie jakiegokolwiek trofeum. Wszystko to spowodowane jest tym, że w ligowych rozgrywkach dominuje Juventus Turyn i każdy zespół marzy o chociażby jednym trofeum w sezonie. Puchar Włoch jest więc bardzo dobrym miejscem, gdzie można skoncentrować swoje siły i przygotować dyspozycję na najważniejsze spotkania. Zespoły z czołowych lokat w Serie A działają właśnie w ten sposób. To właśnie one awansowały do najlepszej czwórki tych rozgrywek. Pozostało do obsadzenia jeszcze jedno miejsce w półfinałach włoskich rozgrywek pucharowych, a chętne na nie były dwie ekipy. Chodzi tu o drużyny Atalanty Bergamo oraz Lazio Rzym. Oba zespoły mają wysokie aspiracje i marzą o tym, aby w końcu zacząć sięgać po trofea. Przyjrzyjmy się zatem temu, jak zakończył się mecz z udziałem tych dwóch, silnych zespołów z Serie A. Emocji w tym pojedynku nie brakowało. Przetestuj Lvbet kod bonusowy odbierz i sprawdź jak działa.

Zawodnicy Lazio Rzym oraz Atalanty Bergamo zapewnili kibicom z Włoch naprawdę pasjonujące widowisko w ramach ćwierćfinału Pucharu Włoch. Ostatecznie spotkanie to wygrała Atalanta Bergamo wynikiem 3:2. Trzeba jednak przyznać, że ten pojedynek wprost kipiał emocjami. W spotkaniu padło pięć bramek, zobaczyliśmy również czerwoną kartkę oraz niewykorzystany rzut karny. Sporo wydarzeń, jak na jeden mecz, ale to tylko oddaje obraz tego, jak podnosi się poziom włoskich drużyn w ostatnich latach. Widać, że kolejne zespoły dołączają do ścisłej czołówki i mają chęć walki o najwyższe cele. Atalanta i Lazio to drużyny z dobrymi trenerami, którzy potrafią poukładać wszystkie elementy drużyny tak jak trzeba. Między innymi dzięki temu możemy obserwować ich poczynania również w Lidze Mistrzów, co bez wątpienia jest dużym sukcesem. Wypróbuj kod promocyjny Betclic odbierz i postaw kupon na wybrany przez siebie mecz.

Nie da się jednak ukryć, że dla obu zespołów równie ważne spotkanie odbędzie się w najbliższej kolejce Serie A. Dlatego też Gian Piero Gasperini nie skorzystał ze swoich wszystkich najlepszych piłkarzy w meczu pucharowym. W podstawowym składzie zabrakło więc Josipa Ilicicia oraz Duvana Zapaty. Szkoleniowiec Lazio Rzym dał natomiast odpocząć dla Ciro Immobile oraz Joaquina Correi. W porównaniu do ostatniego spotkania obu ekip szkoleniowcy przeprowadzili po sześć roszad w składzie. Mimo braku największych gwiazd w podstawowych jedenastkach i tak zanosiło się na fantastyczny pojedynek. Są to w końcu drużyny, które wystąpią na wiosnę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, a więc nawet ławka rezerwowych powinna być w stanie zaprezentować coś ekstra, aby pchnąć zespół do przodu. Przekonaj się jak działa kod bonusowy Forbet odbierz i typuj piłkarskie pojedynki.

forbet

Przebieg pojedynku

Vedat Muriqi był zastępcą Ciro Immobile w tym spotkaniu. Zawodnik występujący na pozycji napastnika kosztował Lazio Rzym 20 milionów euro, ale trzeba przyznać, że do tej pory nie udowodnił swojej wartości. Podczas meczu rozgrywanego w Bergamo był jednak dużo bardziej aktywny i dało się go często zauważyć przy piłce. Po siedmiu minutach popełnił jednak poważny błąd, który kosztował Lazio gola. Zagrał bardzo niedokładnie, dzięki czemu Berat Djimstiem mógł trafić do siatki. Dziesięć minut później zrehabilitował się i strzałem głową doprowadził do remisu po tym, jak piłkę ze skrzydła dośrodkował Francesco Acerbi. Muriqi zdołał więc nadrobić błąd z pierwszych minut, a mecz zaczął się dla kibiców w najlepszy możliwy sposób. Szybko strzelone dwie bramki pozwoliły myśleć o tym, że będzie to naprawdę pasjonujące widowisko. Zobacz jak działa Betfan kod bonusowy odbierz i ciesz się obstawianiem piłkarskich zmagań we Włoszech.

Sporo działo się również w trakcie ostatniego kwadransa pierwsze połowy. Najpierw do siatki trafił Francesco Acerbi. Obrońca popisał się świetnym rajdem i zakończył go strzelając bramkę na 2:1. Atalanta jednak błyskawicznie wyrównała stan tego spotkania. Wszystko za sprawą Rusłana Malinowskyjego, który oddał celny strzał po podaniu od Luisa Muriela. Piłkarz Kolumbii popisał się świetnym dryblingiem, którego ofiarą padł Wesley Hoedt. Trenerzy mogą mieć natomiast sporo zarzutów do gry obrońców. To właśnie z ich powodów najczęściej denerwowali się bramkarze obu zespołów. Atalanta musiała w drugiej połowie radzić sobie w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Palomino. Nie przeszkodziło to im jednak w dążeniu do zwycięstwa. Romero przechwycił piłkę i oddał ją do Miranczuka, który ustalił wynik meczu na 3:2 dla Atalanty. Tym samym zawodnicy z Bergamo meldują się w półfinale Pucharu Włoch. Sprawdź jak funkcjonuje Sts kod promocyjny odbierz i typuj piłkarskie pojedynki.