Atalanta Bergamo pokonała Benevento Calcio. Drużyna Kamila Glika bez szans

Rozgrywki włoskiej Serie A to bez wątpienia gratka dla fanów, którzy uwielbiają futbol defensywny. Włoska piłka od lat słynie z fantastycznych obrońców oraz tego, że wywodzące się z Italii zespoły koncentrują się w głównej mierze na poczynaniach defensywnych. Z Włoch pochodzi chociażby ostatni obrońca, który otrzymał Złotą Piłkę, czyli Fabio Cannavaro. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze trafi się wyjątek od reguły i we Włoszech można spotkać zespoły, które potrafią świetnie radzić sobie nie tylko w obronie, ale i w ofensywie. Wszyscy z pewnością pamiętają wielki Milan, który przed laty dominował swoich rywali i strzelał mnóstwo goli, tracąc przy tym bardzo mało. I właśnie w tym artykule chcielibyśmy skoncentrować się na włoskiej drużynie, która w ostatnich sezonach radzi sobie fenomenalnie w ofensywie. Chodzi tu oczywiście o zespół Atalanty Bergamo, który strzela mnóstwo bramek nie tylko w Serie A, ale i w europejskich rozgrywkach. Wypróbuj kod bonusowy Totolotek odbierz i sprawdź jak to działa.

Gdyby kibice mogli pojawić się na stadionie, to z pewnością byliby zadowoleni z widowiska, które miało miejsce na sobotnim meczu. Atalanta Bergamo kolejny raz popisała się fenomenalną skutecznością i pokonała Benevento Calcio 4:1. Piłkarze z Bergamo mieli w tym meczu jednak swoje problemy. Na szczęście mieli w swoich szeregach Josipa Ilicicia, który był niesamowicie aktywny w tym spotkaniu. Piłkarz Atalanty Bergamo zdołał strzelić bramkę, asystować przy trafieniu kolegi z zespołu, a także miał spory wkład w trzecią bramkę. W tym spotkaniu mieliśmy okazję podziwiać grę reprezentanta Polski, czyli Kamila Glika. Były zawodnik AS Monaco miał bardzo dużo pracy w tym spotkaniu i niestety pomimo świetnej dyspozycji w ostatnich tygodniach nie był w stanie powstrzymać rozpędzonych zawodników Atalanty Bergamo. Zobacz jak działa kod bonusowy Fortuna odbierz i obstawiaj mecze piłkarskie.

Piłkarze Atalanty dopiero drugi raz mieli okazję gościć na stadionie Stadio Ciro Vigorito. W kwietniu 2018 roku udało im się tam wygrać 3:0, a w nowym roku piłkarze gości prezentują formę strzelecką zbliżoną do tej z tamtego okresu. W ostatnich czterech meczach piłkarze Atalanty strzelili 14. bramek. Taka skuteczność sprawia, że już tylko Inter Mediolan jest skuteczniejszą drużyną w lidze włoskiej. Linia defensywna Benevento Calcio stała więc przed bardzo trudnym zadaniem w tym spotkaniu. Wynik 4:1 daje wyraźnie do zrozumienia, że nie poradzili sobie z tym wyzwaniem. Drużyna Kamila Glika musiała uznać wyższość swoich przeciwników i pogodzić się z porażką. Atalanta natomiast zdobyła cenne trzy punkty, które przybliżają ten zespół do czołowych lokat w lidze włoskiej. Przetestuj kod bonusowy Pzbuk odbierz i ciesz się typowaniem rozgrywek ligi włoskiej.

Przebieg pojedynku

Piłkarzom przyszło rozegrać to zagranie w naprawdę bardzo trudnych warunkach. Boisko było bowiem zalane przez deszcz. Atalanta Bergamo pomimo to starała się konstruować akcje, które przybliżą ich do strzelenia bramki. Głównym dowodzącym każdego ataku Atalanty był Josip Ilicić, a strzały na bramkę oddawał Robin Gosens. Pierwsze strzały niemieckiego zawodnika były niecelne, a jedno z jego uderzeń zostało wybronione przez Lorenzo Montipo. Benevento Calcio to drużyna, która najkrócej w całej lidze włoskiej utrzymuje się przy piłce. Ich średnia to 21. minut w spotkaniu. Po pół godzinie gry Atalanta zdołała otworzyć wynik spotkania. Autorem pierwszego gola był nie kto inny, jak Josip Ilicić. Zawodnik Atalanty oddał strzał pomiędzy nogami Kamila Glika. Polak starał się naprawić błędy kolegów z defensywy, jednak nie był w stanie powstrzymać tej akcji Atalanty. Przekonaj się jak funkcjonuje Betclic bonus powitalny odbierz i obstawiaj ulubione dyscypliny sportowe.

Pięć minut po zmianie stron gospodarze zdołali doprowadzić do remisu w tym spotkaniu. Bramkę na 1:1 strzelił Marco Sau. To było jednak na tyle, jeżeli chodzi o dorobek strzelecki zawodników Benevento. Później bramki strzelali już tylko zawodnicy Atalanty Bergamo. To trafienie uskrzydliło zawodników gospodarzy, jednak Atalanta nie zamierzała odpuścić. W 69. minucie bramkę na 1:2 strzelił Rafael Toloi. Dwie minuty później było juz praktycznie po meczu, gdyż wynik podwyższył Duvan Zapata. Rezultat tego meczu na 4:1 w 86. minucie ustalił Luis Muriel. Atalanta Bergamo wygrała wysoko na wyjeździe z Benevento i zdobyła cenne trzy punkty. Kamil Glika rozegrał solidne spotkanie, ale niestety nie może być zbyt zadowolony z przebiegu tego meczu. Benevento ma jednak mocną pozycję w środku tabeli i póki co nie musi się martwić o utrzymanie w Serie A. Zobacz jak spisuje się Lvbet bonus powitalny odbierz i typuj rozgrywki piłkarskie.