Andy Murray triumfuje w wirtualnym turnieju

Rozgrywki esportowe świetnie radzą sobie w czasach panującej pandemii. W przeciwieństwie do klasycznych dyscyplin sportowych, gdzie rozgrywki są zawieszone i nadal nie słychać głosów na temat tego, kiedy wszystko miałoby wrócić do normalności. Esport ze względu na swoją charakterystykę nie ma takich problemów i z powodzeniem mogą być organizowane wszystkie zaplanowane wcześniej turnieje. Jedyna zmiana jaka nastąpiła to oczywiście przeniesienie miejsca rywalizacji. Gracze nie spotykają się już na pełnych kibiców halach, gdyż takie zgromadzenia na chwilę obecną są zabronione.

Rywalizacja pomiędzy drużynami odbywa się na arenach gier komputerowych, dlatego też nie było żadnego problemu, aby zmagania esportowców przenieść na tryb online. Turnieje odbywają się bez zarzutów, a jedyny problem z jakim można się spotkać to Internet, który czasem niedomaga. Reprezentanci klasycznych dyscyplin odczuwają jednak głód rywalizacji. Wypróbuj jak działa Lvbet kod promocyjny odbierz i sprawdź.

Tak długi odpoczynek od sportu i rywalizacji jest dla profesjonalnych zawodników prawdziwą katorgą. Trening w zaciszu domowym z pewnością nie odda tego, co dałoby trenowanie na boisku lub na korcie z trenerem. Dodatkowo chęć rywalizowania z innymi jest często silniejsza od nich i wówczas sportowcy poszukują sposób na to, by zmierzyć się z kimś w swojej dyscyplinie. Jak tego dokonać w obecnym czasie? To niezwykle prosta sprawa, ponieważ w ramach innych sportów również organizowane są wirtualne turnieje, gdzie rywalizują ze sobą najlepsi sportowcy.

Dobrym przykładem będzie tenis, gdzie dopiero co zwycięstwa w turnieju swojej kategorii odnieśli Andy Murray oraz Kiki Bertens. Zwyciężyli oni w wirtualnym turnieju tenisowym Mutua Madrid Open Virtual Pro. Brytyjczyk i zawodniczka pochodząca z Holandii byli najlepsi w trakcie rywalizowania na konsoli PS4 w grę Tennis World Tour. Typując wirtualne rozgrywki wypróbuj PZBuk kod bonusowy odbierz i przetestuj jego działanie.

Szczytny cel turnieju

W turnieju podczas wirtualnych zmagań wzięło udział po 16 tenisistów, czyli przedstawicieli ATP, a także 16 tenisistek z organizacji WTA. Podczas rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Kiki Bertens, która w finałowym starciu dosłownie zmiażdżyła Fione Ferro. Holenderka odniosła pewne zwycięstwo nad zawodniczką z Francji wynikiem 6:1. W drodze do finału udało jej się pokonać między innymi pochodząca z Danii, mającą polskie korzenie Karolinę Woźniacką. Ciekawą rzeczą jest to, że zeszłym roku również o podobnej porze odbywał się turniej w Madrycie, który również zwyciężyła Kiki Bertens. Zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone, ponieważ zawodniczka z Holandii nie miała sobie równych. Przekonaj się jak funkcjonuje Betclic kod bonusowy odbierz i sprawdź sam.

betclic-belka

W przypadku rywalizacji panów najlepszy okazał się się pochodzący z Wysp Brytyjskich Andy Murray. Nie od dziś wiadomo, że jest on fanem gier komputerowych, o czym niestety na etapie fazy grupowej tego turnieju przekonał się Rafael Nadal. W półfinale rozgrywek Andy Murray zwyciężył walkowerem Diego Schwartzmana, ponieważ pochodzący z Argentyny zawodnik miał kłopot, aby nawiązać połączenie z Internetem. W finale zaś aktualny lider światowego rankingu mężczyzn ATP zwyciężył pochodzącego z Belgii Davida Goffina rezultatem 7:6.

Pula nagród wirtualnego turnieju wynosiła po 150. tysięcy Euro. Zwycięzcy kwotę z wygranej mogą przeznaczyć na rzecz tenisistów, którzy ucierpieli w związku panującą pandemią, a zawieszenie rozgrywek spowodowało ich problemy finansowe. Podczas obstawiania esportowych zmagań wykorzystaj przygotowany przez firmę Totolotek kod bonusowy odbierz i sprawdź jak działa.

Murray po turnieju ogłosił, że połowa z wygranej kwoty trafi na konto służby zdrowia, natomiast druga część zostanie przeznaczona na fundusz, który ma pomagać poszkodowanym tenisistom. Z powodu cały czas panującej pandemii choroby COVID-19 rozgrywki tenisowe zostały zawieszone na całym świecie. Na chwile obecną data zawieszenia sięga dnia 13 lipca obecnego roku. Eksperci tenisowi przewidują, że w przeciągu najbliższych kilku tygodni podejmowane będą decyzję o tym, czy latem będzie można rozegrać turniej na twardych kortach w Stanach Zjednoczonych. Do obstawiania tenisa może przydać się kod promocyjny STS odbierz i wypróbuj jak działa.